Programowanie dla dzieci

My, Świat, który nas otacza
witkowskaalekss87
Forumowicz
Forumowicz

Re: Programowanie dla dzieci

Postautor: witkowskaalekss87 » 28 kwie 2020, 12:55

dosia-2016 pisze:
witkowskaalekss87 pisze:To świetny pomysł! Zapisałam swojego syna na zajęcia w tamtym roku. Nauka programowania świetnie wpływa na rozwój i kreatywność dziecka. Mój Kacperek uczęszcza na kursy Gigantów Programowania. Oferują bardzo ciekawy program zajęć, polecam serdecznie! :hurra:

Ja też zapisałam dziecko na programowanie do tej szkoły. Niestety z uwagi na całą sytuację jaka zaszła w związku z koronawirusem niestety lekcje nie mogły odbywać się stacjonarnie. Na szczęście szkoła wyszła na przeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci i kursy online prowadzone są na równie wysokim poziomie, także gorąco polecam!

O tak to świetna opcja z tymi zajęciami online! Syn jest zadowolony, bo jak mówi "gdyby nie to programowanie to umarłbym z nudów na tej kwarantannie" niestety z takich dodatkowych zajęć tylko programowanie wchodziło w grę, wszystkie inne (basen, piłka nożna) zostały odwołane :znudzony:
mirek332
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mirek332 » 08 maja 2020, 08:15

Jak dzieci nauczą się programowania to na pewno będzie bardzo dobrze.
Forumowicz

Postautor: eslowik » 20 lip 2020, 23:43

zuzik pisze:szukam jakiejś książki żeby móc dziecko pouczyć programowania.Ktoś poleci??

Ja polecam "Młodzi Giganci Programowania. Scratch" kolorowa, przyjemna i przede wszystkim czytelna. Dziecko spokojnie samo może ją przerobić i krok po kroku samodzielnie stworzyć własną grę.

.......
http://euroteczki.com.pl
eslowik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: eslowik » 20 lip 2020, 23:46

Kasia17_17 pisze:Cześć. Czy znacie jakieś dobre zajęcia z programowania dla dzieci ? Czy nauka programowania dla dzieci to dobry pomysł ?

Tak jak już parę osób wspomniało, Giganci Programowania to chyba najlepszy wybór, bo to największa firma zajmująca się nauką programowania wśród dzieci. Mają ogromne doświadczenie, prowadzą zajęcia stacjonarnie i online, więc dla każdego coś miłego:) Bardzo polecam brać udział w bezpłatnych warsztatach, które organizują, bo można sobie pójść i zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają.
klaudia.bzyra
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: klaudia.bzyra » 27 sie 2020, 14:11

zuzik pisze:szukam jakiejś książki żeby móc dziecko pouczyć programowania.Ktoś poleci??

Z książek, które kupiłam dla swoich dzieci polecam "Młodzi Giganci Programowania Sctrach", a druga pozycja też fajna, bo napisana w formie komiksu to "Róża, a co chcesz wiedzieć?" - tylko ta jest bardziej dla dziewczynek. Zależy dla kogo szukasz:)

.......
http://euroteczki.com.pl
kami_lala
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kami_lala » 27 sie 2020, 14:25

artur444532 pisze:Każde dziecko powinno znać bardzo dobrze programowanie.Wtedy naprawdę było by bardzo dobrze.

Niby Scratch pojawił się w szkole, ale to i tak za mało. Syn więcej nauczył się przez kilka zajęć na kursie Podstaw tworzenia gier - Scratch niż w szkole przez rok. Jak ktoś interesuje się programowaniem to powinien niestety poszukać dodatkowych kursów ewentualnie spróbować uczyć się z książki chociaż ja uważam, że kontakt z nauczycielem jest nieoceniony i żadna chociażby najlepsza książka tego nie zastąpi.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”