dermatologia i choroby skóry

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: ewelina8393 » 24 wrz 2020, 11:30

Ostatnio również coraz częściej zaczął pojawiać się u dzieci liszaj, który jest chorobą skóry. Na szczęście O liszaju przeczytasz na ktomalek.pl i tam wszystkiego się dowiecie. Myślę, że jak najbardziej warto zapoznać się przede wszystkim z objawami tej choroby, jeśli Wasze dzieci np. chodzą do przedszkola i mają kontakt z innymi dziećmi.
karolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2018, 21:41

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: karolka » 19 lis 2020, 14:51

Widzę, że przewijał się tu temat liszaja. Sama chorowałam na liszaj. także zdaję sobie sprawę jak uciążliwa jest to choroba, ale podejmując odpowiednie leczeniem można się go szybko pozbyć. U mnie w leczeniu wystarczyły sterydy, ale to też zależy od tego czy jest to liszaj płaski, twardzinowy czy rumieniowy i jak przebiega choroba, nieraz konieczne jest nawet leczenie chirurgiczne.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: polina7 » 07 sty 2021, 09:32

A tutaj https://www.febumed.com.pl/Czy-egzema-j ... 27934.html już mieliście okazję sobie zerknąć? Jeśli nie, to myślę, że warto. Macie tam ciekawy artykuł, z którym warto się zapoznać. Między innymi dowiecie się tam czy egzema jest zaraźliwa. Ta choroba może być zdiagnozowana w każdym wieku. Właśnie dlatego należy dokładnie obserwować swoje ciało. To jest podstawa.
wiosennaja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 18 sie 2020, 11:18

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: wiosennaja » 07 sty 2021, 12:04

Ja ostatnio dotarłam do ciekawego artykułu liszaj
W którym omówiono przyczyny, objawy i sposoby leczenia min u dzieci. Liszaj u dziecka wywołuje wysypkę, która może występować w postaci pęcherzowej i bezpęcherzowej. Najczęściej trzeba skorzystać z pomocy lekarza dermatologa. Z domowych sposobów najlepsze są różnego rodzaju napary i płukanki, najczęściej wykonane z siemienia lnianego lub jaskółczego ziela.
Kaila
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2020, 09:25

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: Kaila » 11 sty 2021, 02:03

Nieprzyjemną chorobą jest bostonka która wywołuje zmiany skóry. Wiele osób o niej nie słyszało ale jest to dość poważna choroba, która najczęściej występuję u dzieci poniżej 10 roku życia. Uważam, że każdy powinien wiedzieć coś na jej temat i mogę was odesłać tutaj https://klinikamurano.com/blog_wiedza_bostonka.html. Wszystko jest tu dokładnie opisane.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: Mari » 18 cze 2021, 13:23

A mnie egzema dokucza bardzo. Jest lepiej odkąd stosuje emolienty z exomega control. Bardzo skuteczny w okresach zaostrzenia choroby jest balsam - szybko nawilża skórę i łagodzi powstałe podrażnienia. Dobrze się rozprowadza na skórze. Stosuję systematycznie, ale fajne jest to, że wystarczy tylko jedna aplikacja dziennie
przygódka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 28 lis 2021, 17:13

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: przygódka » 28 lis 2021, 18:03

babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: dermatologia i choroby skóry

Postautor: babydajna » 10 gru 2021, 12:53

Większych głupot nie czytalam - suplementy na AZS czy egzemę? :wstyd: Czy już upadliście mocno na głowę?

Emolienty, natłuszczanie, nawilżanie skóry. Jak ze skórą jest duży problem to krem Dermaveel pomoże, tylko trzeba smarować chorą skórę ze 3 razy dziennie. Pomaga też kąpiel w krochmalu od czasu do czasu, natłuszczanie skóry nierafinowanym olejem kokosowym. Trzeba samemu szukać złotego środka, bo 100% lekarstwa na to nie ma.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość