bóle kolana

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
bojownik81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2019, 14:06

Re: bóle kolana

Postautor: bojownik81 » 22 sty 2019, 14:08

Warto zainteresować się stabilizator stawu skokowego, bo wiadomo, że przyczyn może być mnóstwo :) taki stabilizator jednak ma naprawdę dobry wpływ na kolano, nie pozwala na jego zbyt nieprzemyślany ruch i jak sama nazwa wskazuje - stabilizuje wszystko :)
toddler00
Level 1
Level 1
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:32

Re: bóle kolana

Postautor: toddler00 » 29 sty 2019, 11:09

Rehabilitacja nad morzem pomogła mi pozbyć się bólów kolana oraz w odcinku lędźwiowym.
Tego pierwszego nabawiłem się podczas biegania po asfalcie, a bóle w odcinku lędźwiowym to niestety dość powszechna przypadłość w mojej pracy.
Siedząc przez osiem godzin przed komputerem nie ciężko o tego typu schorzenia.
Rehabilitacja nad morzem to bardzo miłe i efektywne spędzanie czasu. Szereg zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych ma na celu poprawę kondycji naszego organizmu.
Co roku organizowanych jest wiele turnusów i oferta jest naprawdę szeroka. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
andrej33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2019, 15:27

Re: bóle kolana

Postautor: andrej33 » 12 lut 2019, 14:48

Cześć wszystkim! Mieszkam w Katowicach i poszukuję właśnie kogoś dobrego i sprawdzonego w zakresie usług rehabilitacji i fizjoterapii... Czy znacie w tym zakresie jakieś doświadczenia i moglibyście coś sensownego polecić? Ja się właśnie zastanawiam, czy dobrym wyborem byłoby na przykład http://rehit.pl/ Co na ten temat myślicie? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym zakresie tematycznym.
WikaCenter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2019, 11:36

Re: bóle kolana

Postautor: WikaCenter » 22 lut 2019, 11:39

Ja byłam z kontuzją kolana w Wielkopolskim Centrum Terapii Naturanej - bólu nie odczuwam już od dobrego roku :) Stosują innowacyjne metody, no i faktycznie obchodzi ich los pacjenta - od czasu do czasu do nich idę na wizyty kontrolne i zawsze mnie pamiętają :) Możecie sobie ich sprawdzić tutaj:Fizjoterapia Poznań
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: bóle kolana

Postautor: lenka » 24 lut 2019, 20:14

Na bóle kolana świetna jest fala uderzeniowa. Moja siostra chodzi do centrum medycznego Kriosonik na rehabilitację i tam właśnie korzysta z tego zabiegu. Jest z niego bardzo zadowolona.
budynia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:37

Re: bóle kolana

Postautor: budynia » 11 mar 2019, 14:32

Na pewno trzeba diagnostykę zrobić jak ból długo trwa, przyczyn może być wiele, dobrze smarować to bolesne miejsce maścią przeciwbólową, dip rilif jest bardzo dobry i też zmmniejsza opuchliznę, przyjemnie chłodzi to miejsce.
fibii
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 09 cze 2017, 21:24

Re: bóle kolana

Postautor: fibii » 12 mar 2019, 23:18

na mocniejszy ból to gardan najlepszy, ja go stosuję jak mnie złapie ból w kręgosłupie, a od czasu do czasu mi się zdarza, szczególnie jak przez kilka dni przez wiele godzin siedzę przy komputerze to potem łapie mnie ból i bez tabetki nie da rady
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: bóle kolana

Postautor: chloe » 13 mar 2019, 00:12

lekarz wskazany, mój teść miał też takie bóle, okaząło się ze to już niestety urok wieku i coś tam mu wstrzyknęli w kolano i jest jakoś lepiej, jak czasami go boli to też gardan bierze, sama mu te tabletki poleciłam, najlepsze na silny ból
Dolka920
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 26 lip 2018, 12:15

Re: bóle kolana

Postautor: Dolka920 » 15 mar 2019, 11:21

Przy bólu kolan dobra jest rehabilitacja. Szczególnie pomocna jest fala uderzeniowa. Często chodzę na rehabilitację do Kriosonik centrum rehabilitacji, mają tam nowoczesny sprzęt i dobrą kadre.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: bóle kolana

Postautor: Pestka » 15 mar 2019, 15:07

Ból kolana może mieć różne przyczyny dlatego najlepiej udać się do lekarza rodzinnego lub ortopedy aby dobrał leczenie. W bólach stawów bardzo dobrze sprawdza się laser wysokoenergetyczny . Zabiegi laseroterapii oferują najlepsze gabinety rehabilitacyjne. Zabieg ten jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Działanie laserem na konkretny obszar ciała sprawia, że tkanki w tym miejscu szybciej się regenerują, zmniejsza się też obrzęk i dolegliwości bólowe. Warto spytać lekarza o możliwość udania się na takie zabiegi.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: bóle kolana

Postautor: Roxi » 18 mar 2019, 12:32

Przy takich bólach dobrą opcją może być kinesiotaping. Coraz częściej wprowadza się to jako metodę leczenia bólu. Poczytaj sobie o tym i zaopatrz się w niezbędne akcesoria w profesjonalnym sklepie medycznym Orteo: https://www.orteo.pl/kinesiology-taping.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: bóle kolana

Postautor: koro » 09 kwie 2019, 20:02

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu dip rilif, na bóle, kontuzje najlepszy żel jaki znam, szybko i skutecznie działa, opakowanie na długo wystarcza, do tego jak coś nagle się przytrafi to też obolałe miejse od razu schładza, co też daję sporą ulgę.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: bóle kolana

Postautor: bella3 » 18 kwie 2019, 23:40

Orteza jak ktoś radzi wyżej to nie jest zły pomysł. Można taką zakupić w dobrych sklepach medycznych jak BRANDvital https://www.brandvital.eu/. W tym prowadzą również sprzedaż za pośrednictwem internetu, jak nie kupić zaraz to chociaż można sobie ofertę i ceny przejrzeć, zapisać wszystko i idąc do sklepu być już przygotowanym jak te zakupy mają wyglądać. W każdym razie Brandvital polecam bo znajoma się u nich od lat zaopatruje i wiele razy już jej pomogli. Kierują nawet w sprawie refundacji i dofinansowania, znają się na tym co robią.
OSKAMAKO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2019, 13:04

Re: bóle kolana

Postautor: OSKAMAKO » 25 kwie 2019, 13:16

Rehabilitacja tylko w Enel sporcie w Warszawie, wiem że też jest oddział w Łodzi. jak sobie uszkodziłem kolano na rowerze to tam mnie naprawili po operacji, po której ledwo chodziłem. wszyscy tam specjalizują się w skomplikowanych przypadkach nawet u sportowców, jak zadzwonisz się umówić to skierują cię do odpowiedniego fizjoterapeuty
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: bóle kolana

Postautor: Wesoły żniwiarz » 15 maja 2019, 18:16

Na bóle kolana u mnie bardzo dobrze sprawdzał się żel dip rilif, fajnie łagodził ból i szybko przynosił ulgę.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość