"Mandat" za Brak opłaty w SPP

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Ryba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2021, 21:21

"Mandat" za Brak opłaty w SPP

Postautor: Ryba » 22 lis 2021, 21:24

Hej,
Chciałbym się zapytać czy jest szansa na pomyślne odwołanie się od zapłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Opiszę sytuację.
Śpieszyło mi się dzisiaj w pewne miejsce, a że nigdzie w pobliżu nie mogłem znaleźć wolnego miejsca parkingowego to postanowiłem zostawić swój samochód na około dwie godziny przy drodze przed szpitalem. Ustawienie znaków jest tam następujące: Pierwszym znakiem jest znak D-18 "Parking" płatny a pod nim tabliczka "Koniec" , dwa metry dalej jest znak B-36 "Zakaz zatrzymywania się" A pod nim tabliczka "Nie dotyczy pojazdów z identyfikatorem Szpitalu", zatrzymałem się właśnie na miejscu gdzie nie wolno było mi się zatrzymywać bez identyfikatora. Na Zawiadomieniu o zapłacie dodatkowej mam wpisany powód "Brak ważnej opłaty". "Mandat" wystawił Zarząd dróg miasta Krakowa. Czy jest szansa, że odwołanie tego "mandatu" się uda? Nie mogłem mieć opłaty skoro stałem na bezpłatnym parkingu, jedyne co powinno mi grozić to mandat za zakaz zatrzymywania się a zarząd dróg chyba nie może wystawiać takich opłat tylko straż miejska oraz policja mogą wystawić za to mandat. Chyba, że jestem w błędzie to proszę mi to uświadomić. Podstawy prawne jakie podali to: Art. 13f ust. 1 ustawy o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985r. oraz Uchwała Nr. LXXXIX/2177/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 22 listopada 2017r. Z góry dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość