Jak wybrać dobrą uczelnię?

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
Walentyna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:25

Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: Walentyna » 23 cze 2018, 09:06

Macie jakieś rady?
Jak wybrać dobrą szkołę wyższą?
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ widziałam różne uczelnie w Warszawie. Piszą tam o takich, które cieszą się ostatnio dużą popularnością.
Myślicie, że warto też kierować się np. rankingami?
A może polegać na opinii znajomych?
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: mekmek » 25 kwie 2020, 22:58

czytać opinie o niej, pytac ludzi itd, wiadomo
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: monikabert90 » 26 kwie 2020, 23:19

Kiedy już wybierzecie swoją wymarzona uczelnię, pamiętajcie, że bez znajomości angielskiego ani rusz. Dlatego też warto byłoby się zapisać na jakiś profesjonalny kurs w szkole językowej ;) Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-zaawansowanych możecie zapoznać się z ofertą Szkoły Językowej ProfiLingua, która, jak widać, organizuje nawet profesjonalne kursy dla zaawansowanych ;)
Darkos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2020, 01:48

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: Darkos » 27 kwie 2020, 01:50

Uczelnia to jedno, ale ważny jest również kierunek studiów
Awatar użytkownika
kacej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2020, 19:14

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: kacej » 20 maja 2020, 21:50

Macie może jeszcze jakieś inne propozycje? Chętnie je przejrzę.
Awatar użytkownika
brenner
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: brenner » 25 maja 2020, 16:29

A czy słyszeliście kiedyś o złej uczelni? Ja nie. Więc wszystko zależy od tego ile sami wyciągniemy ze studiowania.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: dusia » 19 lut 2021, 11:33

to prawda, wiele leży w naszych rękach ale niestety zdarzają się uczelnie, które nie świadczą usług nauczania na odpowiednim poziomie. Jeśli chodzi o te sprawdzone to ja od siebie mogę na pewno szczerze polecić Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie. Jeśli interesują Was kierunki medyczne jak pielęgniarstwo, fizjoterapia czy położnictwo to warto złożyć tu papiery :)
polaola
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 21 lis 2019, 12:27

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: polaola » 14 kwie 2021, 13:46

Przecież to wcale nie jest takie proste i ja coś na ten temat wiem. Co prawda mam już taką https://ficomum.org/ uczelnię na oku, interesują mnie studia osteopatia, ale jeszcze się waham. Muszę ich dobrze sprawdzić, zanim w ogóle zajmę się tym zagadnieniem. Ot co.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: Kamilka75 » 18 cze 2021, 16:19

Czasem warto popytać znajomych. Ja na przykład mogę Wam powiedzieć, że dla mnie pociągające jest pielęgniarstwo studia w tym kierunku sobie wymarzyłam, ale nie wiem, jak to ogólnie wyjdzie. Bo jednak jakoś przekonania do siebie i do tego nie mam. Raczej nie dam rady... .
zupal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:58

Re: Jak wybrać dobrą uczelnię?

Postautor: zupal » 10 sie 2021, 22:06

W Warszawie jest AEH, ja tam studiowałam i moja siostra też. Ona pierwsza zaczęła, jest dwa lata starsza, na tyle dobrze oceniała uczelnię, że i ja się tak wybrałam. Mają różne kierunki, z roku na rok ta oferta jest coraz ciekawsza, moja znajoma wybiera się tam na neuromarketing - to może być naprawdę przyszłościowy kierunek. Poziom wysoki, można studiować stacjonarnie albo zaocznie. Wykładowcy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą jak przekazywać w ciekawy sposób wiedzę.

Wróć do „Edukacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość