Makaron orkiszowy pełnoziarnisty z warzywami

DANIA WEGETARIAŃSKIE: dania bezmięsne, przepisy na dania z warzywami, soją, makaronem, serem, baza pomysłów czym zastąpić mięso.
Kika80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2021, 12:44

Makaron orkiszowy pełnoziarnisty z warzywami

Postautor: Kika80 » 12 lut 2021, 12:52

Hej, dzielę się mega prostym przepisem na makaron orkiszowy pełnoziarnisty z warzywami - genialne danie do zabrania na uczelnię, do pracy i na lekki posiłek :)

1. Dobrać warzywa - zwykle wybieram to, co akurat mam w lodówce. Znakomite są: pomidory, papryka, cukinia, ale też batat, cebula, czosnek, fasolka itd
2. Warzywa lekko podsmażyć na patelni na oliwie z oliwek, dodać soli i pieprzu,
3. Dorzucić passatę z pomidorów lub puszkę krojonych pomidorków,
4. Podgotować sos parę minut, aż wszystko zmięknie
5. Ugotować makaron - ja lubię razowe, a akurat ostatnio na topie u mnie makaron orkiszowy.
6. Połączyć sos i makaron.

Polecam zawsze doprawiać takie dania odrobiną octu jabłkowego. Naturalnie - dobry będzie ser, albo w wersji light pestki lub nasiona, albo prażone orzeszki. Całość można przyrządzić na modłę śródziemnomorską (jak ja lubię) albo poszaleć z przyprawami i pójść np. w bardziej azjatyckie klimaty. Przepis wytrych. Może się komuś przyda. 12-20 minut i obiad gotowy, mniam ;)
lotta
Level 1
Level 1
Posty: 313
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:12

Re: Makaron orkiszowy pełnoziarnisty z warzywami

Postautor: lotta » 24 kwie 2021, 19:13


Wróć do „DANIA WEGETARIAŃSKIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość