Makijaż dla rudzielców

Makijaż, Wizaż Forum: opinie, porady, dowiedz się w czym Tobie najlepiej. Zdjęcia, filmy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Makijaż dla rudzielców

Postautor: abrakadabra » 17 wrz 2012, 09:41

Rudy kolor włosów posiada wiele odcieni, jak dobrać odpowiedni makijaż do rudych włosów? Zbyt wiele osób uważa, że ​​makijaż trzeba zacząć od nałożenia podkładu, nic bardziej mylnego, skóra powinna być przygotowana dzięki starannemu zmywaniu makijażu codziennego oraz aplikacji dobrego kremu przed nałożeniem podkładu, czy bazy. Nakładanie kremu jest ważne dla jasnej karnacji, szczególnie zimą.

Wybieraj podkłady i pudry w ciepłych odcieniach, np.: żółty, złoty, brzoskwiniowy.

Podstawowe kolory w makijażu dla rudych kobiet: brąz, beż, śliwka, złoto i odcienie ziemi, takie barwy pasują do każdego koloru oczu.
Tusz do rzęs powinien być również brązowy lub czarny. Jeśli chodzi o eyeliner, używaj brązowego, szarego lub fioletowego, unikaj czarnego.

Neutralne kolory wyglądają zdecydowanie lepiej w połączeniu z rudymi włosami.
Jeśli chcesz zrobić makijaż smoky eye na wieczór to wypróbuj cień w kolorze głębokiego kasztanu, szmaragdu lub śliwki.

Dobrze sprawdzają się pomadki w kolorze nude, gdy masz formalne wyjście możesz zdecydować się na ciemniejsze barwy. W ciągu dnia świetnie sprawdzają się naturalne brązy oraz kolor brzoskwiniowy.
Nie zapomnij o rzęsach, ale staraj się używać tuszu brązowego, a nie czarnego.
Pamiętaj, że w makijażu chodzi o poprawę swojej urody, a nie wydobycie mankamentów.

Obrazek

Obrazek
anakra8
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: anakra8 » 23 paź 2012, 18:58

Jakiej firmy używacie?? Ja używam Vichy
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: szyna » 24 lis 2016, 12:45

Mnie w ogóle bardzo pasuje makijaż dla rudych a jestem szatynką;-)
Róża
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2017, 11:00

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: Róża » 03 sie 2017, 11:05

Mi się bardzo podoba makijaż z odcieniami złota
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: Polya1982 » 25 sie 2017, 21:41

Sama mam włosy w kolorze kasztanowym, lekko wpadającym w rudy, ale raczej nie stosuję określonego stylu w makijażu. Oczy maluję tak, jak akurat mi się uwidzi :) Mam spory wybór cieni, więc w zależności od potrzeb i nastroju wybieram sobie odpowiedni kolor. Dobre kosmetyki w niskich cenach można sobie zakupić w internecie, np. na stronie Cocolita. Można sobie w ten sposób skomponować całkiem pokaźną kosmetyczkę i eksperymentować z kolorami.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: danielozzo » 07 wrz 2017, 13:50

Nie od dziś wiadomo, że makijaż poprawia wygląd twarzy. Ale co powiecie na makijaż permanentny? :hyhy:
gawalla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 25 lis 2016, 08:43

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: gawalla » 11 wrz 2017, 14:28

No makijaż permanentny to chyba najwygodniejsza opcja :) teraz wyczytałam, że w tej warszawskiej klinice robią Makijaż permanentny brwi metodą piórkową. Ktoś robił sobie tego typu "zabieg"? Warto?
sarita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 11 kwie 2017, 14:09

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: sarita » 25 paź 2017, 19:35

Ja się boję makijażu permanentnego... nie raz na ulicy widuje kobiety z konturówką na ustach robioną właśnie poprzednim rzutem popularności tego zabiegu i po latach nie wygląda to już ładnie.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: szyna » 30 lis 2017, 12:44

A dla rudzielców? Pewnie coś w odcieniach zieleni.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: Lilka » 06 mar 2018, 15:39

Ja właśnie szukałam odpowiedniej paletki, która fajnie będzie kolor oczu i włosów podkreślała, a mam taki blond w rudości wpadający i z pierre rene mi się najbardziej spodobała, mam dokładnie tą kolorystykę: https://www.pierrerene.pl/pl/kosmetyki/ ... ia-s-angel i wykorzystuję praktycznie każdy z kolorów co wiadomo, że w paletkach rzadko się zdarza więc tym bardziej poczytuję to na plus
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: jjusti18 » 14 kwie 2018, 10:14

Ja myślę, że takie kolory bardziej stonowane cieni będą pasować dla kobiet mających włosy rude. Można przykładowo postawić jeszcze na kreskę na powiece, która nada charakteru całemu makijażowi. Tutaj http://goldenrose.pl/produkty/oczy/eyel ... -rose.html masz bardzo fajny produkt, który pozwoli wykonać dokładną kreskę w intensywnie kolorze.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: AinEingarp » 17 kwie 2018, 08:06

Beże i brązy bardzo dobrze się sprawdzają. Najlepsze są takie stonowane kolory.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: szyna » 30 kwie 2018, 11:15

Brązy, brzoskwinie, zielenie -to zdecydowanie kolory dla rudzielca.
Awatar użytkownika
beautymonster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: beautymonster » 18 maja 2018, 11:34

Według mnie rude osoby zawsze mają bardzo jasne i przez to niewidoczne rzęsy. Gdybym ja była ruda to na pewno zdecydowałabym się na rzęsy 3d, rzęsy 5d, rzęsy 8d albo jakąkolwiek inną metodę objętościową żeby zawsze mieć mocno podkreślone oko.
GoldenKaro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:35

Re: Makijaż dla rudzielców

Postautor: GoldenKaro » 17 paź 2018, 12:38

Również mam rude włosy i staram się nie zakrywać mojej bladej cery, żadnymi podkładami. Używam tylko eyelinera, żeby podkreślić włosy.

Wróć do „Makijaż, Wizaż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość