Rzucenie palenia efekty

Nałogi oraz używki: palisz, pijesz a może masz poważniejszy problem? Szukasz pomocy? Napisz, pomożemy.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Rzucenie palenia efekty

Postautor: Unika » 02 paź 2018, 15:20

Bardzo chciałabym, aby mojemu mężowi dało się rzucić palenie. Wszędzie mówi się o chorobach palaczy, które często prowadza do śmierci. Zaczął brać preparat Tabex i liczę na to, że przetrwa całą terapię. Po wielu latach podjął decyzję, aby odstawić nikotynę. Cytyzyna, która jest w leku bardzo dobrze na niego działa. Dzięki niej nie kusi go, żeby zapalić. Według mnie rzucenie palenia efekty przyniesie pozytywne bardzo.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: miracle » 02 paź 2018, 19:07

Wystarczy do tego silna wola, a nie preparaty.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: szyna » 12 paź 2018, 13:14

Tez tak uważam. A efekty? Na pewno lepsze zdrowie i ładniejsza skóra.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: Kamilka75 » 17 paź 2018, 10:27

Z efektami to różnie bywa, a to dlatego, że objawy odstawienia nikotyny są naprawdę męczące. Może dojść do napadów lęku, duszności, niekontrolowanych skurczów mięśnia sercowego.. Nie dość, że głód nikotynowy doskwiera, to jeszcze te symptomy wysyłane przez organizm. Masakra. Sama nie palę, ale słuchałam, jak ojciec opowiadał mamie, jak się czuł. Dobrze, że wspierał się tabletkami Tabex i udało mu się na razie wytrzymać bez papierosa 54 dni.
verdina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 gru 2013, 14:38

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: verdina » 29 paź 2018, 20:40

Dlatego dobrze że bierze Tabex. Nie ma wtedy takich dolegliwości po odstawieniu nikotyny, bo te tabletki zawierają cytyzynę. Nie jest łatwo ale warto.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: Ela78 » 06 gru 2018, 08:47

Hej. Też słyszałam że tabletki tabex są dobre, bo niwelują głód nikotynowy bo zawiera cytyzyna. na pewno rzucenie palenia nie jest łatwe i żadne sposoby nie pomogą jeśli brak motywacji. Ważne też by osoby bliskie wspierały też w tym czasie, to bardzo ułatwia i pomaga. Wystarczy też zastanowić sie nad korzyściami jakie są po rzuceniu palenia.
Kleofas1234
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2019, 12:26

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: Kleofas1234 » 28 cze 2019, 12:59

Siemano.
Czy można rzucić palenie tak do końca?
Byłem nałogowym palaczem przez 12 lat! Próbowałem rzucać palenie wszystkimi metodami silną wolą, tabletkami tabex i desmoxan i nagle poznałem plastry Niquitin. Cała terapia trwała 10 tygodni i była skuteczna.
oduczyłem się nawyku trzymania papierosa w ręce. Dziś mijają 2 lata jak nie pale. Tak swoja drogą pisałem swojego czasu bardzo ciekawe prace licencjackie na temat rzucania palenia. zresztą do dzisiaj pisze takie prace z różnych tematów.
AnnMarie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2018, 10:59

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: AnnMarie » 17 lip 2019, 11:28

Bez zawzięcia się takie wewnętrznego i wiary w swoją silna wolę żadne preparaty i tabletki nie pomogą na stałe rzucić. Owszem na chwile pewnie uda zrezygnować się z palenia. Ale na stałe nie przyniesie to zadowalającego rezultatu.
bronekkk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2019, 21:55

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: bronekkk » 15 sie 2019, 21:59

Ja się bardzo uparłem, żeby przestać palić.. kosztowało mnie to naprawdę wiele, ale wiem, że nie mogłem podjąć lepszej decyzji :D
Kasia17_17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 12 sie 2019, 09:34

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: Kasia17_17 » 26 wrz 2019, 16:05

Mi w rzucaniu palenia pomógł coaching. Nie był on prowadzony co prawda pod tym kontem, ale skupiałyśmy się na nim z Olą (Aleksandra Łomzik Mindfulness & Coaching) na zdrowiu i szeroko pojętym minfulness - i po kilku sesjach sama w sumie doszłam do wniosku, że palenie jest kompletnie bez sensu i tylko sobie szkodzę. Rzuciłam w około miesiąc.
Kleofas1234
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2019, 12:26

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: Kleofas1234 » 07 paź 2019, 13:46

Rzucanie Palenia to bardzo trudny temat.
Wiem bo byłem nałogowym palaczem a także moje pisanie prac magisterskich było o rzucaniu palenia.
Projekt mój oparty był o ankietę wsród nałogowych palaczy. Okazało się że większość osób która usiłowała rzucić palenie odniosła porażkę i przegrała z nałogiem. Osoby którym się udało stosowały wiele metod, silną wole, terapie u psychologa, tabletki jednak pomogły im plastry z nikotyną. A efekt po 3 miesięcznej kuracji była dla nich fenomenalny. Oczywiście trzeba pamiętać że powrót do nałogu jest bardzo łatwy.
cieslu89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 21 paź 2019, 11:34

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: cieslu89 » 21 paź 2019, 12:45

Rzucanie palenia to bardzo często po prostu uwierzenie w swoje możliwości. Nikogo nie zmusi się do rzucenia palenia, ale jeśli ktoś naprawdę chce i jest zdeterminowany, to myślę, że to jest właśnie droga do sukcesu :) Myślę, że przydatny może być też trening pewności siebie - https://uwolnijpewnoscsiebie.pl/produkty/ coś takiego jak tutaj. Różnego rodzaju tabletki, powinny być tylko wspomagające, nie można się na nich w całości opierać.
martuszek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:50

Re: Rzucenie palenia efekty

Postautor: martuszek » 24 paź 2019, 17:04


Wróć do „Nałogi oraz Używki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość