Angina a wymaz z gardła

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Angina a wymaz z gardła

Postautor: bella3 » 26 maja 2019, 22:32

Zdaniem Pani doktor przeszłam w zeszłym miesiącu anginę, zrobiłam sobie jednak wymaz z gardła i nie wyszedł paciorkowiec. A to przecież on powoduje tą chorobę. Czyli bez potrzeby dostałam antybiotyk? na zwykły ból gardła... przy każdej anginie powinien być robiony wymaz? ja miałam pierwszy raz a przynajmniej raz w roku mnie łapie.
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Angina a wymaz z gardła

Postautor: trik01 » 02 cze 2019, 23:14

Z bólem gardła to różnie może być, ale z pewnością nie należy go lekceważyć. Rozpisywać się nie będę, szybciej jak Ci tego bloga polecę https://tantumverde.pl/blog/angina-obja ... powiklania . Dużo takich przydatnych informacji tam znajdziesz.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Angina a wymaz z gardła

Postautor: Pestka » 04 gru 2019, 11:13

Przy anginie czasem warto zrobić wymaz z gardła bowiem łatwiej wtedy dobrac antybiotyk. Minus jest taki, że na wymaz się czeka kilka dni wiec trzeba jakoś znieść objawy tzn uporczywy ból gardła. W łagodzeniu bólu bardzo pomaga octenisept, który ma działanie antyseptyczne. Możecie płukać nim gardło kilka razy dziennie bo to zmniejsza ból i przyspiesza leczenie infekcji.
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Angina a wymaz z gardła

Postautor: Lilka2 » 09 gru 2019, 20:44

Tera w okresie zimy sezon chorob typu grypa angina i przeziebienie to codziennosc teraz. Jednak w starszym wieku takie choroby moga byc grozne dla zdrowia. Przykladem na to jest moja babcia ktora niestety bardzo zle znosi roznego rodzaju przeziebienia i grypy a niestety nikt nie moze za bardzo przy niej czuwac caly dzien i noc kiedy choruje ciezko. Czasem sasiadka przychodzila ale teraz sie przeprowadzila wiec ciezko bylo. Jednak zdecydowalismy sie aby wybrala sie do domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ w Piotrkowie Kujawskim i tam widze ze dobrze się nią opiekują - podają jej leki jesli trzeba i dobrze ją zywią - tak domowo i zdrowo.
piotrek21
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 10 cze 2013, 12:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Angina a wymaz z gardła

Postautor: piotrek21 » 04 sty 2021, 22:38

Na anginę są tabletki do ssania dostępne bez recepty. Można również wypróbować domowe sposoby na bolące gardło https://conagardlo.pl/kompendium-wiedzy ... ol-gardla/
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Angina a wymaz z gardła

Postautor: babydajna » 01 paź 2021, 10:45

Anginę to się leczy antybiotykami, a tabletki do ssania to sobie wsadź do rękawa. Nieleczona angina to późniejsze problemy z sercem, ze stawami. Akurat z paciorkowcami nie ma żartów, a to one wywołują anginę. No i leczymy penicyliną. Jak kogoś rozłoży angina i dołoży się gorączka 40 stopni albo więcej, to można prosić lekarza zdalnie o recepte na antybiotyk np. w serwisie lekarzonline Owszem płaci się, ale płacisz dopiero wtedy, jak recepta zostanie wystawiona.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość