Domowe wino?

PRZETWORY: ciekawe przepisy na przetwory i dżemy, przepisy na przetwory warzywne, owocowe, mięsne.
BurkaMilosci
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:01

Re: Domowe wino?

Postautor: BurkaMilosci » 16 paź 2020, 16:10

Mój dziadek robi całe życie nalewki, bo jednak winem cięzko to nazwać, są bardziej słodkie i zdecydowanie mocniejsze. Ale jego wiśniówka jest fenomenalna :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
exii90
Level 1
Level 1
Posty: 201
Rejestracja: 10 kwie 2019, 08:00

Re: Domowe wino?

Postautor: exii90 » 31 paź 2020, 00:43

A robicie jakieś nalewki? Jeśli tak, to powiem Wam, że fajnie wejść sobie na stronę https://alembik.eu/93-butelki-sloje-wielofunkcyjne , ponieważ znajdziecie na niej butelki na nalewki, które na pewno będą Wam potrzebne. Wiem, że niektórzy biorą butelki z odzysku, no ale niestety nie zawsz się już one nadają.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Domowe wino?

Postautor: AinEingarp » 10 lis 2020, 07:53

Nigdy nie robiłam i w sumie chyba nie chciałabym. Te domowe wina zwykle są bardzo słodkie.
yellow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2017, 21:13

Re: Domowe wino?

Postautor: yellow » 13 lis 2020, 23:02

rzeczywiście te domowe wina są słodkie, taka fermentacja ;) Ale wiele osób je lubi, u dziadka zawsze było wino własnej roboty, teraz też czasem robimy i ostatnio juz pakujemy je w ładne butelki i bardzo przydała nam się korkownica, ileż to mniej roboty ile mniej wysiłku. Szkoda tylko, że wcześniej na to nie wpadliśmy, żeby ją kupić i się męczyliśmy z wciskaniem korków
piotrek21
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 10 cze 2013, 12:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Domowe wino?

Postautor: piotrek21 » 02 gru 2020, 19:40

Łatwo możesz kupić gotowe wino i wcale nie są drogie. Bez problemu znajdziesz w sieci np.wino mołdawskie https://faktoriawin.pl/winne-inspiracje ... -na-medal/
Moraes
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2020, 12:09

Re: Domowe wino?

Postautor: Moraes » 03 gru 2020, 12:13

Próbowałem kiedyś, ale wyszło kiepskie, kwaśne strasznie
WeronikaMez
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2020, 12:01

Re: Domowe wino?

Postautor: WeronikaMez » 13 sty 2021, 22:24

Cześć, jeżeli chodzi o przygotowanie wina domowego to muszę przyznać, że również jestem w tym zakresie specjalistą i co roku staram się coś sama stworzyć nowego z czego domownicy i również osoby obdarowane są bardzo zadowolone. Jednak jeżeli chcecie się za to odpowiednio zabrać, to dobrze też wszystko przygotować. Tutaj jak najbardziej polecam zadbać o kapturki termokurczliwe ale również butelki itd. żeby móc efektywnie pracować i tworzyć swoje domowe cuda. Pozdrawiam i dajcie znać jak wyszło :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Domowe wino?

Postautor: kitka66 » 04 lut 2021, 09:46

Ceny win w sklepach nie są wysokie a do takiej produkcji wina domowego tez trzeba kupić odpowiedni sprzęt, nie wiem czy to się w ogóle opłaca. Ja mam swoje ulubione smaki, najchętniej kupuję takie czerwone i wytrwane jak wina chateau. Znajdziecie je na pewno na regałach Faktorii Win, które często można spotkać w sklepach czy to spożywczych czy tych typowo alkoholowych.

Wróć do „PRZETWORY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość