Jak oszczędzać?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
anaksymander
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:04

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: anaksymander » 14 kwie 2019, 13:26

Ja, podobnie jak parę innych osób, które się tutaj wcześniej wypowiadały, bardzo cenię sobie lokaty. To zysk bezpieczny i gwarantowany – może nie jakiś szalony, ale jak dla mnie całkowicie wystarcza, żeby nieco oszczędzić :). A jak już się trafi na dobrą ofertę, jak chociażby ta w Santander Consumer Banku: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/, to już w ogóle lokata staje się naprawdę super rozwiązaniem godnym pogłębionej rozwagi :).
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: Pestka » 27 kwie 2019, 21:12

Moim zdaniem warto zdecydowac się na lokatę. Teraz można znaleźć dużo fajnych ofert na lokaty. Nawet bez wychodzenia z domu można ulokowac pieniądze wystarczy poszukac lokaty w sieci
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: Pestka » 05 maja 2019, 14:43

Każdy bank ma lokaty w ofercie ale czy to rzeczywiście się opłaca? No i w jaką lokatę warto zainwestować?
Kaantorex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:18

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: Kaantorex » 05 maja 2019, 17:26

Może załóż sobie konto oszczędnościowe w banku
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: Pestka » 08 maja 2019, 20:59

Jak się ma większą gotówkę to faktycznie najlepsza opcja to lokata. Teraz te lokaty są bardzo różne. Sprawdzałam ostatnio na rankomacie i jest sporo nowych pofert na 4%. To już coś bo kiedyś te lokaty nie były tak opłacalne. Ja chyba się na którąś zdecyduję.
jagus11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:12

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: jagus11 » 20 maja 2019, 22:00

Myśląc o realnych oszczędnościach należy pomyśleć o źródłach energii. Ogólnie krążąca opinia jest taka, że fotowoltaika jest bardzo kosztowna i się nie opłaca. To błędne przekonanie, ponieważ wybierając odpowiednie systemy i otrzymując dofinansowanie do całego przedsięwzięcia rachunki stają się prawdziwie niższe. Polecam firmę https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika, która tematem zajmuje się już od lat i ma za sobą sporo realizacji a co za tym idzie, duże doświadczenie.
jagus11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:12

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: jagus11 » 20 maja 2019, 22:02

Myśląc o realnych oszczędnościach należy pomyśleć o źródłach energii. Ogólnie krążąca opinia jest taka, że fotowoltaika jest bardzo kosztowna i się nie opłaca. To błędne przekonanie, ponieważ wybierając odpowiednie systemy i otrzymując dofinansowanie do całego przedsięwzięcia rachunki stają się prawdziwie niższe. Polecam firmę https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika, która tematem zajmuje się już od lat i ma za sobą sporo realizacji a co za tym idzie, duże doświadczenie.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: niebieskiorzel » 20 maja 2019, 22:09

Oszczędzania najlepiej uczyć się od małego! Mnie właśnie rodzice nie uczyli oszczędzania i w późniejszym wieku musiałam się uczyć na błędach i to czasem bolesnych :/ Dlatego teraz zgodnie z radami z http://przyjaznebanino.pl/jak-nauczyc-d ... czedzania/ uczę moje dzieciaki oszczędzania. Efekty są naprawdę widoczne! I jestem dumną mamą :D
LAdySPeed
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2018, 11:13

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: LAdySPeed » 05 lip 2019, 01:08

Wiecie co? W sumie jak tak aptrzę to Toyota Bank też ma bardzo fajen oferty na konta oszczędnościowe
https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/ko ... szczegoly/
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: innocent » 27 sie 2019, 21:05

Można na przykład pomyśleć jak obniżyć rachunki za prąd i od znajomej ostatnio dostałam namiar na takiego sprzedawce https://poprostuenergia.pl/ , który oferuje bardzo niskie ceny. Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom możemy sobie np. lokatę otworzyć itp. Możliwości jest sporo :)
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: bella3 » 24 paź 2019, 17:21

Myślę, że najlepiej zacząć od takich z pozoru małych oszczędności i zwracać uwagę na codzienne zakupy jakie robimy. Spożywcze głównie, teraz na jedzenie naprawdę dużo się wydaje i tu można łatwo poszukać oszczędności. Są produkty które się je zawsze i można poszukać gdzie w jakim sklepie w danym czasie można je dostać najtaniej. Tu jest dostępna zawsze aktualna Lewiatan gazetka z listą takich produktów. Tych sklepów jest wszędzie sporo a jak popatrzeć to ceny mają naprawdę atrakcyjne. Ja nie raz już miałam okazję tam właśnie kupować. I zawsze jestem zadowolona z obsługi. A na stronę też zaglądam często bo poza gazetkami jest sporo przepisów i ciekawostki wrzucają na bloga. Na przykład ostatnio się dowiedziałam jak się pozbyć moli spożywczych. Ale to tylko namiastka zapewniam. Warto zajrzeć.
GrazynkaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 13:54

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: GrazynkaW » 25 paź 2019, 14:17

Polecam zamiast kupować nowe rzeczy, odnawiać stare :) Np. meble. To świetny sposób na oszczędzenie pieniędzy, ochronę środowiska, a także zyskanie ciekawego i oryginalnego dodatku do domu :) Możecie zajrzeć na platformę Pimpit, gdzie znajdziecie m.in. szafy zero waste i inne meble wykonane z przetworzonych materiałów, a także ubrania, biżuterię i wiele innych rzeczy.
Awatar użytkownika
roxanka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 18:34

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: roxanka » 27 paź 2019, 22:58

Na pewno tu jeszcze zajrzę. Bardzo przydatne informacje z Waszej strony.
globe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 11 sty 2021, 09:51

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: globe » 04 lut 2021, 10:18

Macia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:26

Re: Jak oszczędzać?

Postautor: Macia » 17 cze 2021, 12:56

ja mam prostą strategię, po prostu na poczatek miesiąca odkładam od razu kwotę którą chcę zainwestować

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość