Nowoczesny wygląd mieszkania

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
czajka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2016, 10:01

Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: czajka » 19 mar 2019, 14:20

Cześć wam! Od grudnia będziemy właścicielami mieszkania i zastanawiamy się, jak sprawić, by wyglądało w miarę nowocześnie. Mieszkanie ma powierzechnie 50 m2, 3 pokoje, kuchnia i osobna toaleta i łazienka. Kuchnia jest ulokowana zaraz obok dużego pokoju i zastanawiamy się, czy nie pozbyć się się ściany i nie połączyć tych dwóch pomieszczeń. Co do pozostałych pokoi, to w jednym będzie nasza sypialnia, a dla trzeciego jeszcze nie znaleźliśmy zastosowania.
mimi01
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:42

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: mimi01 » 20 mar 2019, 17:05

Gratuluje! <3 mam nadzieje, że wasze nowe gniazdko będzie piękne i wspaniałe! Jak macie jeszcze jakieś rzeczy do kupienia, polecam zajrzeć na suszarki do naczyń wiszące i może jeszcze coś znajdziecie coś dla siebie! ;)
honoku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: honoku » 25 mar 2019, 11:12

A możę zamiast kierować się modą, to najlepiej urządzić mieszkanie tak, żeby było przytulnie i wam się podobało? Co z tego, że będziecie mieli modne mieszkanie, skoro będzie wyglądać jak z okładki jakiegoś czasopisma i nic o was nie będzie mówić?
Awatar użytkownika
hemis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2016, 12:42

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: hemis » 28 mar 2019, 10:02

Z jednej strony to prawda. Teraz sporo osób decyduje się na urządzenie mieszkania w takim, czy siakim stylu, a potem okazuje się, że wszystkie mieszkania wyglądają tak samo i człowiek zamiast czuć się jak u siebie w domu, ma wrażenie, że jest gdzieś na wyjeździe. Moda to jedno, ale drugiego, to przede wszystkim sprawienie, żeby mieszkanie wam odpowiadało. My jakiś czas temu, też chcieliśmy by mieszkanie było modne i otrzymywaliśmy je w konkretnym stylu, tylko że po jakimś czasie, mieliśmy wrażenie, że mieszkamy w jakimś salonie pokazowym.
aligazar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:50

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: aligazar » 29 mar 2019, 14:31

Wszystko jest tak naprawdę kwestią gustu, bo może znajdą się osoby, którym to nie przeszkadza i lubią takie wnętrza. My jak szukaliśmy jakichś inspiracji do zmiany, to w necie znaleźliśmy taki poradni https://blog.dpsceilings.com/trendy-w-a ... itow-2019/ Wcześniej bym nawet nie pomyślał o tym, żeby zdecydować się na użycie sufitów napinanych. Miałem wrażenie, że to jest tak delikatne, że bardzo szybko się zniszczy.
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: lolipop1234 » 29 mar 2019, 19:10

Nowoczesny wygląd uzyskamy przede wszystkim odpowiednio dobierając płytki. Od lat produkcji włoskiej, kojarzone z luksusem http://botaak.pl/czy-wloskie-plytki-to-nadal-luksus/, doskonale prezentują się w łazience. Zdecydowanie dostępne dla każdego klienta, trafiły pod strzechy :)
miroo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2019, 12:59

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: miroo » 03 kwie 2019, 13:30

Myśleliście może nad jakimś ekskluzywnym wyglądem i drewnianymi meblami? Zobaczcie jakie ładne meble z drewna robią Czapliccy. Myśle, że Wam się spodobają https://czapliccy.eu/
astr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 02 maja 2016, 09:46

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: astr0 » 25 kwie 2019, 15:16

Sufity napinane wbrew pozorom, nie są wcale takie podatne na uszkodzenia, czy zniszczenie. Oczywiście, jak byś je nożem potraktował, to przetniesz powłokę, ale raczej mało prawdopodobne, żebyś nożem trafił w membranę sufity napinanego. W systemach DPS powierzchnia sufitu wykonana jest ze specjalnego polimeru, który jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia. Po drugie, posiada pamięć kształtu, ale to też wynika ze sposobu montażu.
aligazar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:50

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: aligazar » 26 kwie 2019, 14:31

Ekipa, która montowała sufit właśnie też coś tam o tym wspominała, ale przyznam szczerze, że za bardzo nawet się na tym nie skupiałem. Kazali wynieść tylko wszystkie rośliny z pokoju i rzeczy, które mogą być podatne na wysoką temperaturę.
bianca14
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2019, 14:42

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: bianca14 » 07 maja 2019, 12:40

Nowoczesny wygląd, jeśli nie planujesz remontu to tylko dzięki meblom. Też jakiś czas temu zmienialiśmy wystroj na bardziej nowoczesny i zestaw od Meble Wójcik siadł ideolo. Te nowe kolekcje sa naprawdę spoko
juolczak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:23

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: juolczak » 13 maja 2019, 08:45

Najważniejsze, żebyście urządzili mieszkanie według własnych preferencji. Wybierajcie meble i dodatki, takie, które Wam się podobają. W sklepie jest wiele nowoczesnych mebli, więc bez problemu znajdziecie taki, aby pasowały do stylu w całym mieszkaniu.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: bella3 » 22 maja 2019, 10:00

Poszukajcie sobie w sieci inspiracji co się Wam podoba, masa tego jest. no i meble, porządne nowoczesne one robotę zrobią. ja na razie przedpokój zrobiłam. wyrzuciłam starą szafe z wyprzedaży, zamówiłam na wymiar od Wiór-Płyt, pod Warszawą mieszkam a to najlepsza firma meblowa w regionie i o dziwo najtańsza :D mam takie szafy teraz jednolite, zabudowali mi fajnie wnęki, że nie widać kawałków ścian tylko po całości są drzwi przesuwne do sufitu. na biało do tego cegiełki na ścianach mam. na maxa nowocześnie. biore się teraz za salon, już mi robia projekt mebli, będę do nich jechać do Wyszkowa to jeszcze omówimy co i jak bo mam nowe pomysły.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: Mateo 77 » 31 maja 2019, 10:21

Na szczęście dzisiaj osprzęt elektryczny może wyglądać naprawdę dobrze. Moim zdaniem powinniście postawić na takie akcesoria jak https://www.hurtelektryczny.pl/pl/producer/GLOBO/53 które nie tylko dobrze się prezentują, ale też są bardzo funkcjonalne. To będzie dla Was sporym ułatwieniem, sami się o tym przekonajcie.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: Kubalek3 » 10 cze 2019, 07:29

Postaw na szkło - na przykład Lobelia w kuchni :) czarny albo biały nada iskierkę nowoczesności mieszkaniu :) warto tez zwrócić uwagę na detale - jak to mówią od szczegółu do ogółu :) ja u siebie mam lustra - na wymiar dobrane i wykonane przez zaufaną firmę https://www.rkglass.pl/uslugi/lustra-na-wymiar/. Trzeba też zwrócić uwagę na kolory - teraz najmodniejsze i najnowocześniejsze są wszelki odcienie pasteli. Nadadzą całemu mieszkaniu nowoczesny styl i urok :)
joannasroka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2018, 09:46

Re: Nowoczesny wygląd mieszkania

Postautor: joannasroka » 10 cze 2019, 15:53

W internecie jest sporo inspiracji, więc wystarczy poszukać i może coś ci wpadnie w oko i ci się spodoba. A jeśli nie to zawsze warto poprosić o pomoc jakiegoś projektanta wnętrz.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość