Cierpisz na ból kręgosłupa?

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
yurek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2019, 22:33

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: yurek » 20 lut 2019, 22:34

Orientujecie sie jakie badanie bedzie najbardziej trafne przy diagnozie bolu kregoslupa? Juz od kilku dobrych tygodni bardzo mi on dokucza i nie wiem co robic. Dobrze jakbyscie napisali jak to wyglada cenowo. Pozdrawiam
mikula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2019, 22:46

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: mikula » 21 lut 2019, 10:29

Moim zdaniem zadnego bolu w ciele nie mozna lekcewazyc .. przeciez jego zadaniem jest zwrocenie naszej uwagi na prosty fakt - wystapily jakies nieprawidlowosci w jego dzialaniu. Korzystanie z jakichs dziwnych masci przeciwbolowych to jest jedynie dzialanie na symptomy, do wyleczenia schorzenia trzeba znalezc jej przyczyne i podjac odpowiednie kroki. Szczegolnie jest to wazne gdy bol jest chroniczny i trwa od kilku tygodni jak napisal moj przedmowca. Nie obejdzie sie tutaj bez udania sie do lekarza .. ten odesle nas na specjalistyczne badanie. Sluzba zdrowia w naszym kraju doskonale wiecie jak dziala .. na terminy takich badan jak rezonans magnetyczny kregoslupa mozna czekac dlugimi miesiacami. Zawsze mozesz w swojej okolicy poszukac prywatnej przychodni ktora sie tym zajmie. Cenowo to wychodzi roznie - w zaleznosci od tego w jak nowoczesny sprzet jest dostepny. Patrzac na oferty ( np. https://nowaortopedia.pl/rezonans-magne ... upa/krakow ) to mozna powiedziec, ze sredni koszt to jakies 400 zloty. Oczywiscie samo badanie jest w zupelnosci bezinwazyjne .. trzeba jednak wczesniej skonsultowac sie z lekarzem prowadzacym czy nie ma jakichs przeciwskazan do jego przeprowdzenia. Moga to byc m.in. metalowe zastawki serca czy nawet klaustrofobia. Napisz jak bedziesz cos wiedzial wiecej.
Beatka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:07

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Beatka12 » 25 lut 2019, 10:31

Moja córka miała zwyrodnienie kręgosłupa. Zaczęłam z nią chodzić do ortopedy w Centrum Diagnostyczno Medycznym Prima Med w Krakowie przy ul. Cieszyńska 16 Lekarz zalecił długotrwałe leczenie ale już po paru tygodniach widzę poprawę na lepsze. Bardzo dobry lekarz, widać , że stara sie najlepiej pomóc jak potrafi. Tą placówkę mogę polecić.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: fibii » 12 mar 2019, 23:19

Przede wszystkim to do ortopedy i do neurologa warto się wybrać, on już pokieruje dalej na konkretne badania, bo przyczyn bólu może być wiele, wady postawy, jakieś procesy chorobowe, przepuklina, to już wtedy trzeba zrobić rezonans. Od czasu do czasu zdarzają mi się mocniejsze bóle kręgosłupa biorę gardan i przechodzi, ale jak zaczęły się pojawia częściej to postanowiłam znaleźć przycyznę, u mnie to na pewno iedzący tryb zycia dużo pracy przy komputerze, mało ruchu, wprowadziłam nowe nawyki, więcej chodzę, staram się robić przerwy jak długo pracuję i rzadziej plecy bolą
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: budynia » 13 mar 2019, 14:44

Dla mnie dużą ulgą w bólu jest smarowanie się też maścią dip rilif, przyjemnie chłodzi, na nagłe bóle najlepsza, działa też przy okazji przeciwzapalnie, na pewno trzba szukać przyczyna jak kręgosłup często boli, czasami dużo zmienia nawet mała rzecz, inne krzesło na którym siedzimy przy pracy, 10-15 minut ćwiczeń na kręgosłup na pewno coś też może pomóć, byle to robić codziennie
kabix179
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 cze 2018, 22:37

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: kabix179 » 19 mar 2019, 10:12

Skoro frapuje Cię ten wątek to koniecznie zobacz ten materiał. Z doświadczenia uważam, że odnajdziesz w tym miejscu najaktualniejsze dane. Najmocniej polecam - leksykon medyczny .
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: daria12 » 19 mar 2019, 11:21

lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: lenka » 20 mar 2019, 12:51

Na ból kręgosłupa u mojej mamy bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi. Ma ona podwójną dyskopatię i czasem ból lubi powracać. Wtedy idzie na rehabilitację do Kriosonik centrum rehabilitacji w Warszawie. Bardzo dobrzy fizjoterapeuci tam wykonują zabiegi i masaże. Warto bo naprawdę moja mama po takiej rehabilitacji ma długo spokój.
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: chloe » 04 kwie 2019, 10:40

Kupiłam sobie ten żel dip rilif, faktycznie świetny, szczególnie przy urazach myślę że się dobrze sprawdzi, chłodzi i działa bardzo szybko, wydaje mi się że tubka na długo wystarczy.
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: paluch686 » 05 kwie 2019, 13:54

Miałem ogromne problemy z odcinkiem szyjnym. Czasem budziłem się i nie mogłem unieść głowy, jakby paraliż. I zaczęło się latanie po lekarzach, badania, pieniądze wypływały z portfela jak woda. Trafiłem za pośrednictwem znajomego do https://bristolbusko.pl/medical-center/ ... sku-zdroju i tam zajęli się mną kompleksowo. Kadrę mają znakomitą, może sprzęt nie aż tak wyspecjalizowany ale na moje schorzenie wystarczyło.
Kiki77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2019, 20:12

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Kiki77 » 05 kwie 2019, 14:07

A ja polecam usługi www.doktora.pl - oni mają dobre rehabilitacje na profesjonalnym sprzęcie!
crysti1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:31

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: crysti1 » 07 kwie 2019, 22:15

Na ból mocny to mam w pogotowiu gardan i mi i mężowi bardzo pomaga, w weekend trochę dłubałam w ogródku i tak mnie potem kręgosłup bolał że myślałam że oszaleję, wzięłam tabletki i na szczęście odpuściło.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: fibii » 24 kwie 2019, 14:33

Dużo mi daje smarowanie kremem dip hot. Zresztą terapia ciepłem jet od dawna znana jako sposób łagodzenia bólu. Ten krem ma też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, jak jest jakiś stan zapalny to szybko pomaga i długo działa.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: felicja44 » 15 maja 2019, 17:27

malutka_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:02

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: malutka_89 » 26 cze 2019, 14:33

Terapia manualna pomaga w zwalczaniu bólu kręgosłupa i innych dolegliwości Jest to terapia indywidualna, która ukierunkowana jest nie tylko na leczenie bólu w danej okolicy, ale przede wszystkim na odnajdywaniu i usuwaniu pierwotnych przyczyn problemów zdrowotnych. Więcej o tej terapii przeczytacie na stronie https://kamildruzd.pl/oferta/terapia-manualna-wroclaw/

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość