Znęcanie przez sąsiada

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Amy000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2021, 13:13

Znęcanie przez sąsiada

Postautor: Amy000 » 25 lis 2021, 13:14

Hej, od około roku mam problem z sąsiadem. Facet ma ok 80lat i najprawdopodobniej demencję lub jakąś inną chorobę psychiczną. Mieszkam obok niego ścianą w ścianę. Sąsiad obwinia mnie o organizowanie imprez, orgie, granie na instrumentach w nocy itp. Podczas gdy ja zazwyczaj śpię o 22:00 ju lz śpię . Nasyła na mnie bezpodstawnie plicję w środku nocy, budzi mnie godzinnym waleniem w moja ścianę (huk jest strasznie głośny, a on potrafi tak walić całą noc z przerwami). Rozmawiałam z MOPSEM, Spółdzielnia i dzielnicowa wszyscy mi mówią, że od lat znają tego człowieka i że on jest chory. Zgłasza im codziennie skargi na mnie i innych sąsiadów o jakieś niestworzone rzeczy typu że chcemy go zabić, zabrać mu mieszkanie, że kradnę mu zdjęcia z telefonu i inne jakieś chore rzeczy. Instytucje te uważają ze nic nie mogą zrobić do poki nie pozwę sąsiada do sądu.

Obecnie po 2 miesiącach przerwy Sąsiad znów walił ale w tym razem chyba w podłogę bo hałas jest trochę cichszy ale nadal nie mogę spać. Uwzial się teraz na dziewczynę, która wynajmuje mieszkanie pod nim.

Mam już dość i boję, się że ten koszmar będzie trwał dalej. Chcę złożyć pozew powiedzcie mi czy warto?

Boję się że sprawa będzie ciągnąć się latami i Sąsiad będzie się mścił znów na mnie gdy dowie się że go pozywam.
Dzielnicowa twierdzi że ma na niego bardzo dużo dowodów bo przez wiele lat on dręczył różnych ludzi i zgłaszał na policję niestworzone rzeczy i będzie ubiegała się o badania psychiatryczne dla niego ale ja wciąż mam obawy.
Może ktoś brał udział w podobnej sprawie i ma jakieś rady?

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość