Edukacja dziecka

Forum Studenta, Studia: polecane akademiki, opinie, akademik, nocleg, mieszkanie, wynajem.
Marta82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:29

Edukacja dziecka

Postautor: Marta82 » 11 paź 2018, 10:40

Hej! Co sądzicie o edukacji kreatywnej dziecka? Moim zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę na rozwój sfery kreatywnej dziecka. Ćwiczenia z plasteliną, kredkami, origami itd. zdecydowanie pomagają. Dziecko poprawia swoje zdolności motoryczne, a to naprawdę niezwykle istotne podczas pokonywania kolejnych kroków edukacyjnych. Bardzo fajne rzeczy to w ogóle można zakupić na stronie https://www.mojebambino.pl/1732-ozdoby- ... e-lampiony - na pewno kojarzycie, bambino to gigant wśród produktów dla maluchów :)
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Edukacja dziecka

Postautor: ewelina8393 » 10 lis 2018, 14:48

Dzieci są bardzo różne, więc znajdą się wśród nich takie, które potrzebują więcej uwagi. Jeśli chcecie sprawdzić, co będzie odpowiednie dla Waszych dzieci, jeśli chodzi o naukę w domu, to możecie sprawdzić to, co dostępne jest na stronie https://juniora.pl/
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Edukacja dziecka

Postautor: dusia » 10 gru 2018, 07:13

Warto rozwijać kreatywność dzieci już od najmłodszych lat. Poza tym starannie wybierać przedszkola i skoły. My jestesmy obecnie na etapie szkoły podstawowej i bardzo się ciesze, że zdecydowałam się zapisac syna do szkoły Edison, znajdującej się na Wilanowie w Warszawie. To w mojej ocenie placówka idealna - dobry poziom, doświadczeni pedagodzy i ciekawe zajęcia dodatkowe.
kapokasa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2016, 14:59

Re: Edukacja dziecka

Postautor: kapokasa » 10 gru 2018, 15:28

Taka edukacja dzieciakow to ja rozumiem ! :)

--
Człowiek zaczyna siętam, gdzie zaczyna się bunt http://elboho.pl
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Edukacja dziecka

Postautor: pawi » 28 gru 2018, 02:31

Tego typu tematy porusza regularnie Maria Bucardi w swoich wywodach. To najpopularniejsza wróżka w Polsce, która zrzeszyła już masę ludzi. Dzięki niej nie jedna osoba naprawiła swoje życie i nadała mu sensu. Sporo przeczytasz o tym na https://bucardimaria.com/archiwum-czas-z-maria-bucardi/
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Edukacja dziecka

Postautor: Mateo 77 » 30 gru 2018, 14:51

Nie ma się czemu dziwić. W końcu jeśli maluchy zdobędą chęci do nauki w młodych latach, to później nie będą miały problemów z kontynuowaniem edukacji. Właśnie dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z kursów arytmetyki mentalnej w Abakus. W http://www.abakus-center.eu/pl-pl/nauczanie/metoda znajdziecie znacznie więcej informacji na ten temat, więc warto poczytać o tym już teraz.
olamek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:21

Re: Edukacja dziecka

Postautor: olamek » 19 sty 2019, 14:28

taka edukacja dziecka to jest świetna sprawa, bardzo podoba mi się podejscie indywidualne rodziców do dziecka.

ogniwa fotowoltaiczne
Karrosa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2018, 23:02

Re: Edukacja dziecka

Postautor: Karrosa » 28 sty 2019, 00:36

Jakiś czas temu znalazłem strone poruszająca temat edukacji, był poruszony wątek czego dawniej ludzie się uczyli, konkretnie chodziło o starożytnych Greków i metodę trivium - gramatykę, logikę i retorykę. JEst to coś czego dziś praktycznie w szkołąch powszechnie sie nie uczy. W USA w temacie edukacji udziela sie pewnien emerytowany nauczyciel, który porównywał to czego uczą się dzieci w szkołąch publicznych i prywatnych. Poniżej wrzuce kilka z 14 rzeczy jakie odkrył:
1. Żaden uczeń nie powinien ukończyć szkoły bez znajomości teorii ludzkiej natury, motywów ich działania oraz wiedzy, jak wpłynąć na daną osobę tak, aby uzyskać pożądany efekt. Ogrom wiedzy na ten temat pochodzi z dziedzin takich jak historia, filozofia, teologia, literatura oraz prawo.
2. Konieczność posiadania przez absolwenta bogatego doświadczenia w zakresie czynnego komunikowania się. Sztuka pisania oraz oratorstwo.
3. Wgląd w główne formy instytucjonalne. Instytucje takie jak sądy, przedsiębiorstwa czy wojsko; włączając szczegóły koncepcji, którymi się kierują. “władza korumpuje, władza absolutna korumpuje absolutnie”
4. Ćwiczenia dobrych manier i uprzejmości.
5. Nacisk na samodzielną pracę i samodzielność.
6. Ćwiczenia sportowe jako bezwzględnie jedyny sposób na nadanie wdzięku ludzkiej prezencji. Wdzięk ten przekłada się na władzę, a potem na pieniądze. Sport uczy także wytrzymałości w radzeniu sobie z bólem oraz nagłymi wypadkami.
7. Teoria dostępu do każdego miejsca pracy i do każdej osoby.
8. Odpowiedzialność jako całkowicie podstawowa część programu nauczania. Wymóg od ucznia opieki nad koniem, podjęcia ważnych prac na rzecz społeczności lokalnej, objęcia przywództwa w klubach itp. Branie odpowiedzialności kiedy zostanie to zaproponowane i zawsze dawanie z siebie więcej, niż jest wymagane.
Czym jest edukacja – John Taylor Gatto
Awatar użytkownika
Venedetta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2019, 11:02
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Edukacja dziecka

Postautor: Venedetta » 06 mar 2019, 11:06

Jeśli mowa o edukacji dzieci w wieku 4 - 12 lat to zachęcam do zapoznania się z nową metodą nauki jaką jest edukacja daltońska. Wydaje mi się, że jest to najbardziej trafna metoda. Na pewno skorzystam z niej przy wychowywaniu mojego dziecka.




____________________________
edykacja daltońska
mariolaGT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:50

Re: Edukacja dziecka

Postautor: mariolaGT » 16 mar 2019, 19:15

Co do mojej córki, to wiem że ona zastanawia się nad szkołą policealną, bo pracę po szkole ma zapewniona w naszym gabinecie aby się podszkoliła, bo wiem że zastanawia isę nad czymś własnym ale póki co chce ukończyć szkołę medyczną u nich www.szkolamedyczna.edu.pl/ wykształcenie przede wszystkim.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Edukacja dziecka

Postautor: monikabert90 » 25 kwie 2019, 13:04

Skoro już o edukacji mowa, to jaki jest Wasz stosunek do zmian, jakie mają zajść w polskich szkołach we wrześniu 2019 roku? Czytałam sobie o nich ostatnio na stronie https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjna/reforma/szkola-ponadpodstawowa/reforma-oswiatowa i powiem szczerze, że niektóre są moim zdaniem całkiem korzystne inne - nie bardzo. A jaki jest Wasz stosunek do tego? Popieracie zachodzące zmiany?
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Edukacja dziecka

Postautor: koja » 14 cze 2019, 09:20

A ja bym jeszcze na https://www.scholaris.edu.pl/ polecała zaglądać, mnie ten portal wyjątkowo się podoba bo różne artykuły umieszczają w temacie edukacji. I dla mniejszych dzieci, nastolatków, studentów a nawet szkoleń pracowników. Ale w końcu uczyć się można całe życie i w większości tak się dzieje, nawet często sami sobie z tego sprawy nie zdajemy.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Edukacja dziecka

Postautor: wschodnia5 » 23 sie 2019, 16:04

Co chwilę powstają prywatne szkoły i do takich można puścić dziecko nam też spodobała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie. Dziecko tutaj się nie stresuje, bo uczy się w małych klasach przez co może skupic się na nauce. Nauczyciele też mają spore doświadczenie.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Edukacja dziecka

Postautor: Vectra34 » 02 wrz 2019, 17:36

Do jakiej by nasze dziecko szkoły nie trafiło, to i tak koniecznie trzeba zorganizować mu zajęcia dodatkowe, tak by nie odstawało od grupy, a najlepiej by zawsze trochę było do przodu. A Ci którzy są słabsi z jakiegoś przedmiotu, to już w ogóle trzeba o nich zadbać. W technikum, gdzie uczęszczała moja córka problematyczny był język angielski. Mieliśmy bardzo dużo w związku z tym wydatków. Dodam, że technikum było hotelarskie a niestety o dobrego nauczyciela języka angielskiego nie zadbano, mimo, że poziom innych przedmiotów był naprawdę wysoki. Gdybym wtedy wiedziała o wyjazdach, obozach językowych, ktore organizuje atas.pl https://www.atas.pl/pl/oboz-jezykowy/464,angielski-na-malcie prawdopodobnie córka bardzo szybko nabrałaby ogłady językowej, a przede wszystkim pewności. Znajomi wspominali, że to bardzo fajne i efektywne obozy językowe. Nie jest to typowa szkoła, bo taki wyjazd, by się zapewne dzieciom podczas wakacji nie spodobał. Ta nauka, mimo, że podparta grami i zabawami, przynosi dużo większe efekty niż korepetycje etc. Może też dlatego, że zajęcia organizowane są w grupach międzynarodowych.
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Edukacja dziecka

Postautor: koja » 09 wrz 2019, 22:33

Szkoła to podstawa, tu trzeba zastanowić się gdzie dziecko posłać by otrzymało solidne wykształcenie i odpowiednie warunki do nauki. Z zajęć pozalekcyjnych tylko to co dziecko interesuje, nic na siłę. Mnie zaciekawiła oferta tego klubu https://tribesquad.pl/. Uczą dzieci, młodzież i dorosłych krav magi, to najskuteczniejsza forma samoobrony i walki. Zajęcia dla dzieci są o tyle ciekawe, że te chwyty które kiedyś mogą im uratować życie poznają w formie gier i zabaw. Całkowicie swobodnie. Do tego stają się odważniejsze, dla dzieci nieśmiałych, niepewnych siebie myślę, że super pomysł.

Wróć do „Akademiki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość