NOWY ŚWIAT

My, Świat, który nas otacza
Awatar użytkownika
eKabzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2013, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

NOWY ŚWIAT

Postautor: eKabzik » 15 wrz 2013, 11:47

Tak, marzę o nim, o NOWYM ŚWIECIE, o świcie bez głodu, nędzy i bezrobocia. O świecie, który zamieszkiwaliby ludzie szczęśliwi, nieobawiający się wojny, nieurodzaju lub niesprawiedliwości. Świecie ludzi wolnych, równych i życzliwych.
Jestem głęboko przekonany, że jest wielu ludzi którzy marzą o tym samym co ja. Jednak troski dnia codziennego powodują, że zajęci własnymi sprawami nie mamy czasu przystanąć i zastanowić się nad "biegiem rzeczy", spotkać się i porozmawiać z innymi ludźmi.
Chciałbym aby właśnie to forum temu służyło. Abyśmy wspólnie zastanowili się nad stanem współczesnego świata, nad tym jak urządzić NOWY ŚWIAT i jak to osiągnąć. W chwili obecnej nie dostrzegam w przestrzeni publicznej żadnej poważnej dyskusji nt. problemów współczesnego świata. Pojawiają się tu i ówdzie głosy, które poruszają ten temat jednak wciąż nie została wypracowana jakaś spójna propozycja czy wizja NOWEGO SPOŁECZEŃSTWA i nowego sposobu organizacji jego życia.

[ Dodano: 2013-09-23, 22:52 ]
Czyżbym tylko ja marzył o NOWYM ŚWIECIE?
Nie, na pewno nie, Czytam przecież wielu autorów, którzy widzą konieczność budowy NOWEGO ŚWIATA. Którzy nie zgadzają się aby 60% młodych Greków było bez pracy, aby wschodnie tereny Polski wyludniały się i aby dysproporcje pomiędzy bogatymi a biednymi zwiększały się kosztem pauperyzacji całych grup społecznych.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość