Od czego zacząć remont starego domu?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
camden20
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2020, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: camden20 » 03 lis 2020, 15:43

Jeśli wykańczamy już wnętrza z użyciem zaprawy tynkarskiej, trzeba znać podłoże, czyli materiał, z którego jest wykonany mur, oraz rodzaju zaprawy zastosowanej na spoiny, ponieważ to decyduje o późniejszej trwałości tynku.

______________________________________
zaprawa tynkarska
bazyliszek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:14

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: bazyliszek » 16 lis 2020, 11:47

My zaczęliśmy przede wszystkim od dobrego planu, co i jak chcemy zrobić i czym. Potem poszło jak po maśle, dużo wspieraliśmy się poradami i pomysłami z sieci. W tej chwili można powiedzieć, że wszystko jest już zrobione i z efektu jesteśmy zadowoleni. Wczoraj kupiłam jeszcze parę drobiazgów w tym świetny stojak na ręczniki do łazienki https://www.superwnetrze.pl/wieszak-laz ... 53344.html . Troche dałam za niego ale wrt jest tych pieniędzy, a łazienka zyska na eleganckim wyglądzie.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Mari » 04 gru 2020, 11:40

Jeśli podczas remontu domu, musicie wyremontować także komin, to warto skorzystać z systemów renowacyjnych do przewodów kominowych. Takie systemy są łatwe w montażu, szybko się je montuje i zapewniają pełne bezpieczeństwo. U nas zdecydowaliśmy się na systemy polskiej firmy Cermast https://www.cermaspolska.pl/ i jesteśmy z wyboru bardzo zadowoleni. W rozsądnej cenie kupiliśmy wysokiej jakości produkt, z wszystkimi certyfikatami, jakie powinien posiadać.
mertz.kellen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2020, 12:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: mertz.kellen » 08 gru 2020, 22:06

Pierwszym krokiem w kierunku wyremontowania starego domu będzie wybór fachowej ekipy remontowej. Zwróć uwagę na to, że trzeba będzie wybrać kogoś z doświadczeniem, by przypadkiem nie dokonać zniszczeń i wykonać pracę od początku do końca.

___________________________
fachowiec
lilka19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2020, 12:18

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: lilka19 » 09 gru 2020, 19:56

Myślę że jeśli jest to stary dom to warto nad nim dłużej popracować. Może wspólnie z biurem architektonicznym. Ja wiem że biuro Architetto robi świetne projekty wnętrz
mirr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2021, 10:29

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: mirr » 19 sty 2021, 13:51

bazylia17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 23 lis 2020, 15:01

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: bazylia17 » 27 sty 2021, 14:15

Architetto robiło dla mnie projekt remontu mojego starego domu w Warszawie, Firma jest super jeśli chodzi o wymagające realizacje. Można im zaufać
waters.alison
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2021, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: waters.alison » 28 sty 2021, 15:18

Może lepiej zapytać dobrą ekipę budowlaną. Oni na pewno doradzą.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: jjusti18 » 02 lut 2021, 18:08

No trzeba byłoby sobie sprawdzić co naprawdę wymaga konkretnego remontu i potem trzeba działać kolejno. Chociażby na stronie https://sklepmo.pl możecie w razie czego znaleźć wiele elementów wykończeniowych. Czy to płytki, czy panele, czy inne elementy... Wybór macie tam spory i zróżnicowany.
Grzetenowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2021, 09:38

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Grzetenowski » 05 lut 2021, 09:37

Oj, w starym domu na pewno będzie bardzo dużo pracy. I to nawet takiej, że będziesz musiał zaczynać wszystko od podstaw. Najlepiej kupić sobie już na zapas szpachlę z https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Grunty-i-szpachle/c/b2c-land-and-putty. Takie rzeczy zawsze się przydają w trakcie remontu, a szczególnie takiego starego domu.
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: mekmek » 03 mar 2021, 22:36

Może przydać wam się kontakt do sprawdzonej firmy kominiarskiej - z Warszawy sprawdzi wam się Zakład Usług Kominiarskich - Janusz Mitas. Montują systemy kominowe, zajmują się kontrolą i czyszczeniem przewodów kominowych. Super solidna firma, można na nich polegać a do tego z cenami nie przesadzają.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Kamilka75 » 19 mar 2021, 13:20

Oj no nie wiem, może od czegoś, co pomoże Ci mieć ciepło w domu? Na pewno frezowanie kominów można zrobić, żeby na przykład mieć pewność, że zimą nic złego się nie stanie i będziemy mieli zawsze dobrze ogrzewanie. Ja mam wrażenie, że to wszystko właśnie tak powinno działać. Warto zająć się najpierw rzeczami dobrymi i ważnymi.
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: lotta » 20 mar 2021, 19:56

Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Ela78 » 25 sie 2021, 13:47

Najlepiej będzie, jak sprawdzić, które pomieszczenia wymagają natychmiastowego remontu i na podstawie tego zaplanujesz całą budowę. Ja do samego końca nie wiedziałam jak chce, żeby wyglądał mój dom i ciągle zmieniałam projekty. W końcu zdecydowałam się na listwy przypodłogowe w każdym pomieszczeniu i jestem zachwycona tym, jak to wszystko się prezentuje. Jeżeli nie macie wiedzy w zakresie sztukaterii, to polecam wam wpaść na tego bloga https://shelbycars.org/ Znajdziecie tam sporo przydatnych wskazówek i porad w tym zakresie.
polaola
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:27

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: polaola » 23 lis 2021, 16:05

Zanim zaczniesz remont pod wygląd, sprawdź czy wszystko jest bezpieczne i zaplanuj wszystko tak, żeby było najwygodniej. Zerknij na instalację elektryczną i hydrauliczną, zrób uszczelnianie kominów, oczywiście jeżeli masz w tym domu piec z kominem. Piec też warto wyczyścić. Ja remontując swój dom sprawdzałam jeszcze dach i pierwsze co wymieniałam stary eternit.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość