Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

My, Świat, który nas otacza
Kris94
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 09 mar 2020, 13:52

Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Kris94 » 18 maja 2020, 07:51

Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat Domów Seniora i osób starszych. Posłużę się przykładem mojej babci. Ma chorobę Alzheimera, stwierdzoną od kilku lat. Długo z rodzicami rozmawialiśmy czy oddać ją pod opiekę Domu Seniora. Szukaliśmy najlepszego miejsca blisko Wrocławia, by móc szybko tam dotrzeć. W Dusznikach Zdrój znaleźliśmy ośrodek - Magdalenka Dom Seniora. Babcia miała już duże problemy z pamięcią. Częste zmiany humoru, problem z najważniejszymi potrzebami życiowymi. Zdecydowaliśmy się w tym ośrodku na razie na pobyt krótkoterminowy. Co jakiś czas ją tam zawozimy - na tydzień, dwa. Jest lepiej, babcia znacznie się ożywiła, poznała przyjaciół. Chcę poznać Wasze zdanie i to, jakie doświadczenia macie ze swojego życia. Może wyniosę kilka pomysłów od Was. Pozdrawiam ;)
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: monika6 » 15 gru 2020, 11:00

nie mogę się wypowiedzieć na temat wszystkich domów opieki, natomiast bardzo mogę polecić dom seniora Pod topolami . Są w świetnym miejscu, warunki są fantastyczne. Dobrze, że trafiłem na ich stronę gdy szukałem domu seniora. Oczywiście polecam tam podjechać, albo po prostu zainteresowac się tematem na spokojnie własnie do domu seniora http://podtopolami.eu
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: jjusti18 » 15 gru 2020, 22:01

Oczywiście, że warto korzystać z domu seniora. Przecież takie miejsca właśnie jak dom opieki jedlina zdrój Słowik https://www.rezydencja-senioralna.pl są otwarte na starsze osoby. Tam mogą one coś zjeść dobrego, mogą atrakcje spędzać czas, poznawać pozostałe osoby, które należą do tego miejsca.
pavetta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2020, 23:41

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: pavetta » 26 gru 2020, 17:09

zupal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 19 lis 2020, 21:58

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: zupal » 29 gru 2020, 10:39

Jeśli mamy w rodzinie starszą osobę która wymaga opieki to oczywiście, że warto. Takie domy opieki są na tyle komfortowo urządzone, że można w nich poczuć się jak w domu a nie jak w szpitalu. Przy tym zapewniona jest stała opieka lekarska, pielęgniarska. W takich domach jak http://domseniora24.pl/dom-seniora-mazowieckie-uslugi także rehabilitacja. Naprawdę seniorzy czują się tam wspaniale, a rodzina nie ma wyrzutów sumienia, że nie jest z bliską osobą cały czas.
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: monika6 » 01 sty 2021, 12:24

czy to będzie dom seniora, czy podejmiemy się opieki na własną rękę to już indywidualna decyzja. Najważniejsze, że będzie zrobiony ten krok ku bezpieczeństwu , zapewnimy seniorom wszelką pomoc i opiekę, w zależności od potrzeb danej osoby. Ja moją babcię wysłałam do domu seniora http://podtopolami.eu
Hurkacz154
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 28 gru 2020, 12:30

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Hurkacz154 » 04 sty 2021, 08:43

Takie domy opieki są bardzo dobry pomysłem, ale warto właście sprawdzić czy tak babci będzie dobrze
Roarrra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2018, 11:23

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Roarrra » 13 sty 2021, 14:26

Myślę, o tym, ale jak na razie to nie wchodzi to w grę, sami będziemy opiekować się babcią dopóki mamy na to siły i możliwości. Jeżeli o to chodzi to często jest to bardzo wymagające, trzeba sporo poświęceń i też nie raz potrzeba odpowiedniego sprzętu, urządzeń medycznych. Sprawdźcie sobie tu może firmę https://www.brandvital.eu/ i proponowane tu propozycje do opieki nad osobami starszymi, schorowanymi. Ich akcesoria sprawdzą się również przy skutecznej rehabilitacji.
Morsu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2021, 22:14

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Morsu » 21 sty 2021, 22:18

To powinien każdy decydować z własnym sumieniem
Julia202
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2021, 09:33

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Julia202 » 13 kwie 2021, 09:40

Na początek polecam skorzystać z teleopieki np. Nestor ma super ofertę. Można dać rodzicom opaskę, która zaalarmuje odpowiednie służby w razie wypadku. Dodatkowo mają grono dostępnych lekarzy, z którymi można się kontaktować jeśli jest taka potrzeba.
MIlena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 27 kwie 2021, 08:06

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: MIlena » 08 cze 2021, 08:59

To zależy, według mnie dużo lepiej, jeśli senior ma grono osób w podobnym wieku wokół siebie, niż miałby być sam lub w kontakcie tylko z dziećmi... natomiast warto, szczególnie w takich miejscach, na siebie uważać. Warto przeczytać ten poradnik, na co szczególnie zwracać uwagę w czasach pandemii:https://www.24edu.info/pl/kobieta/jak-zyc-w-czasach-koronawirusa-poradnik-dla-seniora.html. Przede wszystkim ostrożność, maseczki, dezynfekcja i bez paniki!
Janik57
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2021, 08:07

Re: Senior - czy warto korzystać z Domu Seniora?

Postautor: Janik57 » 24 lis 2021, 13:35

Moja ciocia mieszka w domu SeniorMed w Wiązowni i wydaje mi się, że to właśnie dla seniorów dobre miejsce. Ładnie prezentujący się dom, dobrze zorganizowany w świetnym otoczeniu, gdzie mamy ciszę i spokój. Wyposażenie zgodne z nowoczesnymi standardami medycznymi, zdecydowanie polecam jeśli chcecie mieć opiekę, która będzie na wysokim poziomie również pod kątem kadry medycznej.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość