Zelowanie obuwia

Kultura, Życie Nocne Forum
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Zelowanie obuwia

Postautor: miastowy » 30 gru 2020, 09:05

Mam buty ze skórzaną podeszwą. Ile kosztuje zelowanie obuwia i czy Waszym zdaniem warto?
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Zelowanie obuwia

Postautor: saraa » 30 gru 2020, 09:44

Na tej stronie w dobrej cenie zlecisz zelowanie butów. Znacznie przedłuży to trwałość obuwia.
Podeszwa skórzana nie jest taka delikatna ale jednak się ściera. Wszystko zależy od tego, jak często będziemy używać danego obuwia i w jakich warunkach. Warto pamiętać, żeby nie wprowadzać drastycznych zmian w przypadku lekkich przetarć. Zelowanie podeszwy lub jej wymiana w takich sytuacjach jest zbędna. Z drugiej strony jesli planujesz chodzić w butach często oraz na zewnątrz to moim zdaniem warto jest się jednak na coś takiego zdecydować.
Areek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 26 sie 2019, 10:46

Re: Zelowanie obuwia

Postautor: Areek » 08 sty 2021, 11:14

Wszystko zależy od tego jak często będziesz ich używał i w jakich warunkach. Generalnie jestem zdania, że takich butów nie powinno się zelować. Nie po to kupujesz eleganckie buty na skórzanej podeszwie, żeby je oszpecać cienką warstwą gumy. Sam raz tak zrobiłem i nie wyglądało to dobrze. Buty co prawda trochę mnie obcierały, ale po zelowaniu nie nadawały się już na eleganckie wyjścia. W temacie obcierania, to na stronie https://estetino.pl/co-zrobic-zeby-buty-nie-obcieraly znalazłem kilka sposobów na obcierające buty. Warto przetestować.

Wróć do „Kultura, Życie Nocne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość