Czy okap jest niezbędny?

AGD Forum: opinie i dyskusje o sprzęcie AGD: pralki, lodówki, zmywarki, suszarki i wiele innych.
Paula883
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 20 cze 2018, 23:21

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Paula883 » 05 cze 2019, 10:23

Ostatnio w necie natknęłam się na artykuł odnośnie tego tematu na blogu - http://jasnewnetrze.pl/ .To bardzo wartościowy wpis. W mojej opinii można się dzięki nim sporo doedukować. Sprawdźcie to sami a nie stracicie czasu. Są tam także inne fajne artykuły.
Awatar użytkownika
Viklina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2019, 17:54
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Viklina » 17 lip 2019, 17:58

W swojej kuchni nie posiadam okapu i daje sobie świetnie radę.
enkidu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2019, 08:56

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: enkidu » 10 gru 2019, 09:17

Niezbędny może nie, ale bardzo przydatny - zwłaszcza jeśli w kuchni nie masz okna!
Oczywiście im więcej gotujesz tym potrzeba będzie większa. No i jeszcze warto pamiętać, że w razie czego jest dodatkowym źródłem świetlenia w kuchni.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: innocent » 31 sty 2020, 21:56

Akurat okap to powinien być w każdej kuchni i tutaj nie ma wielkiego pola do rozmów, no chyba że ktoś chce sie później borykać z nadmiarem wilgoci i grzybem. Tego typu okapy https://e-okapy.pl/ stosuje się właśnie po to, by usunąć nadmiar wilgoci, do tego także pozostaje kwestia pochłaniania zapachów z kuchni. Ciągłe wietrzenie nie jest rozwiązaniem, zwłaszcza zimą
chloe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:45

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: chloe » 25 mar 2020, 21:05

Okap dla mnie niezbędny, dzięki niemu zapachy się nie roznoszą po całym domu, meble tak nie otłuszczają ani nie żółkną. Mam model electrolux hob2hood, on sam się włącza jak się coś gotuje.
dromaguera
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2020, 15:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: dromaguera » 06 lip 2020, 15:16

Okap ma za zadanie usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz pochłanianie oparów i tłuszczów, tak aby nie osadzały się one na meblach oraz innych sprzętach kuchennych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli okapów. Różnią się między sobą sposobem oraz miejscem montowania, a także dodatkowymi funkcjami. Okap kuchenny wyspowy https://www.kernau.com/kategoria/gotowa ... spowe.html przeznaczony jest do kuchni, w których płyta grzewcza kuchenki umiejscowiona jest na wyspie. Montowany jest bezpośrednio do sufitu, a nie do ściany.
kuchareczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2020, 10:24

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: kuchareczka » 01 wrz 2020, 10:26

a czy macie jakiś specjalny trik na czyszczenia okapu? Bo nie wiem jakie czyszczenie okapu kuchennego zastosować w moim domu. Jak już uda mi się zmyc tłuszcz to zostają nieprzyjemne smugi, co raczej średnio się prezentuje. Może spróbować na przykład octem?
milan.wisoky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 07 lis 2020, 11:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: milan.wisoky » 07 lis 2020, 11:36

Trzeba mieć dobry okap, ponieważ wciąga on zapachy, a także tłuszcz i inne brudy, które powstają podczas gotowania.
Fazja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2021, 00:37

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Fazja » 24 maja 2021, 00:40

Osobiście używam okapu firmy electrolux i sprawdza się świetnie. Jego ogromną zaletą jest to, że jego prędkość dostosowuje się automatycznie do płyty grzewczej.
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: lotta » 24 maja 2021, 18:05

Nie wiem czy niezbędny, ale na pewno zgarnia parę z gotowania, co ogólnie dobrze robi na zapachy w kuchni i nie brudzi ścian - teraz to chyba raczej standard?
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Ela78 » 26 maja 2021, 09:47

Niestety ale taka jest prawda że okap jest niezbędny w kuchni. To nie tylko użyteczne sprzęty, ale też bardzo atrakcyjne elementy wystroju wnętrza kuchennego. Okap kuchenny wyspowy zapewnią nam komfort w trakcie gotowania. Wszystkie zapachy podczas gotowania wciąga okap, dzięki temu nie ulatnia się po całym mieszkaniu.
Annaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:55

Re: Czy okap jest niezbędny?

Postautor: Annaa » 12 wrz 2021, 21:08


Wróć do „Forum AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość