Make-up do zdjęcia

Makijaż, Wizaż Forum: opinie, porady, dowiedz się w czym Tobie najlepiej. Zdjęcia, filmy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Make-up do zdjęcia

Postautor: abrakadabra » 17 wrz 2012, 23:37

źródło: http://ibeauty.pl/artykuly,1,33,2427,ma ... do-zdjecia

Większość kobiet wie, jak wykonać codzienny makijaż. Jednak jak powinnyśmy się umalować do zdjęcia, by wyjść na nim ładnie? Oto kilka wskazówek!

tekst: Kasia Kosieradzka

Podstawą jest korekcja wyglądu skóry. Podkładu, pudru i korektora powinno się użyć więcej, niż w makijażu dziennym. Może to wyglądać trochę nienaturalnie, ale na zdjęciu twoja cera będzie gładka i jednolita.

1. Dzień przed planowaną sesją zdjęciową, wydepiluj brwi i okolice ust – podkład nie będzie się na nich osadzał i będzie mniej widoczny. Jeśli nawet skóra będzie w tych miejscach zaczerwieniona, na drugi dzień ślady znikną.

2. Zanim przystąpisz do nakładania kosmetyków do makijażu, umyj twarz, zrób peeling (jeśli masz wrażliwą skórę wybierz delikatny peeling enzymatyczny) i nałóż krem nawilżający.

3. Następnie nałóż korektor. Najprostszy w aplikacji jest korektor w płynie, który nie wysusza skóry. Pamiętaj, bo odcień korektora był o ton jaśniejszy od odcienia cery. Jeśli na twarzy masz zaczerwienienia, zatuszuj je zielonym korektorem, a dopiero potem korektorem w kolorze skóry. Kosmetyk nałóż pod oczy, wokół ust i ewentualnie na wypryski. Nie wcieraj go, tylko wklepuj opuszką palca – efekt będzie dużo lepszy!

4. Kolejny krok, to nałożenie podkładu. Wybieraj podkłady mocno kryjące i matujące skórę. Nie zapomnij, by podkład nałożyć nie tylko na twarz, ale także pod brodą i na szyję, a nawet na ramiona, jeśli będą odsłonięte! Nie chcesz przecież, aby twoja twarz była na przykład ciemniejsza od pozostałej części ciała? ;-)

5. Następnie pomaluj oczy. Użyj bazy pod cienie – nie tylko wyrówna koloryt skóry, ale także cienie zyskają na intensywności koloru i będą się lepiej trzymać. Zasada jest jedna – używaj więcej kosmetyku, niż na co dzień.

6. Usta warto obrysować miękką konturówką i delikatnie zatrzeć granicę. Kolor pomadki czy błyszczyka powinien być zbliżony do koloru pomadki. Jeśli chcesz powiększyć usta, nałóż na środek ust bezbarwny błyszczyk. Jeśli chcesz je pomniejszyć, niech konturówka będzie ciemniejsza o ton od szminki czy błyszczyka.

7. Nie zapomnij o sypkim pudrze! Na pewno kojarzysz scenę, kiedy to przed wejściem na wizję makijażyści przypudrowują przysłowiowy nosek prezenterowi. Dlaczego ten zabieg jest tak ważny? Puder daje piękne, matowe wykończenie. Poza tym ciemniejszym możesz wymodelować owal twarzy nakładając go na zewnętrzne części twarzy.
DagmaraTara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:40
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: DagmaraTara » 28 wrz 2012, 13:02

Wszystko to tak prosto brzmi, jednak gorzej jest w rzeczywistości .... wydaje mi się że robiąc profesjonalny makijaż, który ma dobrze wyglądać ważne są markowe kosmetyki... tylko takie zapewnią nam długotrwały i ciekawy efekt.
aśka85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: aśka85 » 20 lis 2012, 14:06

lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 gru 2012, 11:40

mnie koleżanka, która pracuje w branży kosmetycznej opowiadała, że do makijażu modelek w reklamie kosmetyków L'oreala używa się kosmetyków firmy MAC....a potem wciska się ludziom kit, że to L'oreal taki świetny
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 17 lip 2013, 09:14

No nieźle... Nie dość, że nie te kosmetyki to jeszcze dużo polepszeń w Photoshopie, a potem takie zwykłe dziewczyny mają kompleksy, że nie wyglądają, jak pani z reklamy.
Bibi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bibi » 17 lip 2013, 10:19

Ja miałam sesje w pracy .. Kobita malowała wszystkich (panów również) strasznie mocno mówiąc, że tak się robi do zdjęcia - moim zdaniem makijaż wyszedł stanowczo za mocny..
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 18 lip 2013, 07:40

Do zdjęcia rzeczywiście powinno robić się trochę mocniejszy makijaż, ale nie należy też przesadzać.
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: poziomka » 12 paź 2017, 12:18

A używacie może kosmetyków mineralnych do malowania? Ja sobie nie tak dawno kupiłam cienie do powiek Alilla, bardzo fajne z polskiej firmy, przede wszystkim zależało mi na tym że są hipoalergiczne i nie uczulają ale do tego mają super kolory i sa niesamowicie trwałe. W takiej sesji też się pewnie sprawdzą dobrze
Awatar użytkownika
beautymonster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: beautymonster » 18 maja 2018, 11:46

Moim zdaniem przy makijażu do zdjęć warto zdecydować się też na przedłużanie rzęs metodą 1 do 1. Wtedy oczy będą jeszcze bardziej wyraziste i na pewno "nie znikną" na zdjęciu.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: dusia » 24 lis 2019, 18:05

dobry podkład, wydajne usta, dobrze ytrwalony makijaż - i foto jak ta lala :)
onana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2019, 19:41

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: onana » 10 gru 2019, 16:05

ja bym jeszcze dodała usta - wydatne, błyszczące... ehh :) i wcale nie trzeba ich powiększać jesli natura nie obdarzyła nas takimi. Ja odkryłam ostatnio rewelacyjne błyszczki z eveline z serii oh my lips - lip maximizer. Ja mam wersję z jadem pszczelim ale jest jeszcze z chili. Nie tylko optycznie powiększają ale też fajnie nawilżają i regenerują, mają w składzie m.in kwas hialuronowy.

Obrazek
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: Unika » 19 lut 2020, 15:36

Jest taki pewien trik, dzięki któremu dziewczyny mogą pięknie wyglądać na zdjęciach bez makijażu. Po prostu wystarczy zainstalować presety Instafota w smartfonie i można edytować w cudowny sposób fotki. Nie trzeba siedzieć nad tym godzinami, ponieważ można to zrobić za pomocą jednego kliknięcia. Na tym właśnie polega magia tych niesamowitych filtrów.
Awatar użytkownika
auer.amelia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: auer.amelia » 03 mar 2020, 12:52

Ja się staram zawsze jakoś podkreślić oczy i robię sobie mocniejszy make up bo na zdjęciu zawsze wygląda słabiej
MonaLissa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 02 wrz 2021, 11:34

Re: Make-up do zdjęcia

Postautor: MonaLissa » 02 wrz 2021, 12:46

nieźle..

Wróć do „Makijaż, Wizaż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość