Sprawowanie opieki nad maloletnim synem

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Barteeko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2021, 18:13

Sprawowanie opieki nad maloletnim synem

Postautor: Barteeko » 27 sie 2021, 18:14

Dzień dobry.
Piszę do Państwa z pewną sprawa.
Z byłego związku małżeńskiego mam syna lat 10.
Z była małżonka rozwiedlismy się jakieś 6 lat temu i na rozprawie rozwodowej sąd orzekł że dziecko zostanie pod opieką matki. Sytuacja od jakiegoś czasu zaczęła się komplikowac, ponieważ syn podczas pobytu u mnie cały czas powtarza że nie chce mieszkać z matką, że ona nie poświęca mu czasu. Chciałby mieszkać u mnie. Mam wrażenie że była żona robi wszystko aby tylko pozbyć się syna ze swojego mieszkania. Uważam że była żona pełni jedynie funkcje przewoźnika, ponieważ po kilkudniowym pobycie u mnie zabiera go i zawozi do swojej matki, gdzie tam nocuje kolejne kilka dni. Później zabiera go Góra na 2 noce i rytuał ponownie się powtarza, przywozi go do mnie na kilka dni a następnie do swojej matki. Dziecko jest w miejscu zamieszkania swojej matki jedynie kilka dni w miesiącu. Szczególnie przerazil mnie fakt kiedy pewnego dnia syn przyszedł do mnie z zeszytami szkolnymi a w nich znajdowało się wiele adnotacji nauczyciela, odnośnie nieodrobionych prac domowych, braki w cwiczeniowkach. Wtedy wspolnie siadalismy i nadrabialismy wszystkie braki. Mało tego. Kiedy już wie że mama ma po niego przyjechać zaczyna bardzo się denerwować twierdząc że nie chce jechać do mamy, wolał by zostać tutaj. Pyta kiedy znowu będzie mógł u mnie nocować. Syn nie chce powiedzieć o tym co dzieje się u mamy w mieszkaniu że nie chce tam nocować. My z synem mamy bardzo dobre relacje, spędzamy razem dużo czasu, jeździmy na wycieczki rowerowe, chodzimy na place zabaw, zabieram go nad jezioro. I razem wspólnie chcielibyśmy mieszkać razem na stałe, a byłej żonie wydawać syna kiedy ona znajdzie dla niego czas. Nie jestem tutaj pazerny na pieniądze ale żona bierze na syna świadczenie 500 plus, płace alimenty w kwocie 700 złotych a prawda jest taka że pieniądze z tych funduszy w jedynie małej części przeznacza na syna. Praktycznie nie loży na jego utrzymanie, bo w większości dni miesiąca przebywa albo u mnie albo u swojej babci. I moje pytanie jest następujące. Czy jest możliwość aby syn mógł że mną zamieszkać na stałe? W żaden sposób nie utrudnialbym kontaktu synowi z mamą. Spotykalby się z nią kiedy miałby tylko na to ochotę. Chciałbym nadmienić że posiadam odpowiednie warunki aby zapewnić synowi odpowiedni byt. Mam stała pracę i mieszkanie. Jestem tego świadomy że mogę napisać pismo do sądu rodzinnego, lecz jak z państwa doświadczenia Sad podchodzi do takich spraw? Przychylaja się do dobra dziecka? Czy jest w ogóle sens takie pismo składać? Bardzo proszę o porady, ponieważ nie mam już siły patrzeć na mojego syna, który przez płacz twierdzi że nie chce jechać do mamy. Z góry dziękuję,
Mangekyo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2021, 21:52

Re: Sprawowanie opieki nad maloletnim syneam

Postautor: Mangekyo » 27 sie 2021, 22:06

Wysłać pismo nie zaszkodzi a syn napewno odbędzie wtedy wizytę u psychologa. Warto też podczas okresu szkolnego porozmawiać z pedagogiem szkolnym aby przeprowadziła z nim rozmowe

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość