Nauka programowania

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
marekmaro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:53

Nauka programowania

Postautor: marekmaro » 21 lis 2019, 15:34

Cześć! Chciałbym rozpocząć naukę programowania i teraz zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej szkoły. Rozważam studia zaoczne albo jakąś prywatną szkołę. Słyszałem, że jeżeli chciałbym zostać programistą to lepiej skorzystać z jakiegoś kursu programowania, ponieważ studia to dużo szerszy materiał, a samego programowania jest niewiele. Tutaj przykładowy artykuł https://kodilla.com/pl/blog/nauka-programowania-od-zera. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Pixie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2019, 11:53

Re: Nauka programowania

Postautor: Pixie » 06 gru 2019, 13:33

Jeśli o programowanie chodzi o tylko Coders Lab! Nauka programowania Javascript jest u nich możliwa też od samych podstaw - super przydaje się to osobom, które chcą się przebranżowić, zająć czymś nowym lub np. zostać freelancerem ;)
elna49
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2020, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nauka programowania

Postautor: elna49 » 01 lut 2020, 17:40

Nauka programowania jest bardzo cenną umiejętnością, zawód programisty to zawód przyszłości. Warto pamiętać, że w tworzeniu oprogramowań znaczną wygodę zapewniają nazwy kodowe, które pomagają uniknąć nieporozumień https://news.webping.pl/zakodowane-nazw ... -kodowych/.
Drake
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2019, 21:44

Re: Nauka programowania

Postautor: Drake » 27 lut 2020, 15:25

Niestety, edukacja szkolna z każdym rokiem staje się gorsza i mniej skuteczna. Zajęcia z korepetytorem są po prostu ratunkiem dla wielu uczniów, co tłumaczy ogromne zapotrzebowanie na korepetycje w ostatnich kilku latach. Mój syn nie był wyjątkiem i od roku ma zajęcia indywidualne z korepetytorem, który został dla nas wyznaczony za pośrednictwem serwisu https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka/warszawa/.
JoannaLuk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2020, 11:59

Re: Nauka programowania

Postautor: JoannaLuk » 02 kwie 2020, 12:19

Witam! Jestem pewna, że na początek są potrzebne studia. Tam zdecydujesz się w jakim kierunku iść i po ukończeniu możesz poszukać szkolenia, żeby rozszerzyć wiedzę.
O studiach mogę polecić tą stronę https://deccoria.pl/forum/inne/jakie-st ... 9663,str-1 pomogła mi zdecydować się.
annalazik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2020, 13:58

Re: Nauka programowania

Postautor: annalazik » 02 kwie 2020, 14:12

Uważam, że studia są dobrym pomysłem, jednak mam alternatywę - jeżeli nie masz możliwości pójść na uczelnie, a chciałbyś czegoś nauczyć się można dobrać sobie na buki.org.pl nauczyciela jako korepetytora, są zajęcia w domu, są on-line, tutaj mógłbyś poczytać o tej różnicy http://supernowosci24.pl/co-jest-bardzi ... ub-online/ . Też tak uczyłam się i dostałam dory fundament wiedzy, obecnie jestem programistą freelancerem i ciągle rozwijam się
owsianka91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 01 wrz 2019, 20:32

Re: Nauka programowania

Postautor: owsianka91 » 07 maja 2020, 10:24

Według mnie warto uczyć się programowania. Słyszałam, że programowanie w java i phyton jest teraz bardzo pożądane na rynku pracy. Sama myślę o szkoleniu java. Mam dobrą pracę, ale chciałabym się rozwijać i programowanie wydaje mi się najlepszą opcją.
Miss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2020, 21:04

Re: Nauka programowania

Postautor: Miss » 21 maja 2020, 18:31

Naukę programowania można podjąć na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w warszawie. Mają kilka specjalizacji z tym związanych i programowania uczą praktycy
Sama_Inteligencja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2020, 21:02

Re: Nauka programowania

Postautor: Sama_Inteligencja » 08 cze 2020, 15:07

Miss, osobiście uważałam że skoro programowanie jest stosunkowo nową umiejętnością to na takich studiach mogę uczyć tylko praktycy, bo skąd wzięto by teoretyków? Bardzo sie zdziwiłam jak się okazało, że na wielu uczelniach wyższych w tym też prywatnych konkretnych umiejętności uczą teoretycy, którzy nie bardzo wiedzą o czym mówią....
hoppe.korbin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2020, 12:53
Lokalizacja: Racibórz

Re: Nauka programowania

Postautor: hoppe.korbin » 20 gru 2020, 15:11

Programowania można się nauczyć dzięki kursom internetowym.
dannie.marquardt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2021, 12:39
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Nauka programowania

Postautor: dannie.marquardt » 05 sty 2021, 12:42

Na pewno zdecyduje się na studia w tym kierunku.
parq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:32

Re: Nauka programowania

Postautor: parq » 08 lut 2021, 14:16

Jestem w trakcie nauki, idzie mi to karkołomnie

Wróć do „Edukacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość