Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Restauracje Forum i inne lokale - opinie, gdzie warto zjeść, tanie jedzenie, dobre jedzenie, niedobre jedzenie, drogie jedzenie.
maria_n
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2020, 11:29

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: maria_n » 24 kwie 2020, 15:52

Z racji na to co się dzieje, radzę sprawdzić gdzie dostaniesz tanie ekologiczne pojemniki na zupę i całą resztę
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: polina7 » 10 sie 2020, 18:38

Na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.szyby-dekoracyjne.pl/projec ... -alkoholu/ . Mają tam ciekawe rozwiązania do takiego lokalu, a mianowicie witryny chłodnicze do alkoholu. Myślę, że takie rozwiązanie okaże się niezwykle przydatne, ponieważ można w ten sposób pięknie zaprezentować butelki. Jest to niesamowita ozdoba.
janek332676775667
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2020, 06:07

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: janek332676775667 » 21 sie 2020, 06:09

Ja o swoją restaurację bardzo dbam.Ostatnio nawet kupiłem bardzo dobre opakowania do gastronomii ze sklepu internetowego galago.pl .W tym sklepi wybór jest bardzo duży.
elena93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:31

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: elena93 » 17 wrz 2020, 11:38

ciekawe ile trzeba mieć wkładu własnego w taką knajpę na start, planujemy z mężem otworzyć kawiarnie, napiszcie jak to u Was było, nie wiemy na co się przygotować żeby nie zbankrutować po miesiącu
eduardo77
Level 1
Level 1
Posty: 226
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:53

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: eduardo77 » 21 wrz 2020, 14:41

Dobrzy dostawcy i sprawdzona załoga restauracji to podstawy w tym interesie. Jeśli chodzi o takiego solidnego dostawcę to ja mogę doradzić w zakresie mas cukierniczych i fondantów firmę Holger Food https://www.holgerfood.pl Oprócz tego kupicie tam dobrej jakości syrop glukozowy, glukozowo-fruktozowy czy sztuczny miód, także dobrze się tam zaopatrzycie. Co więcej firma jest terminowa i ma bardzo rozsądne ceny.
Marlena92
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2020, 11:01

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: Marlena92 » 28 wrz 2020, 08:40

Przede wszystkim musisz się zastanowić nad tym, w jakiej kuchni będziesz się specjalizował, skąd zaopatrzysz się w niezbędny sprzęt i osprzęt oraz skąd weźmiesz składniki na swoje wykwitne dania – czyli w wielkim skrócie musisz stworzyć biznesplan na podstawie analizy rynku w miejscu, w którym chcesz otworzyć własną restaurację ;)! Ostatnio popularne stają się piwa kraftowe i klienci coraz częściej pytają się o nie. Na szczęście nie musisz być piwowarem, aby móc oferować wyjątkowe złociste trunki w swoim lokalu :)! Wystarczy po prostu nawiązać współpracę z browarem, który oferuje dystrybucje. Dobrym przykładem jest Browar PROST, który utworzył stronę przedstawiając szczegóły współpracy. Jeżeli jesteś zainteresowany to zerknij tutaj: https://www.browarprost.pl/producent-sprzedaz-dystrybucja-piwa ;).
yaharr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 01 cze 2020, 11:26

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: yaharr » 04 paź 2020, 11:57

Od niedawna prowadzimy własny lokal gastronomiczny i muszę się pochwalić, bo z miesiąca na miesiąc idzie coraz lepiej klientów przybywa jednak wiem, że może być jeszcze lepiej. Na strony takie jak https://ogis.pl/o/ogloszenia/188885-gastronomia z darmowymi ogłoszeniami daję ogłoszenia o moim lokalu, ale chcę zapytać Was jeszcze o inne formy reklamy internetowej. Jakie rozwiązania są skuteczne?
malwinapietrzak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2020, 21:54

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: malwinapietrzak » 28 paź 2020, 13:39

oj jest to bardzo trudne zadanie, aby to wszystko odpowiednio zaplanować, ale myślę, że w wyposażeniu nie może zabraknąć dobrego ekspresu do kawy. Większość ludzi nie wyobraża sobie dnia bez kawy, więc warto zerknąć na ekspres bravilor , który cechuje się wysoką jakością wykonania oraz wydajnością. W takim miejscu liczy się aby sprzęt był naprawdę dobry i radził sobie ze sporą ilością robionych kaw.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: ewelina8393 » 02 lis 2020, 14:23

Teraz wszystko na nowo powraca do normy, a ja chciałabym otworzyć własną restaurację i już rozglądam się za tym, co będzie mi potrzebne. Fajne wyposażenie dla gastronomii posiada MM Gastro. Moim zdaniem z oferty każdy może być zadowolony, więc gdyby była potrzeba to sprawdźcie sobie, co i jak.
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: kitka66 » 28 gru 2020, 18:38

Prowadzenie własnej restauracji to z pewnością spore wyzwanie. Na pewno warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ale też nawiązać współpracę z firmami takimi jak OQEMA https://oqema.pl/. To znany i ceniony dystrybutor dobrych jakościowo surowców, które znajdą zastosowanie także w typowo spożywczej branży. Profesjonale doradztwo, indywidualne podejście do klienta.
Klaudia M.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2020, 10:50

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: Klaudia M. » 05 sty 2021, 12:26

To na pewno bardzo dobry sposób na biznes, pod warunkiem, że ma się prawdziwą pasję do gotowania. Jest to praca wymagająca, która zjada większość czasu, to praca na kilka etatów, ale daje także niesamowita satysfakcję.
rossi
Level 1
Level 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 paź 2019, 18:56

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: rossi » 08 sty 2021, 12:20

W punkcie gastronomicznym chodzi również o odpowiednie wyposażenie, ponieważ ono usprawnia całą pracę. Przykładowo takie szafy dwutemperaturowe doskonale się sprawdzą do przechowywania różnych potraw. Warto mieć coś takiego u siebie w lokalu.
skunksikk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2020, 10:15

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: skunksikk » 12 sty 2021, 11:25

Jak chcesz otworzyć swoją restaurację warto sprawdzić jakie będą trendy gastronomiczne w nadchodzącym roku.
Trendy gastronomiczne 2021 to najnowsze pomysły specjalistów do spraw gastronomii. Pomysły pozwolą Ci rozwinąć biznes i serwować najlepsze dania.
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: Anulaa21 » 22 sty 2021, 12:14

Jeśli dopiero startujecie z tym tematem, to na pewno warto byłoby zastanowić się, jaki efekt chcecie uzyskać. Myślę, że na początek na pewno dobrym wyborem byłoby sprawdzenie, co konkretnie robią restauracje w Waszej okolicy, którym idzie najlepiej rozwijanie biznesu. Myślę, że na przykład taka restauracja w Sandomierzu https://grillsolo.pl/restauracja/ oczarowuje swoich gości wyjątkowym klimatem. To jedna z ważniejszych rzeczy w prowadzeniu takiego lokalu. Stworzyć miejsce, do którego chce się wracać.
mapka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2021, 09:56

Re: Własna restauracja - jak się za to zabrać?

Postautor: mapka » 04 paź 2021, 21:13

Wiecie, jeśli chodzi o sprzęty do gastronomii, to ja bym przykładowo nie oszczędzała na zmywarce. Winterhalter ma w ofercie najlepsze jakościowo zmywarki przemysłowe. Wiele osób chwali, że bezawaryjne, zużywają mało wody, a też są dostępne w wariantach podblatowych czy kapturowych. No i warto korzystać z nich przy użyciu profesjonalnej chemii tej marki.

Wróć do „Restauracje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość