Pielęgnacja ust

Makijaż, Wizaż Forum: opinie, porady, dowiedz się w czym Tobie najlepiej. Zdjęcia, filmy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Pielęgnacja ust

Postautor: abrakadabra » 31 lip 2012, 15:13

Wszystko o pielęgnacji ust:

źródło: www.uroda-wdziek.pl

Pielęgnacja ust

Usta to ta część twarzy, o którą dbamy często w niewystarczający sposób a przecież i na nich w czasie dnia osadzają się zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, które wymagają usunięcia, by te mogły być lepiej odżywione.
Usta wymagają także właściwego nawilżenia, którego nie dostarczamy, błędnie myśląc, poprzez ich oblizywanie. Wręcz przeciwnie, w ten sposób są one podatne na wszelkie urazy, szybciej też wysychają.

Skóra ust jest bardzo delikatna, jest siedem razy cieńsza niż pozostała warstwa na twarzy, zatem bardziej podatna na uszkodzenia. Z tego też powodu tak ważne jest, by dbać o nią znacznie bardziej niż o resztę twarzy a w szczególności nie zapominać o niej podczas demakijażu czy wykonywania peelingu.

Nawet najpiękniejsza barwa szminki nie odda swej cudowności, jeśli zostanie nałożona na popękane, nieestetycznie wyglądające usta. Dopóki zatem usta nie są aksamitnie gładkie, powinniśmy odstawić na bok pomadki a zająć się ich wypielęgnowaniem, z którego nie rezygnujemy nawet wówczas, kiedy usta są już piękne i zmysłowe. Warto, by takimi pozostały, a pozostaną, jeśli będziemy o nie dbać.



By wyprowadzić je z krytycznego stanu należy przestrzegać kilku zasad, w tym o wspomnianym już wyżej nie oblizywaniu ust.
W każdej kosmetyczce w torebce powinna znajdować się pomadka ochronna, która powinna być używana kilkakrotnie razy w ciągu dnia. Kiedy z kolei nie masz pod ręką pomadki ochronnej użyj wazelinę lub maść z witaminą A, bo preparaty te regenerują skórę.

Każdy kosmetyk na usta powinien zawierać cenne składniki odżywcze, dlatego wybieraj te, które zawierają w swoim składzie witaminy.
Wykonując peeling twarzy nie pomijaj ust, one także potrzebują tego zabiegu. Z preparatów domowych zbawienny może okazać się dla nich cukier, który w połączeniu z masażem poprawi krążenie a nałożony na kilka minut miód sprawi, że otrzymają porcję cennych składników.

Z domowych sposobów na poprawę kondycji ust polecić można także ich masowanie szczoteczką do zębów. Przed rozpoczęciem masażu usta należy jednak posmarować kremem lub pomadką ochronną.

Tylko wówczas na wypielęgnowane usta warto nałożyć błyszczyk lub pomadkę. Ważne jest, by preparaty te nie tylko uwydatniały pięknie wypielęgnowane usta, ale także by zadbały o to, by takimi były. Zwróćmy zatem uwagę podczas kupowania błyszczyka czy szminki na jego skład, niech to on będzie miał decydujące znaczenie w czasie wyboru kosmetyku do ust..

Czekam na Wasze propozycje jak pielęgnujecie ta część ciała.
KasiaP
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2012, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Postautor: KasiaP » 10 wrz 2012, 15:26

betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 11 gru 2012, 11:56

Zauważyłam, że im częściej smaruję usta pomadką nawilżającą, tym częściej się jej domagają.
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 gru 2012, 10:06

Ja raczej nie mam problemu z suchymi czy spierzchniętymi ustami. Jeżeli mam taką potrzebę, smaruję je pomadką ochroną, ale zdarza mi się bez niej obejść. Staram się ścierać martwy naskórek szczoteczką do zębów i robić sobie maseczki z miodu. Są pyszne i dają fajne efekty :).
lolypop
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: lolypop » 08 sty 2013, 15:18

uzywam pomadki ochronnej kilka razy dziennie i nie mam zadnego problemu z ustami :)
Patka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2012, 15:43
Lokalizacja: Warsaw

Postautor: Patka » 09 sty 2013, 13:06

Teraz w zimę moje usta domagają się wręcz nawilżania bądź natłuszczania, tym bardziej, że często przebywam w klimatyzowanych pomieszczeniach. :)
dytka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:52
Lokalizacja: xxxxx

Postautor: dytka » 10 wrz 2013, 20:33

zawsze na jesień i wiosną mam problem z ustami, a nie mam raczej nawyku ich oblizywania. mam suche skórki pomadke stosuje kilka razy dziennie ale chyba to mało, może zobacze co dadza pillingi
kaligUlas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2013, 14:25
Lokalizacja: gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: kaligUlas » 17 paź 2013, 14:34

ja używam wyłącznie pomadki ochronnej
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Postautor: szyna » 18 paź 2013, 12:23

Ja używam waniliowej pomadki ochronnej z AA-generalnie ich kosmetyki są bardzo przyjazne i nie uczulają.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: trylogia » 05 lip 2016, 15:23

Ja używam pomadki nivea. Takiej klasycznej, granatowej.
Awatar użytkownika
annaka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 21 cze 2016, 11:52
Lokalizacja: Polska

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: annaka » 02 wrz 2016, 11:22

Ja od zawsze mam problem ze skórkami i przesuszeniem. Zwłaszcza teraz jak modne są matowe pomadki i używam ich kilka razy w tygodniu. Nic mi nie pomaga... ani Carmex, ani miód. Jedynie jak piję dużo wody to mam lepszy stan ust.
Awatar użytkownika
Dionizy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2017, 20:47

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: Dionizy » 29 lip 2017, 16:36

Hm... Ja mam nieco pokrewny temat. Mianowicie, chodzi o siność ust... Moje dziecko ma astmę i zdecydowałam się, że poczytam o tym trochę, żeby lepiej być przygotowana na różne niespodziewane sytuacje, które mogą być groźne dla zdrowia. Tutaj poczytałam http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-kraze ... h-ust.html że sine usta mogą być objawem ataku astmy. I rzeczywiście tak się wydarzyło któregoś razu… Gdybym nie wiedziała tego wcześniej, to mogłoby się różnie skończyć. Dlatego też nie wolno tego ignorować…
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: kiffi » 29 gru 2017, 16:51

Mnie bardzo denerwują spierzchnięte usta więc na https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyk ... o-ust.html zamawiam sobie takie balsamy nawilżające, szczególnie dużo ich na zimę właśnie używam
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: trylogia » 30 sie 2018, 20:10

Ja nie dbam jakoś szczególnie o usta. Nie mam jednak z nimi jakiegoś większego problemu.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Pielęgnacja ust

Postautor: DorisAxline » 16 wrz 2018, 11:07

a co myślicie o powiększaniu ust? Ja zastanawiam sie nad ty w http://klinikarevital.pl/zabieg/medycyn ... wanie-ust/

Wróć do „Makijaż, Wizaż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość