Psycholog, czy psychiatra?

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
izabelaa93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 28 paź 2015, 10:46

Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: izabelaa93 » 07 lut 2018, 15:34

Waszym zdaniem lepiej udać się do psychologa, czy psychiatry?
majaa862
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 02 cze 2016, 09:28

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: majaa862 » 12 lut 2018, 10:22

Zależy z jakim problemem. Psychiatra to lekarz, ma więc większe możliwości, warto więc udać się do niego z poważniejszym problemem, np. nerwicą, albo ciężko depresją. Do psychologa natomiast w pozostałych przypadkach. Jeśli w okolicy nie ma dobrych specjalistów, to niektórzy prowadzą terapie zdalne, przez internet, jak na psychomedic.online w formie wideo terapii - to bardzo wygodne rozwiązanie, podobno też skuteczne.
kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: kumpel » 18 lut 2018, 21:08

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą. Psycholog to raczej osoba, z którą można omówić jakieś emocjonalne problemy, ale nic poza tym. Lekarz psychiatra może przepisać jakieś antydepresanty typu pramolan. No i ewentualnie zleci jakieś niezbędne badania. Także wszystko zależy od problemu.
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:09

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:45

To zależy od Twoich problemów. psycholog bielsko nada się w "lekkich" przypadkach, psychiatra bielsko i psychoterapeuta bielsko kiedy jest już w Tobą gorzej, tak myślę..
Innym pomaga tez coaching online, hipnoza online
coaching bielsko, rzucanie palenia online a nawet
hipnoterapia. Zależy - to lekarz musi ocenić co i jak :niepewny: :niepewny:
wero2k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2018, 10:09

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: wero2k » 07 mar 2018, 10:05

Ja korzystam z usług psychologa. Pomoc psychologa jest bardziej uniwersalna i przydaję się jeżeli chcemy zdiagnozować nasz problem. Psychiatra ewentualnie później, gdy się okaże, że nasze problemy mają źródło w psychice.
katia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2017, 11:27

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: katia » 20 mar 2018, 15:56

Ciezko jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie gdyz duzo zalezy od tego z czym mamy tak wlasciwie problem. Ja jestem zdania, ze psychiatra oraz faszerowanie jakimis srodkami antydepresyjnymi jest srednim rozwiazanie. Wszystko to zadziala jedynie na skutki, a bez znalezienia przyczyny nie ma co liczyc na poprawe jesli mowimy o dluzszej perspektywie. Do tego pewnie sporo wydamy na te wszystkie medykamenty. O wiele lepszym rozwiazaniem bedzie udanie sie z danym problemem do psychologa. Oczywiscie mam tutaj na mysli jakiegos sprawdzonego jak np. ten https://www.sensity.pl/wypalenie-zawodo ... obieganie/ W tej branzy liczy sie najbardziej doswiadczenie przy odpowiedniej wiedzy, a o takich specjalistow jest zazwyczaj trudno. Przy takim polaczeniu bedziemy mogli liczyc na bardzo wysoka skutecznosc calej terapii.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: Vectra34 » 05 kwie 2018, 17:06

Myśle, że nie zawadzi wizyta u psychologa, dobrego psychologa. A dobra jest Klinika PsychoMedic.pl w Warszawie. Bardzo rozbudowany wywiad psychologiczny w połączeniu z analizą wyników daje psychologowi pole do popisu. Trafiając do PsychoMedic z duzym prawdopodobieństwem możemy liczyć na odpowiednią terapię.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: igam » 13 kwie 2018, 00:00

Myślę, że psycholog. Psychiatra jedynie w skrajnych przypadkach. Dlatego że psycholog rozmawia, a ci drudzy idą na łatwiznę i od razu przepisują leki, często uzależniające.
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: felicja44 » 16 kwie 2018, 18:53

Podobno w Psychomedic maja świetnych psychiatrów. Na https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ można zerknąć, w jakich problemach pomagają, opinie w sieci same dobre, ja bym nie czekała i z poważnymi zaburzeniami poszła do jednej z ich klinik w Warszawie
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: DorisAxline » 22 kwie 2018, 14:27

jezeli psychiatra to polecam https://all-med.pl/gabinety/psychiatra/ z Łodzi
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: innocent » 30 maja 2018, 15:44

Wszystko zależy od przypadku i schorzenia. W każdym razie trzeba pamiętać że psycholog nie jest lekarzem, dlatego z chorobami trzeba iść do psychiatry https://ranking.abczdrowie.pl/s/psychiatra/poznań . Mój znajomy ze schorzeniem paranoidalnym musiał właśnie leczyć się u psychiatry w Poznaniu. Ważne, że to przyniosło efekt i jest już lepiej :)
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: pawelek34 » 13 cze 2018, 09:56

Osobiście poszukuje psychologów stosujących metodę Gestalt, słyszałem, że terapia tą metodą jest skuteczna i skupia się na tym co najważniejsze, czyli na nas samych i naszych pragnieniach, zdolnościach, wadach, błędach, poznawaniu siebie i uczenia się życia w relacjach z bliskimi. Przeczytałem również bloga pani Ilony Gajak http://www.igajak-terapia.pl/ i wydaje mi się, że to coś
dla mnie, ktoś poleca? Słyszałem dobre opinie, ale nadal nie mogę się zdecydować.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 10:36 przez pawelek34, łącznie zmieniany 2 razy.
Grig
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:55

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: Grig » 15 cze 2018, 10:51

gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: gardenia » 18 cze 2018, 11:03

Stawiałabym na terapię, szczególnie wśród tych co nie mogą się dogadać w związkach, jak i wśród ludzi z depresją. Problem z którym się stykamy trzeba przegadać, najlepiej z kimś, kto obiektywnie będzie mógł dokonać oceny. Weźmy taką terapię dla par http://www.terapiadialog.pl/terapia-dla-par/ Poddając się terapii możemy spojrzeć na siebie z zupełnie innego punktu widzenia. Myślę, że wśród osób, które nie mogą sie już dogadać jest to niezłe wyjście - zobaczyć problem w innym świetle, a może nawet dojść do wniosku, że problem istnieje wyłącznie w naszej głowie.
Mermagda0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 07 sie 2017, 21:31

Re: Psycholog, czy psychiatra?

Postautor: Mermagda0 » 30 lip 2018, 15:59

W większości przypadków to pomoc psychologa jest w zupełności wystarczająca. U psychologów, takich jak z tego gabinetu https://psychoterapiacotam.pl możecie uzyskać fachową terapie i pomoc w wielu takich nawet codziennych przypadkach problemów z poradzeniem sobie z trudnymi sytuacjami. Psychiatra to już opcja dla osób chorych psychicznie, a tych na pewno jest zdecydowanie mniej niż tych z problemami natury psychologicznej.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość