budowa domu - wybór okien

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Pestka » 30 maja 2019, 17:29

Okna to wybór na długie lata dlatego warto wybierać okna dobre jakości. Ciekawą ofertę okien ma firma Ekoplast http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/ ... -v-perfect . Produkują np świetne okna wykonane w technologii v-perfect. Okna te cechuje idealne połączenie profili, dzięki czemu sa bardzo estetyczne. Oczywiście okna te mają tez bardzo dobre parametry izolacyjne, co jest niezwykle ważne, gdyż ogranicza ucieczkę ciepła z pomieszczeń.
aakorn
Level 1
Level 1
Posty: 213
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:43

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: aakorn » 06 cze 2019, 21:22

My wybraliśmy drzwi i okna od firmy Kawka https://kawka.pl/ spod Gniezna. Bardzo dobrze się sprawdzają, są solidne, szczelne, mają dobre parametry izolacyjne, dzięki nim mamy w domu cieplej, są mniejsze rachunki za ogrzewanie.
mekmek
Level 1
Level 1
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2019, 00:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: mekmek » 13 cze 2019, 16:33

Ja z kolei mam okna od http://studiookien.pl/ z Żywca i jesteśmy w 100 % zadowoleni z wyboru bo są solidnie wykonane, szczelne, wreszcie firanka nie chodzi od podmuchów powietrza mimo zamkniętych okien a tak było ze starymi oknami jak mocniej wiało.
sera33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:12

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: sera33 » 25 cze 2019, 12:58

Ktoś z was zna firmę, która zajmuje się kompleksowym montaż i serwis okien wrocław? Potrzebuje wymienić wszystkie na nowe i szukam firmy, która za przystępną cenę mi to wykona.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: ewelina8393 » 25 cze 2019, 22:34

Jestem dokładnie na takim samym etapie i przyznam szczerze, że mam ogromny problem z wyborem okien. Dokładnie chodzi o rodzaj okien, jakie powinnam wybrać, ponieważ prawdopodobnie wybór padnie na firmę Drutex. Jeśli szukacie odpowiedniej firmy, to musicie zerknąć na to, co oferują.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Pestka » 28 cze 2019, 12:22

Wybór okien do nowego domu jest bardzo istotny. Przede wszystkim warto postawić na jakość ponieważ okna wybiera się na długie lata. Bardzo dobre okna oferuje salon NoweOkna z Warszawy http://noweokna.pl/ . W ich ofercie znajdziecie okna drewniane, pcv oraz aluminium. Salon jest dystrybutorem okien marki Drutex, które słyną z bardzo dobrej jakości, solidnego i estetycznego wykonania. Na stronie salonu znajdziecie więcej informacji dotyczących poszczególnych modeli okien.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: babydajna » 02 lip 2019, 15:17

Tylko aluminiowe! Przewyższają pcv w każdym aspekcie. Teraz są na topie modne szklenia, a z oknami pcv możecie sobie wybić z głowy duże szklenia, bo zwyczajnie się nie da. Warto zapoznać się z ofertą www.alumex.pl i poczytać o profilach aluminiowych i dopiero potem podjąć decyzję.
tomasz1930
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:03

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: tomasz1930 » 31 lip 2019, 10:07

To fakt, okna aluminiowe czy drzwi przesuwne z tego materiału mogą osiągać imponujące rozmiary, a ponadto bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Są bardzo stabilne, dzięki czemu mają smukłe ramy, teraz nawet jest tendencja do ich „odchudzania” do niezbędnego minimum. Ja sobie cenię stolarkę aluminiową Schuco, bo oprócz atrakcyjnego, wręcz panoramicznego designu oferuje także inteligentne funkcje w postaci automatycznego otwierania i zamykania w zależności od warunków zewnętrznych i wewnętrznych. Warto o takiej opcji porozmawiać np. z firmą Mielczarek, mają bardzo kompetentnych doradców i doświadczenie w produkcji aluminiowej stolarki.
rumcajs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:30

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: rumcajs » 12 sie 2019, 20:08

Skoro jesteśmy w temacie budowy domu, to może polecicie jakieś sprawdzone sklepy elektryczne? Mi spodobała się na przykład platforma https://onelectro.pl/serie/simon-basic.html która ma w ofercie między innymi łączniki firmy simon basic. Ciekawi mnie czy ktoś z Was zna tą platformę i na co warto zwrócić uwagę zamawiając elementy instalacji elektrycznej.
Witkarrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 23 gru 2017, 18:54

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: Witkarrek » 21 wrz 2019, 12:08

W energooszczędnym domu odpowiednie okna, także i drzwi, są bardzo ważne. Musi być wszystko bardzo szczelne, wysokiej jakości. Szczególnie gdy stawiacie na rekuperacje w domu to zainteresujcie się takimi właśnie rozwiązaniami. Myślę, że tu oferta od https://erco-lodz.pl/ zdecydowanie powinna was zainteresować. Firma działa na terenie Łodzi i okolic. Zajmują się klimatyzacją dla biur, domów, obiektów przemysłowych, również pompami ciepła, wentylacją mechaniczną.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: ewelina8393 » 27 lis 2019, 16:43

Czy możecie polecić mi jakąś dobrą firmę lub czy możecie powiedzieć mi, jakie opinie macie na temat firmy Drutex? Robimy właśnie remont w domu i konieczna jest wymiana okien i tak naprawdę ciężko zdecydować się na jedną i konkretną firmę, ponieważ każda ma inną ofertą. Polećcie, co możecie, bo mam mało czasu.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: ewelina8393 » 29 lis 2019, 23:38

Akurat jestem dokładnie na takim samym etapie i przyznam szczerze, że mam ogromny problem z wyborem okien. Dokładnie chodzi o rodzaj okien, jakie powinnam wybrać, ponieważ prawdopodobnie wybór padnie na firmę Drutex. Jeśli szukacie odpowiedniej firmy, to musicie zerknąć na to, co oferują.
kozlowskiczeslaw1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 20 sie 2018, 12:05

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: kozlowskiczeslaw1 » 29 sty 2020, 20:57

wybór okien to bardzo trudna sprawa. Sam miałem podobny dylemat, aż w końcu musiałem wezwać pomoc do naprawy okien. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to polecam usługi naprawa-okien.com.
marcinexx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lut 2019, 10:37

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: marcinexx » 12 maja 2020, 13:33

Jeśli szukacie czegoś naprawdę nowoczesnego, warto zwrócić uwagę na okna aluminiowe Schuco, są bardzo trwałe, stabilne i pozwalają na projektowanie imponująco dużych przeszkleń. Trzeba też jednak pamiętać, że przy wyborze stolarki ważna jest nie tylko jej trwałość, ale też poprawny montaż. Gdybyście chcieli się zdecydować na takie duże okna aluminiowe, polecam kontakt z firmą R&M Alufasady - dokonają bezpłatnego obmiaru, wykonają projekt oraz wszystko zamontują. Mają naprawdę duże doświadczenie i chętnie doradzają. Tu można zobaczyć przykłady ich realizacji http://rim.com.pl/pl/dla-klientow-indywidualnych-slusarka-aluminiowa
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: budowa domu - wybór okien

Postautor: jakobi » 15 wrz 2020, 00:21

Jeśli myślicie o oknach drewnianych a warto, bo to najpiękniejsze najbardziej eleganckie okna, to zdecydowanie doradzić wam mogę te od Urzędowski https://urzedowski.pl/ Mega dobra jakość no i fantastyczny design. U nas ich okna fantastycznie się sprawdzają, mają bardzo dobre parametry termoizolacyjne no i ten wygląd, idealnie pasują nam do wystroju domu.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość