Salon

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
magda.cimek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2019, 13:48

Re: Salon

Postautor: magda.cimek » 29 maja 2019, 13:56

Hej, czy możecie doradzić coś w kwestii telewizorów do salonu? CHodzi mi głownie o funkcje albo konkretne modele na jakie warto zwrócić uwagę. Telewizory Samsung 40 cali wchodzą w grę, także jak ktoś ma i może coś powiedzieć to będę wdzięczna ;)
żaróweczki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2019, 15:00

Re: Salon

Postautor: żaróweczki » 04 cze 2019, 15:10

Jak dla mnie do salonu idealnie pasuje oświetlenie kryształowe. Lampy z małymi kryształkami pięknie się mienią i odbijają światło. Efekt jest naprawdę ekstra. Jesli zależy Wam, aby lampa pełniła nie tylko praktyczne funkcje, ale była też fajna ozdobą do salonu, wybierzcie taki model z kryształami :)
sztucce
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:41

Re: Salon

Postautor: sztucce » 07 cze 2019, 13:46

Ja mam takie pytanie o zastawę stołową do salonu. Chciałabym zakupić jakieś ładne filiżanki, talerze i poręczne łyżki oraz widelce i noże. Ktoś mi poradzi, gdzie najlepiej szukać takich rzeczy? Na pewno nie chce Ikei, ale też nie chce nie wiadomo jak drogich zestawów. Proszę o poradę i doradztwo w tym zakresie. :)
zdrowyduch
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 22 maja 2018, 08:12

Re: Salon

Postautor: zdrowyduch » 10 cze 2019, 12:32

Ja w salonie mam zamontowane halogeny LED sufitowe i uważam, że to najlepsze rozwiązanie - przynajmniej nie mam abażurów, który tylko by się kurzyły :P
marlena.kolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2019, 15:36

Re: Salon

Postautor: marlena.kolka » 18 cze 2019, 15:39

Ja urządzając salon postawiłam głównie na dekoracje świetlne ;) Uwielbiam lampy podłogowe stojące, wprowadzają ciepłą i przyjemną atmosferę do domu. Zamawiam zazwyczaj przez internet, chociaż czasem lubię też potrzeć, jak to się mówi na żywo w sklepie, jak wygląda dany produkt ;) Ostatnimi czasy dużo na tej stronie zamawiałam: https://www.magiaform.pl/oswietlenie/lampy-podlogowe
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Salon

Postautor: babydajna » 19 cze 2019, 15:19

Podoba mi się beton polerowany na podłodze. Styl typowo loftowy, zimny, le jednocześnie elegancki. O beton trzeba dbać https://www.lavina-eu.com/pl/produkty/1 ... -do-betonu niemniej jednak jest to o niebo mniej absorbujące niż dbanie o parkiet drewniany.
Melvina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 02 paź 2018, 21:22

Re: Salon

Postautor: Melvina » 19 cze 2019, 16:06

W salonie najwazniejszy jest spory, wygodny narożnik, a przed nim duży telewizor :D Zadbajcie także o ciekawe dodatki dekoracyjne. Na podłodze fajnie się sprawdzi dywan, także zainteresujcie się elegnackimi firanami. Co do takich propozycji to firma http://firany.com.pl może wam sporo zaoferować. Znajdziecie tu także zasłony oraz inne tekstylia domowe.
Awatar użytkownika
Atlantic Polska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 03 kwie 2017, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Salon

Postautor: Atlantic Polska » 07 sie 2019, 12:38

Proponuję pomalowanie jednej ze ścian na intensywnie niebieski kolor. Ożywi on salon, a także będzie dobrze kontrastować przy jasnych elementach wyposażenia tj. przy:
- meblach: komoda, witryna, stolik i wypoczynek
- podłodze z bielonego drewna
- obrazach i grzejniku.

fot. Solius
Obrazek
aakorn
Level 1
Level 1
Posty: 213
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:43

Re: Salon

Postautor: aakorn » 21 sie 2019, 16:08

Bardzo fajne tradycyjne krzesła tapicerowane znajdziecie w http://meblostrefa24.pl/pl/oferta/krzesla My mamy model BARI CREAM z kołatką, żona mówi że to styl nowojorski :) Dla mnie ważne,że krzesła sa solidne, stelaż mają z litego drewna bukowego i porządną tapicerkę, materiał się szybko nie niszczy.
Awatar użytkownika
piskoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2019, 21:06
Lokalizacja: Krosno

Re: Salon

Postautor: piskoria » 21 sie 2019, 21:08

Salon w takim stylu bardzo mi się podoba, chociaż ja raczej lubuję się w kolorach szarości i bieli.

_______________________________________________________________________
Tapety 3d ruchome https://www.swiat-obrazow.pl/zamow,katalog,341,fototapety-3d.html
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 16:52 przez piskoria, łącznie zmieniany 1 raz.
fixar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:33

Re: Salon

Postautor: fixar » 28 sie 2019, 10:24

Ciekawe inspiracje i porady :) Choć aranżacja salonu w dużej mierze zależy od pomieszczenia (salon może być połączony z kuchnią lub stanowić osobne pomieszczenie), jego układu i przede wszystkim od naszych preferencji.
Najważniejsze, żeby wszystko dopasować kolorystycznie i żeby salon spełniał swoje praktyczne funkcje. Zamiast niepraktycznych bibelotów i "kurzołapów" można postawić na ścienne dodatki.
Dla osób, które lubią co jakiś czas zmieniać swoje wnętrza, dobrym pomysłem może okazać się fototapeta. Wtedy wystarczy zamontować fototapetę na jednej ścianie, a na resztę ścian dobrać pasującą kolorystykę :)
Nie muszą być to szalone kolory - obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo wzorów i motywów, zarówno w neutralnych odcieniach, jak i bardzo kolorowe.
Imitacja ceglanego muru, marmuru lub motywy abstrakcyjne mogą sprawdzić się idealnie, jeżeli nie chcemy decydować się na konkretne widoki z krajobrazem lub miastem.
Poniżej inspiracja w dość neutralnej tonacji:

Obrazek
ochotniczo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 02 sie 2019, 09:57

Re: Salon

Postautor: ochotniczo » 29 sie 2019, 08:44

A poszukujecie może odpowiedniego oświetlenia? Ostatnio poszukując lampy do salonu przejrzałem z małżonką chyba wszystkie oferty stacjonarne w mieście i nic nam nie wpadło w oko. Szczególnie uwagę zwracaliśmy na jakość względem ceny, a z tym bywało różnie... Ostatecznie zaryzykowaliśmy z zakupem online na mlamp.pl i jesteśmy zadowoleni! Zdecydowanie większy wybór niż u nas w mieście, a lampa sprostała naszym wymaganiom ;)
austyn08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:12

Re: Salon

Postautor: austyn08 » 18 wrz 2019, 21:15

Również zastanawiam się nad nowym oświetleniem. Polecacie coś?
Awatar użytkownika
ozella.cummerata
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Salon

Postautor: ozella.cummerata » 20 wrz 2019, 14:07

IKEA posiada na prawdę fajne meble i dodatki.
Awatar użytkownika
ktowne
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Salon

Postautor: ktowne » 10 paź 2019, 13:32

Ja również kupuje meble w IKEA.

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość