Budowa domu

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
kozlowskiczeslaw1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2018, 12:05

Re: Budowa domu

Postautor: kozlowskiczeslaw1 » 17 lut 2020, 19:05

przy budowie domu warto zadbać przy okazji o instalacje odgromową. Takie zabezpieczenie jest bardzo ważne. Ja korzystałem z usług firmy odgromowa.pl, która zajęła się kompleksowo projektem i montażem instalacje na dachu.
malipowy
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 14 gru 2018, 21:49

Re: Budowa domu

Postautor: malipowy » 18 lut 2020, 19:39

Tutaj bardzo ważnym i podstawowym elementem jest projekt. Mój dom został wykonany w programie https://www.archline-polska.pl/ dla architektów i efekt końcowy bardzo mi się podoba.
mirmilek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 07 sie 2018, 12:51

Re: Budowa domu

Postautor: mirmilek » 20 lut 2020, 13:47

Moim zdaniem budowa domu to niesamowicie trudne przedsięwzięcie.
Mahone
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 28 sty 2020, 10:06

Re: Budowa domu

Postautor: Mahone » 21 lut 2020, 17:19

Mój brat ostatnio zdecydował się na budowę własnego domu od podstaw w okolicy Rzeszowa. Wykonaniem zajęła się firma Budmar https://www.nowedomyrzeszow.pl/ . Muszę powiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty. Do wszystkiego podchodzili naprawdę bardzo profesjonalnie i w kilku przypadkach sami doradzali zastosowanie innego, lepszego rozwiązania. Ekipa budowlana powinna znać się na rzeczy i w tym przypadku było to naprawdę widoczne.
Anitas04
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:32

Re: Budowa domu

Postautor: Anitas04 » 23 lut 2020, 21:04

Fajnie jak uda się wam znaleźć ekipę, która zrobi wszystko od A do Z, to będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie polecam budować systemem gospodarczym... Oglądaliście już projekty domów, może macie coś wybranego? Ja jeszcze nie wiem na co się ostatecznie zdecydować, jest tyle ciekawych projektów do wyboru.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Budowa domu

Postautor: Roxi » 05 mar 2020, 13:09

Warto również pomyśleć o pracach budowlanych z użyciem koparki. W tym pomoże Wam wynajem i usługi koparką - Warszawa: Warszawski Kopacz. Firma ta dysponuje specjalistycznym sprzętem.
Awatar użytkownika
Marta89
Level 1
Level 1
Posty: 301
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Budowa domu

Postautor: Marta89 » 12 mar 2020, 15:44

Bardzo ważna kwestia to wybór odpowiedniego styropianu. Czy możecie polecić sprawdzone firmy, które oferują styropian? Jak na razie wyszukałam firmę Hirsch Porozell. W ofercie posiadają styropiany, epp i inne http://www.hirsch-porozell.pl/produkcja ... ukcja.html
nosinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2020, 10:47
Lokalizacja: Szczecin

Re: Budowa domu

Postautor: nosinski » 14 mar 2020, 10:50

Warto pamiętać o zamontowaniu filtrów, żeby cieszyć się czystą i zmiękczoną wodą w domach. Takie rozwiązanie uzdatni wodę, dzięki czemu będzie można pić ją prosto z kranu, bez ryzyka, że jest ona zanieczyszczona.

_______________________________________________
zmiękczacze wody poznań
Certopowski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2020, 13:06

Re: Budowa domu

Postautor: Certopowski » 15 mar 2020, 13:07

Mój brat dom buduje już od kilku lat i coś skończyć nie umie.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Budowa domu

Postautor: dusia » 15 mar 2020, 14:47

Ktoś wcześniej wspomniał o ogrodzeniu a konkretnie jego malowaniu. Wydaje mi się, ze tu najlepszą opcją będzie malowanie proszkowe, które oferuję m.in firma https://proszkowe-malowanie.com/. Kompleksowa oferta, niewygórowane ceny usług, dogodne terminy. Dysponują świetnym sprzętem i wysokiej jakości materiałami.
otras
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2020, 12:49

Re: Budowa domu

Postautor: otras » 17 mar 2020, 12:49

gdzie dostanę materiały budowlane wiecie może?
berniece03
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 09:49

Re: Budowa domu

Postautor: berniece03 » 26 mar 2020, 09:51

Budowa domu zaczyna się od fundamentu. Co należy zastosować, aby ocieplić fundament? Nie jest doświadczony w tematyce prac budowlanych i szukam wsparcia.





---------------------------------------------------------------------
ocieplenie fundamentów
Rafiki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2020, 13:55

Re: Budowa domu

Postautor: Rafiki » 02 kwie 2020, 13:59

W kwestii szamba nie pomogę, bo ja mam przydomową oczyszczalnie. Natomiast każda budowa domu wiąże się nieuchronnie z tynkami. W tej sprawie śmiało zaufaj specjalistom z https://www.tynkikoscian.pl/oferta/tynki-zewnetrzne-i-tynki-wewnetrzne u mnie zajmowali się tynkami i w środku i tymi zewnętrznymi. Dysponują najnowszym sprzętem, dzięki czemu prace idą sprawnie i szybko. Nie przedłużają niepotrzebnie prac :) Są uczciwą ekipą, która solidnie i dokładnie wykonuje zlecenie, wywiązując się z terminów. Znają się na rzeczy, a do tego oferują bardzo konkurencyjne ceny!
Kreolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 10 gru 2019, 10:02

Re: Budowa domu

Postautor: Kreolka » 05 kwie 2020, 20:28

Zdecydowanie polecam zgłosić się do firmy www.rajskaosada.pl. Projektują piękne osiedla i domki w Górze Kalwarii. Klimat wyjątkowy, a obiekt dostosowany do wszystkich potrzeb użytkownika. Można liczyć na pełen profesjonalizm.
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Budowa domu

Postautor: monika6 » 13 maja 2020, 12:36

Niezwykle istotne jest przede wszystkim postawienie odpowiedniego ogrodzenia, najlepiej solidnego. Dlaczego? A no, tez głównie dlatego, żeby ogrodzenie chroniło nasz dom. Ja mam solidne ogrodzenie łupane od Joniec z podmurówkami i z daszkami betonowymi, które mają za zadanie chronić przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość