Czym jest windykacja?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Czym jest windykacja?

Postautor: abrakadabra » 28 mar 2013, 16:13

Czym jest windykacja?

Długi to nierzadko codzienność – mamy je u swoich znajomych, w firmach, bankach. Jednak jeżeli spłacamy je regularnie, w takim przypadku nie ma żadnych problemów, ale jeżeli następują jakieś problemy, opóźnienia lub całkowite zaprzestanie regulowania należności, może zostać rozpoczęta procedura windykacyjna. Obecnie nie zajmują się tym już same firmy, które posiadają dłużników, ale częściej realizują te czynności zewnętrzne przedsiębiorstwa, których zadaniem jest nie tylko windykacją długów, ale również zapobieganie im i wiele innych czynności z nimi powiązanymi.

Windykacja definicja

Windykacją, od łacińskiego słowa vindicatio, nazywa się różnego rodzaju dochodzenie roszczeń, a według tej definicji nawet obronę konieczną czy zemstę. Termin ten funkcjonował już w Cesarskie Rzymskim, gdzie jako rei vindicatio był zadaniem dążenia do odzyskania określonej rzeczy, która znajdowała się w rękach osoby do niej nieuprawnionej. Obecnie windykacja jest czynnością dochodzenia własności za pomocą rozmaitych środków oraz na podstawie obowiązujących w danym kraju przepisów prawnych.

Windykację dzieli się według różnych kryteriów. Najbardziej popularnym z nich jest podział na windykację polubowną, którą określa się generalnie wszystkie czynności w ramach monitowania dłużnika, aby spłacił on swój dług, a także na windykację sądową, która jest realizowana wtedy, gdy dłużnik nie współpracuje i konieczne jest wejście na ścieżkę sądową. Wtedy windykacja dotyczy sprawy sądowej, której wynikiem jest wyrok lub nakaz zapłaty, który posiada też specjalną klauzulę wykonalności i jest w związku z tym podstawą do egzekucji komorniczej.

Skuteczna windykacja

Aby można było mówić o szybkim i łatwym ściągnięciu długu, wtedy stosowane są do tego odpowiednio dobrane metody. Najważniejsze jest to, aby już windykacja polubowna mogła dać efekty. Dlatego osoby chcące pracować w branży wysyłane są na specjalne szkolenia z windykacji, podczas których prezentuje się na nich wszystkie niezbędne techniki prowadzenia działań windykacyjnych.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/czym-jest-windykacja/">Czym jest windykacja?</a> - mwalach224

autor: mwalach224
firespark
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2013, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

krd

Postautor: firespark » 07 cze 2013, 17:40

Swego czasu moja firma miała wielu dłużników. Probowałem odzyskać pieniądze na wiele sposobów, ale nic nie pomagało. Usłyszałem wtedy o krajowym rejestrze dłużników. Spróbowałem skorzystać z ich usług i podpisałem umowę na windykację długów. Nie dość, że niczego nie odzyskali to jeszcze miesięcznie kazali sobie płacić sporo pieniędzy. Szczerze nie polecam.


W zasadzie ciężko dzisiaj w naszym kraju ściągać długi. Dłużnik ma więcej praw, którymi może się zasłonić. A i sądy działają dość powoli w takich sprawach.
saper89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2013, 07:21
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Postautor: saper89 » 08 cze 2013, 06:10

Nigdy nie płaćcie firmie windykacyjnej tylko instytucji w której macie zadłużenie. Windykator niech sobie wydzwania.
Awatar użytkownika
Hill800
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2015, 14:42

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: Hill800 » 27 lip 2015, 23:06

Poczytajcie też sobie o upadłości konsumenckiej. Ta instytucja ułatwia spłatę długów, bo sądownie jest ustalana kolejność spłaty wierzycieli. Warto to wiedzieć.
Awatar użytkownika
KalZal3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2015, 13:20

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: KalZal3 » 28 lip 2015, 15:43

Również polecam upadłość konsumencką. Unikniesz komornika i firm windykacyjnych.
skeleber
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:15

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: skeleber » 18 lis 2015, 09:21

Ja podjąłem współprace i teraz Dobre biuro rachunkowe poznań pilnuje moich spraw finansowych przez co nie mam żadnych problemów.
Marlenka33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 paź 2013, 06:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: Marlenka33 » 21 sty 2016, 04:05

Siena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:28

Re: krd

Postautor: Siena » 06 lut 2016, 16:19

kornel78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016, 12:08

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: kornel78 » 23 lut 2016, 12:15

Zgadzam się warto wydać trochę kasy na dobrą i sprawdzoną firmę windykacyjną, przecież warto zrobić wszystko by odzyskać swoje pieniądze bo jak zauważyliście dłużnicy w naszym kraju czują się bezkarni i trzeba z tym walczyć. My biedni wierzyciele czujemy się bezsilni dlatego warto zainwestować w dobrą i skuteczną windykację. Z tego co zauważyłem na wielu stronach internetowych to bardzo dużo pozytywnych komentarzy ma firma ProfesjonalnaWindykacja, która posiada swoje biuro w Warszawie, ale współpracują na terenie całego kraju, więcej szczegółów znajdziecie tutaj http://profesjonalnawindykacja.pl/skuteczna-windykacja
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: jenny1 » 09 cze 2016, 14:01

windykacja to nic innego jak ściąganie długów.
MoniaBest
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 21 gru 2016, 13:46

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: MoniaBest » 22 gru 2016, 11:55

Windykacja to odzyskiwanie pieniędzy od niesolidnych dłużników .Tak można zdefiniować windykację.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: DorisAxline » 25 lut 2017, 13:56

windykacja odpowiada na pytanie - jak odzyskiwać należności? zyli jest to zbiór technik i etod, ktory pozwoli nam odzyskać nasze pieniądze.
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: Wiktoria » 01 maja 2017, 19:30

Ja korzystam z programu https://afaktury.pl/ i on ma funkcję monitoring i windykacja faktur. Jak dotąd to działa bez zarzutu. Ale przyznam, że w razie problemów, nie wiedziałabym co dalej robić. Dlatego ten wątek mnie zaciekawił.
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: kaszka6 » 31 maja 2017, 08:29

Myślę, że najlepiej byłoby się samemu wgłębić w przepisy. Może na takim szkoleniu z przepisów i prawa? Tak, aby mieć świadomość jakie mamy prawa i obowiązki z tym związane.
RockNRolla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:54

Re: Czym jest windykacja?

Postautor: RockNRolla » 04 sie 2017, 17:49

Windykacja to w skrócie ściąganie należności. Jest dużo metod na to i dużo firm, które się tym zajmują.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, 07:20 przez RockNRolla, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość