uzależnienie od gier komputerowych

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Kiki77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2019, 20:12

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Kiki77 » 05 kwie 2019, 14:07

Ja polecam specjalistów z www.doktora.pl - myślę, że tamtejsza psychoterapia może pomóc...
sera33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:12

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: sera33 » 01 lip 2019, 16:12

Też kiedyś byłem uzależniony od gier komputerowych i potrafiłem przez miesiąc praktycznie nie wychodzić z domu. Pomogły mi porady u psycholog gniezno. Proces leczenia był długi, ale z perspektywy czasu było warte. Dziś cieszę się pełnią życia, a gry komputerowe i wirtualny świat dawno zamknąłem w drzwiach bez klucza.
patrycja07
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2019, 09:37

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: patrycja07 » 02 lip 2019, 10:03

Nie znam Twojego syna. Ale ja mam podobny problem z córką. Po prostu wyciągam jej kabel z komputera i mówię, że teraz ma zrobić to, to i to. A im szybciej się uwinie, tym więcej pogra. Rzeczy, które wymyślam przerywają zabawę na 1 do 2 godzin. Na początek to starczy.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Ela78 » 17 lip 2019, 08:38

Niestety coraz więcej się słyszy że dzieci są uzależnione od gier, i wtedy juz jest za późno by samemu z tym sobie poradzić. Wtedy warto zdecydować się na leczenie dziecka w odpowiednim ośrodku. W tym celu warto przejrzeć ofertę ośrodka Wiosenna, pracują tam specjaliści którzy pomogą dzieciom czy starszym osobom by wyjść z uzależnienia. To jedyny ośrodek jaki znam.
shoppinglover
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 01 kwie 2019, 17:03

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: shoppinglover » 18 lip 2019, 18:09

Dobrą odskocznią od komputera dla dzieci powinno być czytanie. Sama zadbałam o to w przypadku mojego syna. Kupiłam mu Felix, Net i Nika książki, w których się zaczytuje! Seria składa się z kilku czy nawet kilunastu tytułów, więc trochę czasu zejdzie na przeczytanie wszystkiego :D Może wypróbujecie też ten sposób u Waszych dzieciaków? :)
olagac98
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 kwie 2020, 12:40

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: olagac98 » 22 kwie 2020, 13:54

leczenie uzależnień kraków zapoznaj się z ofertą!
asia1995
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:47

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: asia1995 » 23 cze 2020, 11:06

gabi22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:53

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: gabi22 » 25 cze 2020, 14:41

Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Kamilka75 » 07 lip 2020, 08:00

No na początek dobrze jest rozmawiać, może uda się uniknąć terapii. Jeśli to nie pomaga, warto wybrać Forest, ośrodek specjalizujący się w leczeniu uzależnień behawioralnych. Terapia trwa od miesiąca (4tyg) do nawet 2 miesięcy (8tyg) , wszystko uzależnione jest od decyzji lekarza. Można jeździć konno, czy korzystać z basenu, ale też osoby bliskie mogą tam nocować.
Elunia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 15 lip 2020, 16:59

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Elunia » 23 lip 2020, 13:49

Uzależnić możemy się od wielu rzeczy.. im mamy większy dostęp do różnych produktów tym łatwiejsze staje się uzależnienie. Problem z uzależnieniem od Internetu oraz gier komputerowych jest dopiero co poznanym zjawiskiem ale i równie niebezpiecznym co uzależnienie od alkoholu. Na szczęście istnieje wielu specjalistów i ośrodków, które pomagają wyjść nawet z takiego nałogu. Ranking Ośrodków Terapii pomoże wam znaleźć specjalistów, którzy zajmują się takimi uzależnieniami na co dzień.
bianca14
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2019, 14:42

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: bianca14 » 03 wrz 2020, 13:58

Polecam https://hh24.pl/. To aplikacja do terapii online, można szybko połączyć się z terapeutą i uzyskać potrzebną pomoc.
malwinapietrzak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2020, 21:54

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: malwinapietrzak » 01 gru 2020, 10:49

Jeśli podejrzewacie u siebie lub bliskich uzależnienie od gier komputerowych to może warto skorzystać z pomocy psychiatry, który podejmie odpowiednie kroki, które pomogą w walce z uzależnieniem? Polecam zajrzeć na stronę https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ , gdyż klinika ta cieszy się świetnymi opiniami i co ważne ma doświadczenie i wiedzę z zakresie najróżniejszych zaburzeń i uzależnień. Myślę, że odpowiednie kroki pomogą w przezwyciężeniu problemu.
Giera
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 11:21

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Giera » 02 gru 2020, 11:27

Uzależnienia od gier komputerowych nie należy bagatelizować. Do leczenia tego typu uzależnienia potrzebni są wykwalifikowani specjaliści. Zdecydowanie polecam ośrodek terapii uzależnień Forest. Strategia Ośrodka skupia się na terapii poznawczo – behawioralnej, więc są w stanie skutecznie pomóc osobie uzależnionej od gier.
śmieszek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2019, 13:33

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: śmieszek » 16 sie 2021, 12:25

No niestety nawet od gier można się uzależnić i to dość poważnie. Dlatego też w takim przypadku warto rozważyć może pobyt w jakimś prywatnym ośrodku leczenia uzależnień. I jak szukałam jak najlepszego ośrodka to znalazłam ośrodek Mental Relax. Wydaje mi się, że jest to najlepszy ośrodek zatrudniający bardzo dobrych terapeutów z pomocą których można bez problemu uporać się z każdym rodzajem uzależnienia.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: kitka66 » 06 gru 2021, 17:14

takie uzależnienia behawioralne zdarzają się niestety coraz częściej i to nie tylko wśród dorosłych ale także wśród najmłodszych. Grunt to w odpowiednim czasie zdecydować się na leczenie i terapie na przykład w wyspecjalizowanym ośrodku terapii uzależnień jak NEFO. Świadczą pomoc na wysokim poziomie, terapeuci mają doświadczenie i są w stanie nawiązać kontakt z każdym pacjentem bez względu na jego dotychczasowe doświadczenia czy wiek.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość