Porada prawna niezbędnie potrzebna

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: abrakadabra » 03 sty 2013, 14:47

Porada prawna niezbędnie potrzebna

W dzisiejszych czasach bardzo często potrzebna jest nam pomoc adwokata. Trudno się odnaleźć w gąszczu przepisów, a czasami po prostu ich interpretacja sprawia nam wiele trudności. Czy z każdą jednak sprawą należy od razu zwracać się do kancelarii prawnej?

Jeśli uważamy, że sami nie jesteśmy w stanie zrozumieć danych przepisów lub nie poradzimy sobie z przygotowaniem do procesu sądowego i potrzebujemy pomocy w trakcie jego trwania, to jak najbardziej powinniśmy zaczerpnąć rady doświadczonego specjalisty. Może ona się okazać kluczem do korzystnego dla nas rozwiązania całej sprawy lub też dzięki niej unikniemy negatywnych konsekwencji.

Obrazek

Czym kierować się przy wyborze kancelarii prawnej? Jest wiele elementów na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Niewątpliwie ważna jest dziedzina prawa w jakiej specjalizuję się dana kancelaria, jak również jej doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych postępowań. Nie ma znaczenia natomiast czy zdecydujemy się na kancelarię prawną z Wrocławia, na kancelarię prawną z Krakowa czy na jakąś zupełni inną. Miejsce nie ma znaczenia, ponieważ w niemal każdym z miast możemy znaleźć bardzo dobrych adwokatów.

Nie należy jednak wybierać pierwszej, na którą natrafimy na naszej drodze, ponieważ przed dokonaniem wyboru warto porównać ze sobą usługi oferowane przez co najmniej kilka kancelarii. Ważnym elementem jest również cena, bo to ona bardzo często ma znaczący wpływ na naszą decyzję. W wielu przypadkach jednak cena jest odzwierciedleniem jakości świadczonych usług i nie zawsze najniższa jest dla nas najkorzystniejsza.

Jak przygotować się do procesu w sądzie? Niewątpliwie w odniesieniu sukcesu, ważny jest przebieg całego postępowania oraz to jak się do niego przygotujemy. Same przygotowanie pozwu do sądu i jego uzasadnienie wymaga niemałej wiedzy z zakresu prawa. Pomoc kancelarii jest więc konieczna do odpowiedniego przygotowania dokumentów oraz załatwienia wszelkich formalności.

Sam proces w sądzie również bez udziału adwokata jest trudny i bardzo często przerasta nasze możliwości. Nie wystarczy, że została nam udzielona porada prawna, lecz również konieczna jest pomoc w reprezentowaniu naszych interesów w trakcie rozprawy. Przygotowanie sensownej linii obrony jest w wielu przypadkach jedyną szansą na wydanie korzystnego dla nas wyroku sądowego, a bez pomocy osoby z odpowiedną wiedzą i doświadczeniem nie mamy szans. Także po zakończeniu procesu sądowego musimy wiedzieć jakie kroki podjąć, by chociażby załatwić formalności u notariusza, wyjaśnić sprawy podatkowe, a także rozwiązać wszelkie pozostałe kwestie.

Gdzie szukać porady? Pomoc możemy uzyskać niemalże w każdej kancelarii prawnej bez względu na miejsce zamieszkania. Przed dokonaniem wyboru warto jednak przeanalizować zakres usług proponowanych przez każdego z adwokatów oraz cenę jakiej oczekują.

Doskonałym miejscem by tego dokonać jest na przykład strona internetowa http://www.gieldaprawnikow.pl/. Stanowi ona nieocenione źródło pomocy przy wyborze odpowiedniej kancelarii oraz umożliwia podjęcie decyzji w zasadzie bez wychodzenia z domu. Strona ta daje możliwość dokładnego zaprezentowania swojego problemu, a specjaliści po zapoznaniu się z nim sami zaoferują nam swoją pomoc.

W wielu przypadkach wybór odpowiedniej kancelarii ma decydujący wpływ na przebieg całego postępowania oraz jego końcowy wynik. Warto więc dokładnie przeanalizować zakres oferowanych usług w danej sprawie oraz ich cenę. Powierzenie naszego losu w ręce nieodpowiedniego adwokata może bowiem mieć dla nas poważne konsekwencje.

źródło: Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/porada-prawna-niezbednie-potrzebna/">Porada prawna niezbędnie potrzebna</a> - Ren_C

autor: Ren_C

A jakie Wy macie doświadczenie z prawnikami i prawem polskim? Macie może kogoś kto służy poradami prawnymi i jest godny polecenia?
imoterp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:26
Lokalizacja: Zakopane

Postautor: imoterp » 16 sty 2013, 11:40

Dla mnie nasze prawo jest bardzo dziurawe. Ludzie, którzy dobrze przestudiowali nasze polskie prawo znają liczne kruczki prawne, które skrzętnie wykorzystują, a przez to organy ścigania są bezbronne, bo mimo tego wie się, że ktoś zrobił źle to jednak to jest zgodne z prawem, ponieważ takiego prawa nie ma :P
manfred
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:53
Lokalizacja: Pobiedziska

Postautor: manfred » 29 sty 2013, 13:08

Taka natura prawa. Nie da się dokładnie regulować wszystkich dziedzin życia w pełni, to byłaby utopia prawna (a dla nas koszmar). Zresztą praca prawników polega własnie na wykorzystywaniu tych luk, kruczków i precedensów jako linii obrony (tudzież ataku). Prawo nie jest doskonałe i bardzo dobrze.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 29 sty 2013, 20:05

Mnie przerażają dwie rzeczy w dochodzeniu swoich spraw i w walce o sprawiedliwość:

pierwszą z nich jest zawiłość przepisów, które są tak sformułowane, złożone i zależne od siebie nawzajem, że normalny człowiek, bez prawniczego wykształcenia, niewiele jest w stanie zrozumieć i zwykle czuje się zagubiony,

drugą rzeczą jest konieczność angażowania innych specjalistów w sprawę: nierzadko potrzebne jest wsparcie notariusza, rzeczoznawcy, w niektórych sprawach także tłumacza, a to nie tylko napędza stres, przyczynia się do wzrostu sterty dokumentów, ale też - pochłania znaczne fundusze :-/
marcinK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012, 18:42
Lokalizacja: z orgri

Postautor: marcinK » 01 lut 2013, 22:14

Zgadzam się - z prawem łatwo nie jest. Ostatnio mnie spotkała nieprzyjemna sytuacja ;/ pracodawca nie spóźniał się z wypłatą. Zagdałem do niego i powiedział, że kasa będzie dopiero w przyszłym miesiącu, bo <tu stek bzdur i kłamstw>. o_O co zrobić? Człowiek nie zna się na prawie, mimo że jakiś czas pracy to już sa sobą mam. No i musiałem szukać w necie. W końcu trafiłem na taką stronkę. Była tam baza gotowych pism. No i ściągnąłem taki wniosek o wypłacenie zaległej pensji i skurczybyk zapłacił. To była stronka radapracownikow.pl Jaki z tego morał? Jak nie znasz swoich praw to jesteś w czarnej d***. I to prawda, że czasem bez porady prawnej się nie obędzie...
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 04 kwie 2013, 12:49

Wszelkie przepisy w Polsce są tak skomplikowane, że bez dobrego prawnika czasami ani rusz. Nie jest to moim zdaniem dziedzina, na której można oszczędzać. Lepiej zainwestować w fachową kancelarię i nie martwić się, że coś pójdzie nie tak.
olenka27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:55

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: olenka27 » 01 paź 2015, 09:14

Ja się podepnę pod taki temat, bo mam dylemat... maz sie wyprowadzil i chcialam zmienic zamek...wezwalam juz nawet fachowcow http://www.moje-pogotowie-zamkowe.pl/wy ... amkow.html, ale tak sie zastanawiam czy ja mam prawo cos takiego zrobic jak on jest wspolwlascicielem mieszkania?
rafaltranal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2015, 13:51

Re:

Postautor: rafaltranal » 08 paź 2015, 08:59

Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: Accerka » 03 lis 2015, 16:12

A ja niedawno zastanawiałam sie czy warto walczyć o sprostowanie świadectwa pracy. Wiedziałam że nie bedzie to nic łatwego ale u mnie dużym zastanowieniem było też to czy ma to sens. Udało mi się skontaktować z mecenasem Chróścielewskim i skorzystać z jego pomocy. Gdybyś też potrzebował to tutaj 666 609 065 jest jego nr telefonu. Konkretny adwokat.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: Marko33 » 25 mar 2016, 10:17

Jeśli chodzi o mnie, to zawsze miałem jakoś większe zaufanie do kancelarii prawniczych niż do pojedynczych prawników gdzieś tam z polecenia znajomych. W stolicy akurat mogę polecić tę kancelarię http://www.adwokat-aks.pl/, bardzo indywidualne podejście do każdego klienta, a na tym chyba zależy nam najbardziej, kiedy zwracamy się o pomoc prawną.
Siena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:28

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: Siena » 30 mar 2016, 08:53

Dlatego teraz powstaje tyle kancelarii działających online, ponieważ gros problemów prawnych zwykłych ludzi można załatwić w sposób zdalny. Przygotowanie profesjonalnego pisma, stanowiska, opinii, czy po prostu udzielenie porady - do tego nie trzeba umawiać się na fizyczne spotkanie z prawnikiem czy radcą, które swoje kosztuje. Uważam, że z takiej formy pomocy prawnej warto korzystać. Za właściwy przykład może tu posłużyć kancelaria LEXTEL - sprawdźcie sobie na jej stronie lextel.pl, na jakiej zasadzie to działa.
DariaAwaria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:12

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: DariaAwaria » 30 mar 2016, 16:15

Ja skorzystałam z możliwości poradzenia się online w kancelarii Meritum. Wystarczyły maile wysłane na biuro@poradyprawne-kancelaria.pl ze szczegółami sprawy i wszystko załatwiłam bez wychodzenia z domu. To świetna opcja dla zapracowanych ;)
Awatar użytkownika
odszkodowaniaPCO
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, 11:13

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: odszkodowaniaPCO » 31 mar 2016, 12:13

Szukając informacji w intern(bo taka opcję najczęściej ludzie wybierają, żeby nie iść do prawnika) należy pamiętać, że napisać post może każdy. I to, że coś napisane w internecie, nie znaczy że prawdziwe.
arrow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: arrow » 05 kwie 2016, 14:12

i takiej opcji jak wyżej nie polecam. Ja przez własną naiwność też bym została z niczym, dopiero gdy koleżanka poleciła mi Panią Mecenas Monikę Kitscha-Kwasiborską to przejrzałam na oczy jaka byłam naiwna. Pani Mecenas zajęła się wszystkim i tak potoczyła sprawą, że wszystko odbyło się bez problemu.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Porada prawna niezbędnie potrzebna

Postautor: pawelek34 » 30 cze 2016, 11:21

http://www.maszprawo.com.pl/ - bardzo rzetelne artykuły o tematyce prawniczej, polecam serdecznie. Czasem warto poszukać dobrych informacji w internecie zamiast radzić się drogiego adwokata.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość