Etapy zdrowenia alkoholika

Nałogi oraz używki: palisz, pijesz a może masz poważniejszy problem? Szukasz pomocy? Napisz, pomożemy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: abrakadabra » 28 sty 2013, 12:52

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 29 sty 2013, 20:11

Mój teść pił przez wiele lat, przyczyną początku nałogu były problemy rodzinne i finansowe. Niecały rok temu sam podjął decyzję o leczeniu, niestety, w ośrodku wytrzymał tylko 2 z 8 tygodni. Wrócił do domu i znów pił. Ale po miesiącu po raz drugi zgłosił się na terapię na oddziale zamkniętym. Znów wytrzymał kilka tygodni i pod pretekstem złego samopoczucia (jest astmatykiem) postanowił wrócić do domu. Tym razem jednak nie sięgał po kieliszek. Powiedział, że nie jest taki, jak ci wszyscy przestępcy i ludzie z marginesu, których spotkał na terapii. To chyba do Niego najbardziej przemówiło. Od kilku miesięcy nie pije, złamał się raz, jak problemy wróciły, ale teraz problemy udało się zażegnać, a teść nie zagląda do kieliszka. Mam nadzieję, że tak już pozostanie, bo to wspaniały człowiek i szkoda, żeby się tak marnował.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 31 sty 2013, 16:01

Najgorsze i najtrudniejsze właśnie jest to, że alkoholik sam musi podjąć decyzję, że chce się leczyć a to jak wiadomo nie jest łatwa decyzja- nie znam chyba nikogo kto z własnej woli chciałby się wyleczyć z nałogu, który sprawia mu przyjemność... Na taka decyzję może mieć czasami wpływ rodzina, przyjaciele ale często bywa i tak, że nałogowcy zwyczajnie nie chcą się leczyć.
Maniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 03 mar 2013, 13:33
Lokalizacja: z nikąd

Postautor: Maniak » 03 mar 2013, 14:21

Nie pal ,bo nie będzie mógł uprawiać seksu długo
betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 05 mar 2013, 09:41

Tylko co, jeśli alkoholik nie chce dać się namówić na leczenie twierdząc, że on nie ma problemu, a pije, bo wszyscy młodzi ludzie piją?
Awatar użytkownika
megamocni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2013, 14:48
Lokalizacja: Polska

Postautor: megamocni » 29 mar 2013, 09:06

Ale to chyba problem kazdego nalogowca, nie tylko alkoholika. I - betka - czy uwazasz, ze to naprawde ma jakiekolwiek znaczenie, pod jakim pretekstem alkoholik NIE chce sie dac namowic na leczenie? Rezultat jest w koncu i tak zawsze ten sam.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Postautor: dyskutantka » 06 maja 2013, 18:28

Wiemy, że żaden alkoholik nie przyzna się do tego, każdy uważa, że ten problem jego nie dotyczy. Zawsze tak bywa, że czasami dobrze jest upaść na samo dno, aby potem było się z czego odbić, o ile oczywiście ktoś tego pragnie.Alkoholik czasami jest bezradny jak dziecko, ale mimo, że to choroba, należy takiemu pomóc i po pierwszych niepowodzeniach,nie rezygnować z raz podjętej dezycji o pomocy .Wytrwałość przynosi zawsze porządane efekty.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 20:52 przez dyskutantka, łącznie zmieniany 1 raz.
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: kaska2909 » 04 lip 2016, 14:48

Witam, zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami osoba uzależniona musi sama podjąć decyzję o leczeniu nic na przymus bo niestety nie przyniesie to pożądanych efektów, oczywiście pomoc najbliższych i wsparcie jest bardzo ważne to wspólne choć ciężkie rozmowy pomogą w nakłonieniu osoby uzależnionej do podjęcia terapii, odbyć taką terapię można w ośrodku leczenia uzależnień dla młodzieży dom-REHAB, jest to wakacyjna terapia gdzie osoby uczące się lub pracujące będą mogły bez żadnych przeszkód taką terapię odbyć http://rehab-terapia.pl/wakacyjna-terapia-uzaleznien/
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: dyskutantka » 12 lip 2016, 12:28

Wiem coś na temat nałogowego alkoholika,znam to z autopsji. Ktoś leczy się kilkanaście tygodni w Zakładzie Odwykowym,przychodzi i zaczyna od nowa i nie pomagają żadne prośby, pije nadal,idzie drugi raz na odwyk i jest to samo.Tak straciłam bliską mi osobę,która mimo dwukrotnego leczenia w Zakładzie Zamkniętym piła nadal. A żaden alkoholik nie zastanawia się nad tym, że na leczeniu dostaje odpowiednie leki,które w połączeniu z alkoholem niszczą wewnętrzne organy. Wspomniana przeze mnie osoba, miała wątrobę w rozsypce i gdyby nie wypadek, zmarł by na marskość wątroby -to wykazała sekcja. Zanim wpadnie się w jakikolwiek nałóg,należy się dobrze zastanowić,czy gra warta jest świeczki.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2016, 20:54 przez dyskutantka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: jenny1 » 18 lip 2016, 17:35

dokładnie, zgadza się
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: dyskutantka » 18 lip 2016, 20:16

Niestety , owszem zgadza się, wiem co to znaczy i sama mogę komuś doradzić,pomóc, podyskutować na ten temat.Ktoś musi znać ten problem od podszewki,aby móc powiedzieć cokolwiek. I żeby nie było - nie o mnie chodzi,a o kogoś bardzo mi bliskiego,który już niestety nie żyje właśnie przez alkohol.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: dyskutantka » 06 wrz 2016, 20:56

pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: pawelek34 » 17 lis 2016, 12:38

A czy ktoś z was próbował detoksu alkohlowego? słyszałem że to bardzo skuteczna metoda, która zwiększa szanse na powodzenie terapii. http://www.detoks.pomorskie.pl - sprawdźcie tą stronę i powiedźcie co sądzicie na ten temat.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: dyskutantka » 17 lis 2016, 21:44

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Etapy zdrowenia alkoholika

Postautor: trylogia » 27 lut 2017, 08:27

W sumie racja, chociaż znam przypadki, że osoba sama decydowała się na leczenie i zgłaszała do ośrodka. Jednakże wychodzenie z takiego nałogu to praca na całe życie. Po terapii z pewnością warto pójść również na taką detoksykację poalkoholową opisaną na stronie sanatorium medicalsensus.pl/oferta/oferta-medyczna/pakiety/duplikat-oczyszczanie-i-odkwaszanie.html. Dzięki temu można się pozbyć toksyn z organizmu, oczyścić go i lepiej się poczuć.

Wróć do „Nałogi oraz Używki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość