Porozmawiajmy o piersiach :)

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 29 sty 2017, 14:13

Jak często robicie badanie piersi same? Zdarzyło się wam żeby ginekolog badał piersi? Ja byłam u ginekologa nie raz, nie raz po tabletki anty i niby przy dobieraniu tabletek badanie piersi również powinno być. Byłyście kiedyś na usg, ile się czeka żeby zrobić takie badanie?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: miracle » 04 lut 2017, 11:53

To normalne, że ginekolog bada piersi :) a termin oczekiwania na usg zależy od miasta i od tego, u jakiego lekarza chcemy je wykonać.
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 02 mar 2017, 16:27

Może i normalne, ale bardzo często tego nie robi. Ja chodzę do ginekologa od jakiś 14 lat, a badane piersi z tego co pamiętam miałam tylko jeden raz. Wiele ginekologów w ogóle o tym nie myśli, dlatego musimy myśleć same.
Leonidas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:30

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Leonidas » 05 mar 2017, 20:11

Szczerze to ja wysyłam moją żonę na wszystkie badania. Ona zawsze uważa, że jak się sama bada co miesiąc to wystarczy. Zaczęło się od tego, że to ja znalazłem odpowiednie miejsce Klinika Bocian, gdzie przyjmują najlepsi specjaliści ginekolodzy i nie tylko, a było to związane z trudnościami z zajściem w ciąże. To tam obydwoje poddaliśmy się różnym badaniom, żeby zacząć skuteczne leczenie. Robili mi badanie nasienia Warszawa http://www.warszawa.klinikabocian.pl/of ... -nasienia/ i okazało się, że to ja szczególnie muszę przejść metamorfozę. Efekt był widoczny po roku czasu, czyli nasza córeczka, a żona nadal tam uczęszcza profilaktycznie.
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 08 mar 2017, 14:59

Jesteś bardzo świadomym mężczyzną. To dobrze. No wiesz jeśli żona bada się tylko palpacyjnie to fatycznie może być za mało. Moim zdaniem to średnia metoda, bo mało która kobieta potrafi wykonać dobrze sama badanie palacyjne. A poza tym coś jeszcze robiła?
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: yaska » 18 mar 2017, 13:20

Z tego, co wiem to ginekolog ma chyba obowiązek badać piersi na każdej wizycie kontrolnej, więc co pół roku. W domu powinnyśmy to robić co miesiąc. No ale w ten sposób wyczujemy tylko wyraźne zmiany, w wielu przypadkach to może być za mało. Bo rak to nie zawsze guz, to po pierwsze. A po drugie często wyczuwany dopiero większe guzy. Może więc warto zainwestować np. w braster. Słyszałyście o nim? To takie urządzenie do badania piersi w domu.
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 05 kwie 2017, 21:34

Ma, nie ma, nie bada i tyle. No ja właśnie słyszałam, ale tak nie do końca jestem w stanie dojść do tego jak on właściwie działa.
Awatar użytkownika
Sieć Diagnostyka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2017, 17:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Sieć Diagnostyka » 06 kwie 2017, 18:00

Polecam badania z 50% zniżką, które wykonać można w ramach kampanii "Czy wszystko gra?". Pakiet specjalistyczny (genetyczny) obejmuje badanie mutacji w genie BRCA1 i BRCA2. Jego wynik nie stanowi oczywiście rozpoznania nowotworu piersi i jajnika, daje natomiast informację o zwiększonym prawdopodobieństwie jego wystąpienia. Uczestnicy akcji mogą poza tym wygrać pobyty, dla siebie i osoby towarzyszącej, w hotelu SPA.

szczegóły: https://www.wszystkogra.diagnostyka.pl/
Obrazek
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 17 kwie 2017, 13:48

Badanie genetyczne to jedna, ale profilaktyka to drugie. Jeśli ktoś jest bardziej obciążony genetycznie to powinien większy nacisk nałożyć na profilaktykę. Regularne badanie piersi jest w stanie ułatwić bardzo zycie. Nawet je uratować. Ciekawe ile kobiet czyta takie wątki i zastanawia się co one by jeszcze mogły zrobić żeby uchronić się przed rakiem piersi.
Polya1982
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 10 sty 2017, 20:56

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Polya1982 » 21 kwie 2017, 22:20

To faktycznie bardzo ważne, żeby regularnie chodzić na badania piersi i również samemu je wykonywać. Nigdy nie wiadomo, co to sie w organizmie dzieje. Trzeba zawsze u lekarza upominać się o wszelkie niezbędne badania. Również jeśli nie mamy stałych partnerów lub zaczynamy się widywać z kimś nowym to warto również zadbać o profilaktykę przeciwko chorobom wenerycznym. Sama nie wiedziałam że np. kiła może początkowo przebiegać kompletnie bezobjawowo. Gdy mamy podejrzenia, że mogliśmy się w jakiś sposób zarazić to warto zrobić sobie test PCR, żeby sprawdzić czy nie jesteśmy nosicielami. To również może nas uratować przed bardzo nieprzyjemnymi komplikacjami.
mamakaroliny89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2017, 16:23

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: mamakaroliny89 » 30 maja 2017, 16:55

Warto co jakis czas zrobić sobie testy pcr, które zamawiamy do domu https://drwenerolog.pl/produkt/test-drozdzyca -kandydoza/ Test pcr na drożdzycę. Jest to niezwykle ważne, aby kontrolowac tą chorobę. To najskuteczniejsza metoda badania obecnie na podstawie DNA.
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: janka » 18 sie 2017, 17:31

Jasne, badania to ważna sprawa, ja jedyne co robię w domu to test ciążowy i badanie piersi brasterem, reszta w laboratorium :) Nie mniej trzeba się badać, trzeba robić profilaktyczne badania, tak sobie można znacznie przedłużyć życie i zaoszczędzić bólu.
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, 13:33

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: SaraLarson » 15 wrz 2017, 12:51

Winnin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:52

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Winnin » 28 kwie 2018, 21:39

A powiedzcie mi - czy rak piersi moze wystapic podczas ciazy lub karmienia piersia?? Slyszalem na ten temat rozne zdania - jak to jest naprawde? Ma ktos z Was moze jakies rzetelne info na ten temat?
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Pestka » 29 kwie 2018, 20:48

Niestety rak piersi to straszna choroba i coraz więcej kobiet musi się z nią zmagać. U mnie w rodzinie mama chorowała na nowotwór piersi a moja siostra zachorowała właśnie podczas karmienia . Każdy tak mówi, że niby laktacja chroni przed nowotworem piersi ale wcale tak nie jest. Siostra szybko udała się na badanie usg do doktor Jędrys (która też rozpoznała nowotwór u mojej mamy) . Pani doktor przyjmuje w klinice Dbaj o Piersi http://dbajopiersi.pl/rak-piersi/ . Wykonała staranne badanie i skierowała Kamilę na dalsza diagnostykę. Na szczęście okazało się, że to nie była zmiana złośliwa ale stresu było co niemiara. Jesli w rodzinie miałyście kogoś z nowotworem piersi to trzeba się badac regularnie. Ja chodzę co pół roku na usg. To są bardzo poważne sprawy dlatego trzeba pamiętać o profilaktyce.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość