Pranie ubranek niemowlęcych

My, Świat, który nas otacza
Awatar użytkownika
Miłoszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2019, 16:59
Lokalizacja: Opole

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: Miłoszka » 03 sty 2019, 17:03

Borykałam się z podrażnieniami mojej małej córeczki przez dłuższy czas. Okazało się, że to właśnie źle dobrany proszek lub płyn do płukania. Zmieniałam środki kilka razy i na samym końcu zdecydowałam się kupić proszek ze sklepu internetowego z chemią niemiecką http://alechemia.pl. Okazało się to dobrym wyborem. Już od roku piorę tylko w chemii niemieckiej.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: LaReina » 29 cze 2019, 18:38

Kiedys prałam w specjalnych proszkach oraz płynach do płukania dla dzieci. Potem jak już córki podrosły, mają po 5 i 7 lat, to ubrania piorę w normalnym proszku. Zresztą piorę w takim normalnym odkąd jedna czy druga skończyła rok czasu. jak młodsza miała 2 lata starsza 4, to kupiłam pamiętam proszek Surf. I piorę w nim do teraz. Bardzo ładnie pachnie i na prawde dobrze dopiera różne brudy ;)
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: trik01 » 19 lis 2019, 23:18

Akurat ubranka dziecięce jeśli chodzi o pranie wymagają szczególnego traktowania. A z drugiej takie najczęściej są poplamione. Nie chciałam używać tych silnych odplamiaczy, bałam się podrażnień skóry. Znajoma poleciła mi na https://www.prouve.com/ żel do usuwania plam, właśnie taki łagodny dla tkanin. Do tego bezzapachowy i do dziecięcych ubranek z powodzeniem można go stosować. Co ważne, plamy znikają nawet te z owoców i warzyw.
loma60
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2019, 10:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: loma60 » 21 lis 2019, 10:31

Warto stawiać na proszki i płyny do prania, które są łagodne, a nie przepełnione chemią. Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nie zaszkodzi maluszkowi.
blankatij
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:58

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: blankatij » 26 lis 2019, 14:59

hejo
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: innocent » 23 kwie 2020, 23:04

Ubranka takich maluszków najlepiej prać w specjalnych proszkach. A później można już normalnie jeśli nie ma żadnych problemów ze skórą. Ciuchy mojej córki normalnie piorę z moimi w kapsułkach Surf i nic się nie dzieje. A wolę tak, bo pozostawiają one na długo zapach, w każdym razie te które używam Górska Świeżość
Awatar użytkownika
uwintheiser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2020, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: uwintheiser » 08 cze 2020, 13:18

Dlatego właśnie najlepiej jest kupować ubranka dziecięce najlepszej jakości. Zazwyczaj zamawiam z tego sklepu https://ilovemilk.pl/. Przemyślany wybór ubranek dla dziecka jest bardzo ważny. To odpowiednia odzież zapewnia maluchowi komfort, sprawia, że malec może z powodzeniem odkrywać świat i brać udział w rozmaitych aktywnościach oraz chroni dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
gabi22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:53

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: gabi22 » 26 cze 2020, 12:00

Z czystym sumieniem polecam akcesoria dla niemowląt sklep online!
Awatar użytkownika
major25
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2020, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: major25 » 29 cze 2020, 18:47

Używam świetnie pachnących olejków.
Melaska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:32

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: Melaska » 13 lip 2020, 14:54

Może specjalne płyny hipoalergiczne? Ja jestem w ciąży więc dopiero wdrażam się w temat i kompletuje wyprawkę dla dziecka. Ubranek już trochę mam, ale i też jest to zdecydowanie za mało. Fajne bodziaki, śpioszki znalazłam na stronie https://www.51015kids.eu/ Jest tu w czym wybierać, także i jak tak patrzałam na rzeczy dla starszych dzieci.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: niebieskiorzel » 24 sie 2020, 15:37

Myślę, że przede wszystkim trzeba kupić dobry, delikatny proszek.
hschroeder
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2020, 16:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: hschroeder » 11 wrz 2020, 16:36

Chciałabym również zapytać jak prać maseczki bawełniane w pralce i czy to w ogóle możliwe? W sieci znalazłam ten artykuł https://maxelektro.pl/poradniki/jak-prac-maseczki-bawelniane-w-pralce,343.html. Niezależnie od tego, czy korzystamy z zakupionych maseczek wielorazowego użytku, czy sami uszyliśmy taką maseczkę z bawełny, powinniśmy o nią dbać. Przede wszystkim konieczne jest regularne pranie maseczki.
baton
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 24 sie 2020, 13:29

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: baton » 28 gru 2020, 11:37

Potrzebuję porad w czym prać ubranka dla noworodka. Macie jakieś sprawdzone proszki? Porady?
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Pranie ubranek niemowlęcych

Postautor: Unika » 08 cze 2021, 14:06

W sklepach jest bardzo dużo różnych, delikatnych środków piorących do ubranek dziecięcych, więc nie powinnaś mieć raczej z tym problemu. Akurat ja mam dylemat z kupieniem czegoś na zmianę dla moich maluchów, a właśnie znalazłam bardzo fajny sklep Jamiks . Widzieliście może asortyment? Warto zajrzeć, ponieważ jest świetnej jakości i w pięknych wzorach.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość