Okna drewniane czy PVC

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
anika40
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2018, 09:04

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: anika40 » 09 gru 2019, 13:45

Cześć, budujemy się razem z mężem i zastanawiamy się nad doborem okien oraz okiennic drewnianych czy ktoś z was może ma w tym doświadczenie i może nam coś polecić? Dzięki z góry za odpowiedź. :hyhy:
anika40
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2018, 09:04

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: anika40 » 09 gru 2019, 13:46

Cześć, budujemy się razem z mężem i zastanawiamy się nad doborem okien oraz okiennic drewnianych czy ktoś z was może ma w tym doświadczenie i może nam coś polecić? Dzięki z góry za odpowiedź. :hyhy:
Tantia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:07

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: Tantia » 09 sty 2020, 12:25

Ja polecam okna PCV z profilami wielokomorowymi od producenta firmy BROS. Mają bardzo wysoką izolacyjność termiczną i sprawdzają się doskonale o każdej porze roku. Sprzedawca solidny . Ich ofertę możecie znaleźć tutaj http://bros.poznan.pl/.
lisette57
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2020, 15:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: lisette57 » 09 sty 2020, 15:27

Wydaje mi się, że okna PCV będą znacznie bardziej szczelne na dłuższą metę i lepiej się sprawdzą w domu.
bianka
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 16 paź 2018, 09:21

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: bianka » 15 sty 2020, 15:57

Zdecydowanie okna pcv, gdyż są łatwe i wygodne w codziennym użytkowaniu. Wybierając okna warto zwrócić uwagę na ofertę producenta EUROCOLOR (https://eurocolor.com.pl/okna). Ich okna pcv nie wymagają renowacji, są bezpieczne (posiadają zaczepu antywłamaniowe i blokadę klamki), wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne. Co więcej, prawidłowo zamontowane okna zapewniają świetną izolację akustyczną i termiczną, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Jeśli zależy Ci na funkcjonalnościach okien pcv, jednak bardziej odpowiada Ci design okien drewnianych może warto zastanowić się nad okleiną imitującą strukturę drewna?
Nemesis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:14

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: Nemesis » 19 sty 2020, 11:42

Kiedyś okno to było okno, a dzisiaj wybór jest ogromny, od pcv, przez drewniane, aluminiowe, albo łączone, nie mówiąc o wyborze koloru, czy pakietów szybowych. Jednak po zakupie warto zwrócić uwagę na to, żeby takie okna odpowiednio zamontować, a także zdemontować poprzednie jeśli są. Jeśli czeka Was wymiana okien, w Rzeszowie firma Internorm doradza jak zrobić to dobrze i na co zwrócić uwagę, żeby nie przepuszczało zimna i żeby nie uszkodzić np. ścian.
pablito
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2019, 11:43

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: pablito » 20 sty 2020, 17:46

Okiennice są super, nadają super klimat w takim domu i jeśli jest to spójne z resztą, to tworzy wspaniały efekt. Przygotowuję się do ruszenia z pracami z nowym domem i poważnie się nad okiennicami zastanawiam, ale to temat dopiero jak już znajdę ekipę na fixly.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: ewelina8393 » 23 sty 2020, 18:22

Jakie okna najlepiej jest kupić do domu? PCV czy drewniane? Bo znalazłam dobrego producenta okna Warszawa którego polecił mi sąsiad i zastanawiam się nad wyborem. Z tego co widziałam u niego okna są solidne, energooszczędne, no i ładnie się prezentują. Podoba mi się że mają w ofercie takie z żaluzjami międzyszybowymi, może coś takiego bym do siebie wybrała.
Awatar użytkownika
loxandra
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2020, 01:40

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: loxandra » 25 sty 2020, 01:54

Już jest coś w tym zakresie na tym forum. Użyj wyszukiwarki do tego.
raegar
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:19

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: raegar » 25 sty 2020, 08:00

W sumie to ciekawe i przede wszystkim innowacyjne rozwiązania, związane z systemami aluminiowymi ma ta firma: https://www.aliplast.pl/ Polecam każdemu, kto chciałby sprawdzić ich ofertę, bo moim zdaniem warto. Jak macie chwilkę, to polecam zerknąć.
karolina78k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2019, 09:12

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: karolina78k » 27 sty 2020, 13:25

Mogę polecić okna drewniane z Wrocławia od firmy Halupczok. Jestem bardzo z nich zadowolona. Nie mam żadnych zastrzeżeń do wykonania ani później do montażu okien. Okna są przede wszystkim dużo lepsze i bardziej szczelne od poprzednich PVC jakie miałam w moim domu.
Awatar użytkownika
gapsaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:53

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: gapsaa » 27 sty 2020, 22:04

Jak najbardziej jest to rzetelna opcja. Sam sobie coś takiego chwalę.
remana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:49

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: remana » 04 lut 2020, 17:39

Jak dla mnie zdecydowanie PCV. Są tańsze, łatwiejsze w utrzymaniu i posłużą nam na dłużej. Nasze drewniane okna w domu rodziców w dobrym stanie służyły nam 10 lat później było już tylko gorzej i po 18 latach rodzice byli zmuszeni wymienić na nowe. Zarówno oni jak i my już w naszym domu po ślubie kupiliśmy okna PCV z Oknoplast i jesteśmy zadowoleni. Rodzice mają te okna 6 lat, a my rok.
miroo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2019, 12:59

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: miroo » 17 mar 2020, 16:12

Drewniane okna są najlepsze. Ja zamawiałem okna drewniane z Warszawy z pracowni stolarskiej https://czapliccy.eu/ Są ładne, solidne i nie ma mowy, żebym kiedykolwiek zdecydował się na okna pvc
matmateusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:34

Re: Okna drewniane czy PVC

Postautor: matmateusz » 17 mar 2020, 17:59

Ja wybrałem okna PVC, bo drewniane kojarzą mi się z nieszczelnymi

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość