Rodzaje oświetlenia

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Rodzaje oświetlenia

Postautor: abrakadabra » 05 lut 2013, 11:13

Rodzaje oświetlenia

Ogromnie ważną rolę zarówno w pomieszczeniach o charakterze mieszkalnym jak również w lokalach użytkowych odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Nie zawszy dobrze oświetli wnętrze umieszczony w środku sufitu żyrandol a niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sztuczne światło ma ogromny wpływ na człowieka i długie przebywanie w źle oświetlonym pomieszczeniu bardzo często jest główną przyczyną złego samopoczucia.

W ofercie sprzedaży polecane są różne formy i rodzaje oświetleń. Oprócz klasycznych żyrandoli producenci polecają dodatkowo lampy stojące, lampki nocne a nawet oświetlenie halogenowe umieszczane w podwieszanych sufitach. Inne modele żyrandoli przeznaczone są do kuchni czy jadani a jeszcze inne do salonów. Ich wzornictwo pozwala na idealne dopasowanie do każdego wnętrza urządzanego w określonym stylu aranżacyjnym.

Obrazek

Przed montażem żyrandoli warto dobrze przemyśleć ich położenie, by odpowiednio spełniały swoje funkcje. Główne oświetlenie jadalni powinien stanowić żyrandol wiszący tuż nad stołem, a pozostała część pomieszczenia może pozostać w lekkim półcieniu. Z kolei w sypialni najważniejsze znacznie ma punktowe oświetlenie zlokalizowane po obu stronach łóżka.

Najczęściej warto do tego celu wykorzystać stojące lampki na szafkach nocnych lub powiesić odpowiednie ich modele na ścianie z tyłu łóżka. W łazience oświetlenie powinno być skierowane na lustro by osoba z niego korzystająca dokładnie mogła obejrzeć się w odbiciu. Salon to pomieszczenie przeznaczone przede wszystkim do wypoczynku i nie wymaga zbyt intensywnego oświetlenia. Doskonałym rozwiązaniem stosownym w tego rodzaju wnętrzach jest delikatne światło jako roztaczają lampy stojące.

Warto je ustawić w pobliżu kanapy lub wygodnego fotela by w tym miejscu móc oddać się spokojnemu czytaniu książki i przeglądaniu prasy. Ważnym elementem pokoi przeznaczonych dla dzieci i młodzieży oraz w domowych gabinetach jest biurko przeznaczone do pracy. Jego główne oświetlenie stanowi lampka, która w przypadku osób praworęcznych powinna stać po prawej stronie a w przypadku osób leworęcznych po lewej biurka.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/rodzaje-oswietlenia/">Rodzaje oświetlenia</a> - Natalia123

autor: Natalia123
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 12:13

ja przy biurku miałam do tej pory tylko lampę podłogową, ale ostatnio zamówiłam sobie taką lampkę na stolik z wyprzedaży i muszę przyznać, ze teraz dużo efektywniej mi się pracuje, gdy mam więcej światła, szczególnie, że teraz zimą bardzo szybko robi się ciemno :(
Obrazek
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 18 lut 2013, 11:27

Mi marzy się taki żyrandol z kryształami Svarowskiego. Nie pasowałby wprawdzie do mojego mieszkania w takim stanie w jakim jest na dzień dzisiejszy, ale zakładam, że kiedy będę starsza postawię na "poważniejsze" wyposażenie :)

Obrazek
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 22 kwie 2013, 13:20

Oświetlenie do kuchni, łazienki czy salonu jest bardzo ważnym elementem. W naszych domach z pewnością jest wiele przestrzeni wartych oświetlenia technologią LED. Dzięki bardzo dużej żywotności i bardzo niskiemu zużyciu prądu, diody LED przewyższają technologicznie zwykłe źródła światła jak również tradycyjne żarówki energooszczędne
Tienna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tienna » 08 sie 2013, 14:06

Zgadzam się, że oświetlenie jest bardzo istotne we wnętrzach. I niestety często niedoceniane. Ale przekonałam się, że można dzięki niemu wiele zmienić na plus po tym jak obejrzałam program Oświetlenie - urok każdego wnętrza. Łatwiej mi było potem rozplanować oświetlenie w mieszkaniu.
tudor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2013, 16:24

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: tudor » 20 gru 2013, 16:42

nie wiem, nie przekonuje mnie ta lampa z kryształkami... bardziej mi się takie proste podobają: http://salonoswietleniowy.pl/Zyrandol_V ... 11912.html
katelia1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:33
Lokalizacja: opole

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: katelia1 » 02 sty 2014, 14:28

No tak, przed wyborem lampy/żyrandola trzeba się zapoznać z informacjami co i jak. Jeśli jednak możemy pomarzyc to z wielką chęcią przygarnęłabym lampę w postaci balona ( fotka tutaj ). Nie dość, że świetnie wygląda to jest dość oryginalna, nie sądzicie? ;)
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Accerka » 30 lip 2015, 16:53

Jestem teraz na etapie remontu mieszkania, dlatego tematy oświetlenia czy urządzania i remontu nie sa mi obce. Przeczytałam teraz wiele artykułów i dochodzę do wniosku, że lampy ścienne będą teraz jednym z ciekawszych elementów dekoracji. Warto sprawdzić jakie sa obecnie dostępne wzory.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Arkadiusz1 » 24 wrz 2016, 19:40

W najbliższym czasie będzie czekała mnie wymiana oświetlenia i zastanawiam się nad montażem żarówek LEDowych, bo słyszałem wiele dobrego na ich temat. W http://barled.eu/tasmy-led sprawdziłem interesujące mnie towary i stwierdzam, że faktycznie ma to sens. Pytanie, czy ktoś z Was ma u siebie takie oświetlenie i może napisać, jak się spisuje?
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: AinEingarp » 12 gru 2016, 07:34

Zdecydowanie opłaca się wymienić oświetlenie na ledowe, ponieważ jest to bardzo duża oszczędność. Wybór taśmy led sprawdzisz w artykule kedu.pl/tasmy-led-w-wersji-ekonomicznej-co-to-jest/, dlatego koniecznie się z nim zapoznaj przed przystąpieniem do zakupów. To ułatwi Ci podjęcie decyzji.
Radkalor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:07

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Radkalor » 19 gru 2016, 13:20

Prawda, że oświetlenie ma duży wpływ na pomieszczenie. Ja starannie dobieram lampy i całe oświetlenie w domu. Mogę polecić stronkę https://abanet.pl nie preferuję raczej jeżdżenia po sklepach i szukania w ciemno, wolę obejrzeć przez internet i zamówić. Zwracam też uwagę na opinię innych, no i sam też sobie wyrabiam swoją :)
Azada
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 23 maja 2016, 23:59

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Azada » 19 maja 2017, 11:06

Też myślę nad oświetleniem ledowym.
WikaBarcik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2016, 16:28

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: WikaBarcik » 21 maja 2017, 11:09

Wiecie co? Ja kompletnie nie znałam się na oświetleniu do domu. Wszystkim zajmował się mój mąż. Aż w końcu trafiłam na stronę Philipsa, gdzie bardzo przystępnie opisują np. oświetlenie led http://www.philips.pl/c-m-li/led-lights ... d-lighting Dzięki temu takie pojęcia jak wskaźnik oddawania barw czy lumeny, nie są już mi obce.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: Ela78 » 27 lip 2017, 16:20

Szeroki asortyment obłędnego i nowoczesnego oświetlenia znajdziesz w Mistic Lighting Dzięki oświetleniom i oprawom ledowym tej firmy moje mieszkanie nabrało wymarzonego charakteru no i nowoczesności. Rachunki za prąd mi się obniżyły więc można nawet trochę zaoszczędzić przy takim wyborze.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Rodzaje oświetlenia

Postautor: KowalM2 » 31 lip 2017, 12:40

Osobiście korzystam z świateł halogenowych led, można nimi oświetlić nawet cały dom i niekoniecznie mogą służyć do łazienki czy garażu.
Używam ich do kuchni i są rewelacyjne, białe światło, nie przekłamane polecam. Niewiele informacji mogę ci o tym przekazać nie mniej jednak gdzieś na necie znajdziesz więcej info.

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość