Anoreksja

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Anoreksja

Postautor: abrakadabra » 31 paź 2012, 12:57

Anoreksja czyli jadłowstręt psychiczny- zaburzenie odżywiania polegające na celowej utracie wagi wywołanej i podtrzymywanej przez osobę chorą. Obraz własnego ciała jest zaburzony; występują objawy dysmorfofobii. Lęk przybiera postać uporczywej idei nadwartościowej, w związku z czym pacjent wyznacza sobie niski limit wagi. Największe zagrożenie zachorowaniem dotyczy wieku między 14 a 18 rokiem życia.

Moje pytanie, skąd bierze się taka choroba i dążenie za wszelką cenę do totalnego wyniszczenia organizmu? Co kieruje kobietami chcącymi za wszelką cenę tracić wagę do poziomu graniczącego ze śmiercią? A może Wy macie jakieś doświadczenia z tą chorobą? Zapraszam do dyskusji.
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: Anoreksja

Postautor: Piotr30 » 18 paź 2016, 13:24

Znalazłem tutaj ciekawy opis tematu, o który pytasz. Osobiście wprawdzie szukałem zupełnie czegoś innego, ale wstawiam, ponieważ może się przydać :)
olgajaroczynska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:56

Re: Anoreksja

Postautor: olgajaroczynska » 31 paź 2016, 13:04

Taka osoba nie zdaje sobie sprawy, że niszczy swój organizm. Często cierpią na nią osoby inteligentne, które sa pefekcjonistami. I np. rodzice sprawują nad nimi zbyt silną opiekę- są zbyt opiekuńczy a głodzenie się to jedyna rzecz, nad jaką anorektyk ma kontrolę. Czasem jest to próba zwrócenia na siebie uwagi. Ale na pewno taki człowiek nie myśli w kategoriach ' a zagłodzę się na śmierć'. Taka osoba nie jest świadoma, że przyjmuje mało pokarmów i że jest chora
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Anoreksja

Postautor: trylogia » 31 paź 2016, 19:29

Tutaj potrzeba psychoterapii. Najlepiej w zakładzie zamkniętym.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Anoreksja

Postautor: Arkadiusz1 » 12 gru 2016, 16:32

W pełni zgadzam się co do tego, że taka osoba potrzebuje pomocy psychoterapeuty, jednak jeśli nie jest to anoreksja już zagrażająca zdrowiu, to przebywanie w ośrodku zamkniętym nie jest wskazane. W zupełności wystarczą cykliczne wizyty u takich specjalistów jak psychoterapeuta Jakub Bętkowski z Poznania. Takie osoby potrafią dzięki długofalowej współpracy z pacjentem, wytworzyć i niego realne spojrzenie na siebie i dzięki temu wyjście z anoreksji. Jesli widzicie, że ktoś w Waszym otoczeniu może mieć taki problem, to od razu polećcie mu takiego psychologa.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Anoreksja

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 11:43

Czytałem dobry artykuł, że właściwa walka z anoreksją zaczyna się w naszej głowie. Nic dodać nic ująć.
Chyba rzeczywiście dobrze jest sięgnąć pomocy specjalisty.
Pokonać anoreksję można dzięki psychologowi
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Anoreksja

Postautor: igam » 08 gru 2017, 00:01

Pier****cie co przeczytacie lub skopiujecie z netu a g*** wiecie na temat. Szkoda Waszego czasu, jedynie z ostatnim postem mogę się zgodzić choć też pewnie skopiowany.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Anoreksja

Postautor: monikabert90 » 10 sie 2018, 08:55

Anoreksja to choroba, której nie należy lekceważyć, zwłaszcza dlatego, że mimo tego, iż zaczyna się ona w głowie, to w odróżnieniu od innych zaburzeń jak np. depresja, bardzo szybko odbija się tez na fizycznym stanie organizmu, który może nawet zagrażać życiu chorej osoby. Na stronie https://terapiacentrum.pl/anoreksja możecie sobie poczytać o tym, jakie są pierwsze objawy anoreksji i jak skutecznie ją leczyć. Kto wie, nawet jeśli nie Wy, to może w Waszym otoczeniu jest taka osoba, która potrzebuje pomocy z tym związanej i być może to właśnie Wy możecie jej pomóc?
Awatar użytkownika
rosanatrawie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2018, 15:47

Re: Anoreksja

Postautor: rosanatrawie » 16 sie 2018, 14:52

Przeraża mnie ta choroba, a najbardziej to, że można przez psychikę doprowadzić swój organizm do skrajnego wycieńczenia i tak jakby karać go za to, że w ogóle musi przyjmować jedzenie. Bardzo ciężko jest z tej choroby wyjść, zaryzykowałabym nawet twierdzenie, że ciężej niż z depresji, ale na szczęście istnieją osoby, którym udało się ją pokonać i nie boją się do tego otwarcie przyznawać. Moim zdaniem choroba ta bierze się z zaburzonego obrazu własnej osoby, kompleksów i nierealistycznych wymogów urodowych, jakie docierają do nas z Hollywood czy showbiznesu. Młode dziewczyny napatrzą się równie młodych dziewczyn w magazynach czy teraz na Instagramach o sylwetkach jak wieszaki albo z idealnymi wymiarami 90/60/90, a potem nie mogą na siebie patrzeć, bo nie dorastają do tych oczekiwań i skłaniają się w stronę drastycznych rozwiązań, by to zmienić. To jest straszne i uważam, że bardzo dobrze, że pojawia się coraz więcej kampanii modowych czy społecznych, podnoszących temat samoakceptacji własnego wyglądu i ciała. Według mnie to bardzo ważne, by usłyszały je osoby, które zaczynają albo cierpią od dawna na tą chorobę.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Anoreksja

Postautor: ewelina8393 » 14 lis 2018, 09:37

Oczywiście, że specjalista to jest dobre rozwiązanie! Bez tego może być naprawdę ciężko, musisz być teraz dla niej wsparciem. Sprawdzałaś wspomnienie miejsce? Bo możesz jeszcze zastanowić się nad tym - http://www.centrumdobrejterapii.pl/ Cieszą się bardzo dobrymi opiniami.
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: Anoreksja

Postautor: lenka » 26 lut 2019, 19:48

Zgadzam sie to okropna choroba. I im sie ją szybciej zacznie leczyć tym lepiej ,Znam taki ośrodek Medox http://medox.org.pl/ Lecza tam różne uzależnienia i zaburzenia psychotyczne, wiem że sa dobrzy może warto tam zapytać czy i anoreksję leczą. Moja znajoma tam leczyła bardzo ciężką depresję i jej pomogli.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Anoreksja

Postautor: igam » 26 gru 2019, 01:24

Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Anoreksja

Postautor: Roxi » 27 gru 2019, 10:14

Z takimi chorobami jak anoreksja nie ma żartów. Im szybciej zgłosicie się do psychologa, tym lepiej dla Was. Odpowiednią pomoc na pewno otrzymacie w poradni psychologiczno-psychiatrycznej Empatio we Wrocławiu: https://psycholog-ms.pl/. Moim zdaniem to będzie najlepszy wybór.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Anoreksja

Postautor: polina7 » 12 lut 2020, 23:27

Takie zaburzenia odżywiania zaczynają się niewinnie, a mogą się skończyć śmiercią. Tutaj sobie zerknijcie https://primalife.pl/style/co-to-sa-zab ... -je-leczyc i poczytajcie sobie na ten temat. Są tam nie tylko opisane zaburzenia odżywiania, ale również jest tam informacja w jaki sposób należy je leczyć. Na pewno bez wizyty u lekarza specjalisty się nie obędzie.
lidka765
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2018, 14:36

Re: Anoreksja

Postautor: lidka765 » 28 lis 2020, 20:09

Często to wina środowiska, a nieraz dążenie do przesadnej perfekcji. Co by to nie było to anoreksja jest straszną chorobą, która całkowicie wyniszcza organizm. Sporo wiem w tym temacie, bo sama miałam zaburzenia odżywiania i w takich przypadkach najlepiej szybko zgłosić się po pomoc. Często osoby chore nie widzą problemu i wtedy ważna jest też interwencja rodziny. Od siebie mogę polecić https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ mają tu bardzo dobrych specjalistów, mi bardzo pomogli.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość