Wypowiedzenie umowy, Holenderskie prawo pracy

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
sxor1223
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021, 18:41

Wypowiedzenie umowy, Holenderskie prawo pracy

Postautor: sxor1223 » 22 kwie 2021, 18:44

Witam, nazywam się Piotr mam 33 lata. Przyjechałem do Holandii w grudniu 2016 roku. W holandii pracuje od stycznia 2017, pierwsze 2 lata byłem zatrudniony przez agencje. Ostatnio w pracy zaczęli robić większy nacisk na noszenie maski bo pandemia a mamy ja nosić miedzy innymi jak wchodzimy i wychodzimy z pracy koło pracowników ochrony. Magazyn to chłodnia z temperatura w ok 2 stopni więc codziennie wchodzę i wychodzę z kominem oraz szalikiem na szyi i nimi się zasłaniałem. Nagle zaczęli wymagać maski mimo mojego komina i szalika nie chciałem tego nosić szczególnie, w środku wystarczał komin. Maska jest wymagana jeszcze w drodze do szatni, na kantynie na stojąco. W środku na magazynie nie musimy nosić maski (mogą być te ala hirurgiczne oraz bawełniane). Otrzymałem dwa upomnienia, za nie noszenie, ale to już nosiłem maske pod kominem i szalikiem. Natretni ochroniarze jeszcze pytali czy mam pod spodem. Parę dni temu dostałem wypowiedzenie umowy z ugodą. Ogólnie chodzi o to, że nie stosowałem się do regulaminu.
Czy otrzymam u państwa pomoc w tej sprawie warunków ugody, może bezprawnie mnie zwalniają?
Pozdrawiam Piotr
MIlena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2021, 08:06

Re: Wypowiedzenie umowy, Holenderskie prawo pracy

Postautor: MIlena » 28 kwie 2021, 08:10

o zależy, na jakiej umowie byłeś zatrudniony i w jakiej fazie. Jeśli chodzi o prawo tymczasowe, to możesz się zwolnić z dnia na dzień, i agencja też może. Ale skoro przedstawili Ci papierek, to widocznie miałeś inną umowę. Ogólnie jeśli nie stosowałeś się do regulaminu to w takim przypadku zakład może Cię zwolnić niestety.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość