wynająć czy kupić używane?

My, Świat, który nas otacza
body
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, 13:07

wynająć czy kupić używane?

Postautor: body » 21 mar 2019, 13:12

cześć, ogólnie nie jestem entuzjastą zakupu używanych jakichkolwiek rzeczy - no może poza samochodami, bo jeszcze nie stać mnie na nówki z salonu. Natomiast pojawiłs ie u mnie problem - miałem wynajać wózek widłowy do prac na jakiś czas, natomiast nie wiem czy nie bardziej opłacałoby mi się kupić używany sprzęt - przeliczyłem, poczytałem parę artykułów, np tutaj i w sumei - jeżeli prace miałyby mi się wydłyżyć to wynajmowac się nie opłaca nawet. z drugiej strony - wynajęty to troszkę inne zasady niż kupować, rejestrować i naprawiać w kółko. co sądzicie?
Maxi Kaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:49

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: Maxi Kaz » 17 kwie 2019, 20:00

lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: lotta » 16 sty 2020, 20:07

Jeśli wózek widłowy nie jest ci potrzebny na zbyt wiele czasu to lepiej wynająć:) Spokojnie możesz z takiej opcji skorzystać w firmie https://www.ipz.com.pl/wozki-widlowe-royal/, a jeśli stwierdzisz, że jednak wolisz mieć wózek na stałe, to kupić u nich równiez można:) Są super, bo fajnie doradzają, jaki model najlepiej sie sprawdzi i oferują korzystne warunki cenowe!
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: Manuela » 24 sty 2020, 12:04

A po co w ogóle wynajmować?
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: bella3 » 15 mar 2020, 23:56

Potrzebujesz na jakiś określony czas i masz pewność, że nie będziesz potem z niego korzystał ponownie to wynajmij. Chcesz mieć na własność - kupuj. Albo lepiej kup wózek używany ale na pewno nie na jakiejś aukcji tylko od sprawdzonej firmy. Polecam https://gizo.pl/ oni zajmują się profesjonalnie sprzedażą i wynajmem wózków widłowych, podnośników. Mają w ofercie ma sprzedaż także maszyny używane z gwarancją. Wiele oddziałów w całej Polsce, duże doświadczenie, na rynku od 30 lat.
Awatar użytkownika
lia77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: lia77 » 02 kwie 2020, 15:58

Na pewno kupiłabym swój własny sprzęt.
krisz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2020, 11:51

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: krisz » 21 maja 2020, 12:12

chyba lepiej używane :)
________________
czujniki lakieru
Awatar użytkownika
uwintheiser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2020, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: uwintheiser » 08 cze 2020, 13:23

W swojej firmie wózki widłowe mam wynajęte. Z serwisu korzystam raz na jakiś czas.
wadzianka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:18

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: wadzianka » 08 cze 2020, 13:38

Jest grupa takich przedmiotów, z których się na co dzień nie korzysta, a którymi się można podzielić z sąsiedztwem czy znajomymi w momencie gdy komuś naprawdę potrzeba.
Madameadame2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 29 kwie 2018, 09:01

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: Madameadame2 » 15 cze 2020, 09:13

Możecie w sumie spróbować na początku wynająć, zobaczycie jak to wyjdzie, czy będzie to korzystne i wygodne. Jak będziecie szukać firmy od wynajmu wózków to możecie zerknąć sobie na stronkę https://wynajemwozkowwidlowych.com.pl/ Tu na pewno coś odpowiedniego znajdziecie i to przeróżne rodzaje wózków do różnych zadań w magazynach i także wielu innych firmach. Dla mnie opcja wynajmu okazała się znacznie bardziej wygodna. Warto zainteresować się ich ofertą, dostarczają swój sprzęt praktycznie na terenie całej Polski.
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: Anulaa21 » 26 sie 2020, 12:52

To zależy od Waszego planu na dalszy rozwój firmy. Jeśli macie w planach wieloletnie użytkowanie, to zakup może być jak najbardziej opłacalny. Na pewno warto zajrzeć do https://www.agforklift.pl/gliwice/ i sprawdzić ich ofertę. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że dostaniecie sprawdzony wózek z dobrym i rzetelnym serwisem.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: niebieskiorzel » 28 sie 2020, 11:38

Zależy co to tak naprawdę jest.. droższe rzeczy myśle warto na początek wynająć i po jakimś czasie zdecydować czy rzeczywiście potrzebny jest nam taki zakup.
antyfan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:03

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: antyfan » 28 sie 2020, 13:06

ja wynajmuje co jakiś czas wózek widłowy terenowy. Nie jest mi potrzebny ciągle, więc nie ma sensu wydawać na niego kilkudziesięciu tysięcy. Wynajem zdecydowanie bardziej się opłaca, gdy korzysta się sporadycznie
pglover
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2020, 19:53
Lokalizacja: Poznań

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: pglover » 20 paź 2020, 20:53

Jeżeli wózek jest Ci potrzebny do jakichś niewielkich prac, to bardziej opłaca się go wynająć. Ewentualnie możesz kupić używany wózek, ale te częściej się psują i będziesz musiał zainwestować dodatkową gotówkę w części. Plus jest taki, że zamienniki nie kosztują tak dużo.

____________________________________________
części do wózków widłowych poznań
mekintosz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2020, 19:24

Re: wynająć czy kupić używane?

Postautor: mekintosz » 15 lis 2020, 02:12

U nas są wózki widłowe używane i nowe Toyota oraz Still i wszystkie dobrze nam służą. Takie solidne wózki kupicie w IPZ z okolic Szczecina http://www.ipz.com.pl/ Jeśli jednak wolicie opcję wynajmu to u nich też jest taka możliwość. Firma ma w porządku ceny a do tego świadczy też serwis.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość