Endometrioza

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
nitokita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2018, 10:48

Endometrioza

Postautor: nitokita » 30 lis 2019, 20:57

Hej, od ponad 1,5 roku walczę z endometriozą, ale leczenie nie przynosi efektu. Z tego powodu zaczęłam się zastanawiać nad zmianą lekarza prowadzącego. Znalazłam już ofertę kliniki we Wrocławiu na stronie https://leczymyendometrioze.pl/, która prowadzi takie przypadki. Myślicie, że to dobry pomysł, żeby teraz zmienić lekarza czy się jeszcze wstrzymać?
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Endometrioza

Postautor: luśka » 09 maja 2020, 19:24

Z tego co wiem, to endometriozę trudno się leczy.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Endometrioza

Postautor: trik01 » 09 maja 2020, 21:27

To jest racja, endometrioza może bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie. Sama też diagnoza czy to z pewnością to, też nie jest łatwa do stwierdzenia. Z tego co wiem, to są różne metody radzenia sobie z tym problemem. Nawet znalazłam na https://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tab ... ometriozy/ informacje o tym, że antykoncepcja może pomóc. Dokładniej dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, które się bierze w określony sposób. Może komuś ta wiedza się przyda.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Endometrioza

Postautor: kamai » 11 maja 2020, 07:50

Tak, endometrioza to bardzo poważna i bardzo utrudniająca normalne funkcjonowanie choroba. Też na nią choruję ale jestem pod stałą opieką najlepszych specjalistów ze szpitala medicover. Mogę liczyć tam też na pomoc fizjoterapeuty i dietetyka bo dieta i ćwiczenia też pomagają ujarzmić to choróbsko.
Dolka920
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 26 lip 2018, 12:15

Re: Endometrioza

Postautor: Dolka920 » 07 cze 2020, 22:31

Ja mam mały przerost endometrium i świetnie mi na to schorzenie pomagają pigułki antykoncepcyjne. Biorę belarę i dzięki nim nie mam juz tak bolesnych miesiączek ani tak okropnie mocnego krwawienia, jak mamy takie dolegliwości ,to warto udać sie z nimi do lekarza .bo to moze być początek poważnej choroby.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Endometrioza

Postautor: Fachowiec » 18 sie 2020, 11:47

Mi pomogła lek. Maja Sidor-Lenkiewicz która przyjmuje w Centrum Medycznym Babka Medica to doświadczona, wykształcona i przemiła Pani endokrynolog, wspierała i motywowała mnie do waliki przez cały czas, dzięki niej jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży, to kobieta, którą będę wielbić do końca życia, bo właśnie dzięki niej będę miała w końcu swojego wyczekiwanego maluszka
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Endometrioza

Postautor: Anulaa21 » 24 paź 2020, 22:43

Ale nad czym się tutaj w ogóle zastanawiać? Przecież jeśli zależy Wam na szybkim powrocie do zdrowia, to powinniście już teraz podjąć odpowiednie leczenie. Najlepiej zwróćcie uwagę na to, co konkretnie może zadziałać najlepiej u Was. Wiem, że podagra to poważne schorzenie, więc nie ma na co czekać.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość