Błąd urzędnika a niewyrobienie dowodu

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Piro97
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2021, 13:54

Błąd urzędnika a niewyrobienie dowodu

Postautor: Piro97 » 03 gru 2021, 13:55

Witam wszystkich.
Od dwóch lat usiłuje odnowić dowód osobisty lecz bez skutku. Po paru miesiącach okazało się, że urzędnik popełnił błąd w numerze pesel i dlatego nie mogę go otrzymać. Przez ten czas musiałem zwrócić pieniądze komornikowi za moje sprawy spadkowe oraz koszty prawników w łącznej sumie 180 tyś zł. Po około półtora roku zainteresowano się moją sprawą i sprawa z Urzędem trafiła do sądu. Wyrok został podjęty i Miasto w trybie natychmiastowym musiało wyrobić dokumenty oraz przekazać mi rekompensatę na taką samą kwotę. Powołałem również do tego komornika sądowego.
Minęło około pół roku od tego wyroku a dokumentu jak nie było tak nie ma, pieniędzy również. Komornik podobno rozmawia z Miastem i ciągle są ustalane terminy spotkania i zwrotu pieniędzy lecz nadal bez skutku. Prawnik którego zatrudniłem do tej sprawy rozkłada ręce i jedyne co przynosi to wezwania do zapłaty za jego usługi które nic w zasadzie nie dały.
Czy mogę podjąć jeszcze jakieś kroki aby móc wrócić do normalności bez długów i z tożsamością?
Dziękuję za pomoc.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość