Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: abrakadabra » 08 mar 2013, 14:34

Urządzamy nowe mieszkanie – kolejność prac przy remoncie

Odbieramy wymarzone mieszkanie w stanie deweloperskim. Wchodzimy do naszego lokum, a tam – puste ściany, szara wylewka na podłodze (ewentualnie gumolit), brak drzwi i oświetlenia. Z jednej strony to dla nas ogromne pole do popisu i możliwość aranżacji swojej własnej przestrzeni od zera, z drugiej – strach o koszty, czas i pytanie – od czego właściwie mamy zacząć?

Praca nad wykończeniem wnętrz i urządzaniem powinna zacząć się od... myślenia. W tym przypadku zalecane są przede wszystkim rozsądek, cierpliwość i szczegółowy plan działań, który pomoże dobrze pokierować pracami, oszczędzić czas i pieniądze. Szczegółowe projektowanie wnętrz powinno tak naprawdę zacząć się już na etapie stanu surowego. Sprawa ta nie jest jednak zawsze taka prosta jak może się wydawać. Z jednej strony wiemy czego oczekujemy od naszego mieszkania, jednak nie mamy pojęcia jak rozpocząć jego urządzanie.

Eksperci proponują następującą kolejność:

Elektryka – należy ustalić czy w mieszkaniu znajduje się odpowiednia ilość punktów elektrycznych – to najwyższy czas na przeróbki jeśli uznacie, że jest ich za mało lub znajdują się w złych miejscach;
Hydraulika – sprawdźcie, czy przyłącza hydrauliczne i kaloryfery znajdują się w miejscach, w których planowaliście – jeśli nie, jest jeszcze czas na ich przerobienie;
Ściany – kolejną rzeczą jest położenie tynku lub gładzi gipsowych na ścianach – o ile wymagają one takich czynności;
Glazura – pamiętać należy, że wszelkie kleje i fugi kładziemy zanim w naszym mieszkaniu pojawią się parkiety, właśnie w tym czasie powinniśmy również zająć się podlewami szlichty, gdy różnice pomiędzy glazurą a parkietem/ terakotą będą nierówne.;
Malowanie – malujemy pokoje jeszcze przed pracami parkieciarskimi;
Prace parkieciarskie/ układanie terakoty – drewniana podłoga (parkiet) powinna po ułożeniu odpoczywać przez 2 tygodnie, jeżeli wybraliśmy panele, można użytkować je od razu po montażu;

Jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz - na tym etapie najlepiej zająć się już kuchnią i łazienką Są to miejsca, które zaspokajają nasze podstawowe potrzeby życiowe. W sypialni można spać na materacu położonym na podłodze, w salonie siedzieć można na pufach, ale obiadu nie ugotujemy bez kuchenki i nie zadbamy o higienę osobistą nie mając do tego odpowiedniego miejsca. Od czego zaczynamy?

Montaż urządzeń sanitarnych i armatur w łazience;
Pomiary stolarskie – przymiarka do mebli kuchennych, zabudowy łazienkowej, montażu szaf i drzwi wewnętrznych;
Urządzanie kuchni - wstawienie mebli, podłączenie lodówki, zmywarki, piekarnika, położenie blatów, a następnie instalacja płyty kuchennej, zlewu i armatury;
Montaż drzwi wewnętrznych, listew przypodłogowych i osprzętu elektrycznego;
Wybór zasłon, rolet czy firan na okna.

Warto jeszcze na samy początku zastanowić się, jak ma wyglądać nasze wymarzone gniazdko i wykorzystać jeden styl, aby pomieszczenia łączyły się ze sobą, żeby w zestawieniu tworzyły jedną spójną całość. Nie jest to proste. To dlatego wielu ludzi decyduje się na kupno wykończonego budynku mieszkalnego, gdyż mocno to przyspiesza czas zamieszkania w nowym miejscu.

A Wy wybraliście stan surowy czy wykończone mieszkanie?


źródło: www.taniemieszkania.pl
mucha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:02
Lokalizacja: lublin

Postautor: mucha » 02 kwie 2013, 14:14

Osobiście wybrałabym stan surowy. Chciałabym tylko uczulić aby pomyśleć wcześniej jakie i gdzie zamontować oświetlenie do domu, ponieważ ważne jest wyciągnięcie kabli w odpowiednich miejscach.
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Accerka » 30 lip 2015, 16:56

Jestem teraz na etapie remontu mieszkania, dlatego tematy oświetlenia czy urządzania i remontu nie sa mi obce. Przeczytałam teraz wiele artykułów i dochodzę do wniosku, że lampy ścienne będą teraz jednym z ciekawszych elementów dekoracji. Warto sprawdzić jakie sa obecnie dostępne wzory.
Kominiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2015, 16:34

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Kominiarz » 03 sie 2015, 15:10

Ostatnim szlifem po wykonaniu remontu naszego wnętrza może być montaż klimatyzacji. Polecam firmę klimatyzacyjną z Warszawy - Zimnex.

klimatyzacja warszawa
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Accerka » 15 paź 2015, 15:16

My z mężem tez mamy już remont za sobą. A ile było kupowania narzędzi i innych gadżetów. Dowiedziałam sie że te marki Peaktech sa lepsze od innych. W sumie to mało się na tym znałam ale przy remoncie mąż wiele mi pokazał i teraz sama mogę zabrać sie za niektóre rzeczy. A wszystko głównie kupowaliśmy w tym sklepie http://dmtrade.pl/index.html bo ceny były najbardziej przystepne.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Arkadiusz1 » 04 gru 2015, 11:56

Ja widziałem ostatnio wykończenia robione przez http://itodesign.pl/design/uslugi/pakietowane-wykonczenia-wnetrz-pod-klucz/ i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Nie ma szans, żebym samodzielnie wykończył mieszkanie tak dobrze, jak dzięki takim projektantom.
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Metaliga » 28 lut 2016, 18:07

Dobre rady :), ja na razie tylko delikatny lifting mieszkania przeprowadzam, teraz walczę z przedpokojem. Staram sie jakoś powiększyć przestrzeń tam, korzytsam z poradników o tym jak urządzać mały przedpokój. To fajne porady, ale metrażu niestety nie powiekszą.
Siena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:28

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Siena » 11 maja 2016, 11:12

Shasslanna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2016, 21:12

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Shasslanna » 29 maja 2016, 21:15

Ja się wcale nie znam na urządzaniu, projektowaniu itp. Przy wykańczaniu wnętrza domu skorzystałam z biura architektonicznego http://perfectspace.pl/oferta_wykanczanie_wnetrz/ . Następnie poprosiłam o aranżację kuchni, bo to mój mały świat. Uważam, że warto korzystać z takiej pomocy.
Radkalor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:07

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Radkalor » 02 paź 2016, 11:05

Na pewno przydadzą się Wam listwy przypodłogowe, gdy położycie już podłogę. Jeżeli nie wiecie gdzie to polecam Wam zgłosić się do firmy http://cmprofile.pl/ - są naprawdę świetni w tej dziedzinie. Jeżeli zamówicie u Nich profile, to przyjadą i zamontują u Was w domu
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: AinEingarp » 14 paź 2016, 07:24

Na początek najlepiej byłoby sprawdzić sklep budowlany online z szerokim asortymentem na stukpuk.pl/. Tam kupicie wszystkie potrzebne narzędzia oraz materiały. A czas dostawy zamówienia jest bardzo krótki, więc będziecie mogli od razu zacząć remont.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Manuela » 24 paź 2016, 12:12

O tak internet potrafi wiele ułatwić, także w przypadku kupowania narządzi i akcesoriów potrzebnych przy remontach i pracach remontowych. Gdy potrzebuje się śrub sześciokątnych można je znaleźć na stronie: incop.pl/22,290,sruba-szesciokatna-din-933-a2 razem z innymi akcesoriami do łączenia, a które są przecież niezbędne w wielu przypadkach.
alinka98
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2016, 14:58

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: alinka98 » 27 paź 2016, 15:03

Jeśli chodzi o fajne mieszkanie i prace przy remoncie polecam zacząć od łazienki i wszystkich kafli, bo to przy ich kładzeniu najwięcej kurzu, później gładzie i malowanie , następnie podłogi :) Jeśli jesteście zainteresowani to [url"http://lokum-deweloper.pl"]sprzedam mieszkanie w krakowie[/url]
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: Oktawia » 31 paź 2016, 12:09

Brzmi przerażająco... Jestem teraz na etapie poszukiwania mieszkania do zakupu, ale zdecydowanie z rynku wtórnego. Przeglądam wszelkie ogłoszenia na http://homla.pl/ i niektóre oferty są naprawdę ciekawe. Na pewno nigdy nie zdecydowałabym się na mieszkanie deweloperskie w stanie surowym, gdzie trzeba ponieść ogromne koszty i wszystko samemu wykończyć. Dla mnie to totalna masakra. Chcę kupić mieszkanie wykończone i w miarę nowe, ale jednak z rynku wtórnego. Może coś sobie w nim poprawię, ale będę szukać takiego, w którym nie jest konieczny remont, a najwyżej odświeżenie.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Urządzamy nowe mieszkanie - kolejność prac przy remoncie

Postautor: trylogia » 14 lis 2016, 08:34

Z remontem spokojnie można sobie poradzić. Nawet takim generalnym, jeśli się go odpowiednio zaplanuje. Zobaczcie jak remont opisano na blogstyle.pl/narzedzia-budowlane-ktore-musisz-znac-zabierajac-sie-do-remontu. Wskazano tam narzędzia, które należy mieć, jak się zabiera za większość prac. Bez nich nie ma co zaczynać. Sprawdźcie!

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość