Wybór kierunku podróżowania

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
Paula267
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:17

Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Paula267 » 18 wrz 2018, 22:57

Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu lubi podróżować i odkrywać nieznane miejsca. W jaki sposób wybieracie swe kierunki wyjazdowe i w jakim piękny miejscu ostatnio byliście?
Aneta44
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:27

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Aneta44 » 22 wrz 2018, 22:16

ja mam koleżankę,która zjechała chyba z pół świata i to ona z reguły poleca nam ciekawe miejsca do zwiedzania.W tym roku urlop spędziła w Gruzji i wróciła zachwycona,wręcz zakochana w tym kraj,w jego cudownych krajobrazach,jedzeniu.Nigdy nie byłam w tym kraju,może w przyszłym roku uda mi się namówić męża na wyprawę do Gruzji i może przy okazji jeszcze zahaczymy o Armenie.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: rybka » 24 wrz 2018, 20:51

Miałam okazję zwiedzać Gruzję i Armenię na wycieczce objazdowej z Wytwórnią Wypraw. Myślę, że to dobry sposób by zobaczyć wiele z urokliwych miejsc. Mnie najbardziej zauroczyło jak Batumi, Tiblilisi czy Kazbegi.
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:27

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: socha_nina » 29 wrz 2018, 20:06

Kazbeg to obowiązkowe miejsce podczas wizyty w Gruzji. Cała Gruzja warta jest poznania, ma sporo ciekawych miejsc a krajobrazy na długo zapadają w pamieci. Moim zdaniem to takie miejsce must have na liście do odwiedzenia. Jak nie macie planów a szukacie inspirującego miejsca to tam śmiało można jechać.
Paula267
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:17

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Paula267 » 30 wrz 2018, 13:28

Takie wyjazdy z polecenia przyjaciół to świetna sprawa. Dzięki takim poleceniom odkryłam spokojne miejsce na południu naszego kraj. Gruzja i Armenia zaciekawiła mnie z Waszych wpisów, muszę poczytać o wyprawach z Wytwórnią i odkrywaniu nowych nieznanych kierunków.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Manuela » 15 paź 2018, 13:50

Każdy kierunek będzie dobry, jak będzie nam odpowiadał.
Awatar użytkownika
radek09
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2017, 19:02

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: radek09 » 13 lis 2018, 18:53

W nowym roku też postanowiłem zwiedzić Gruzję i Armenię. Rozglądam się już za ofertami w tym kierunku i muszę przyznać, że oferta Wytwórni Wypraw wypada bardzo atrakcyjnie. Piętnastodniowy plan zwiedzania jest znakomicie zaplanowany, uda nam się mnóstwo zobaczyć na czym mi bardzo zależy. Dodatkowo w atrakcyjnej cenie otrzymuję nie tylko przeloty, podróżowanie autokarem, pilota czy ubezpieczenie ale również wyżywienie.
Veka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:25

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Veka » 27 lis 2018, 15:15

Dzisiaj ubezpieczenia masz na tyle rozwinięte, że możesz sobie ogarnąć od wszystkiego. W temacie podróży tu masz nawet opisane Francji - bezpieczeństwo i terroryzm https://www.fuko.pl/ubezpieczenia/zagra ... oryzm.html dlatego warto zaznajomić się z tematem zanim się coś wybierze. Ostatnio chyba ktoś właśnie pisał o ubezpieczeniu, ale do Chorwacji.
Awatar użytkownika
kirsten.strosin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2020, 23:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: kirsten.strosin » 10 sty 2020, 23:45

Jaki macie stosunek do dalekich wycieczek? Mi się marzy wyjazd do Kalifornii, ale wiem, że byłby on bardzo kosztowny. Mimo tego zaczęłam w Internecie szukać jakiś fajnych rzeczy na ten temat i znalazłam taką stronkę https://niceland.pl/wycieczki/wycieczka_do_kalifornii/ Jest w niej opisane tyle ciekawych rzeczy związanych z tym miejscem, że teraz jeszcze bardziej chcę tam pojechać i do tego mam już w sumie jakieś podstawowe informacje czego mogę się spodziewać w związku z takim wyjazdem ;)
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: lotta » 14 sty 2020, 21:13

Czasem warto wybrac sie na wycieczkę, np. kilkudniową gdzies nawet niedaleko od domu, ale na łono natury. Moim absolutnym hitem jeśli o tego typu podróżowanie chodzi, jest pałac w Nieborowie i park Arkadia... Zawsze super tam odpoczywam i sie regeneruję. A nocleg zawsze rezerwuję w https://dworek-nieborow.pl/, bo tak cudownej ekipy i obslugi jeszcze nigdzie nie spotkałam!
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: mekmek » 24 mar 2020, 12:12

Jeśli chcecie porządnie się zrelaksować to proponuję odnowę biologiczną nad Morzem Martwym. Coś takiego organizuje https://eternitytravel.pl/ Mają w ofercie też inne tematyczne i archeologiczne wycieczki do Ziemi Świętej i Izraela. My skorzystaliśmy z tej odnowy biologicznej i powiem wam, że to było super, mega relaks i wygrzanie kości :)
ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: ola156247 » 05 maja 2020, 15:28

Do planowania kolejnych podróży mi super się sprawdza mapa świata do zaznaczania odwiedzonych miejsc! Zamiast miejsc, w których byłam, zaznaczam na niej miejsca, które w bliższej lub dalszej przyszłości bardzo chciałabym odwiedzić :D Naprawdę bardzo pomaga mi to w planowaniu :D
howell.irma
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2021, 13:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: howell.irma » 21 sty 2021, 13:56

Jest po prostu wiele miejsc, które chciałabym zwiedzić. Trzymam się mojej listy.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Wybór kierunku podróżowania

Postautor: Unika » 28 sty 2021, 19:36

Teraz to trzeba naprawdę czytać przepisy i gdzie wymagane są testy i przechodzi sie kwarantannę. Oczywiście są takie państwa, które tego nie wymagają. Zwłaszcza że fajną ofertę kursów autokarowych ma ten przewoźnik https://www.biletyautokarowe.pl/ . Na liście jest sporo krajów, więc można sobie wybrać. Bez względu na pandemię cały czas przejazdy się odbywają.

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość