Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: miastowy » 05 kwie 2018, 11:31

Jaki jest Waszym zdaniem lepszy? Zastanawiałem się nad stalowym ale widziałem,że teraz każdy montuje sobie chyba kamienne....
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: saraa » 05 kwie 2018, 13:18

Montują sobie zlewozmywaki kamienne ponieważ sa łatwiejsze w czyszczeniu niż zlewozmywaki stalowe. Nie widac na nich kropelek wody i to jest dużym plusem. Poza tym wbrew pozorom nie są takie drogie.

Zerknij sobie na zlewozmywaki od Deante - W sklepie jest bardzo duży wybór bo masz zlewozmywaki jednokomorowe, dwukomorowe. W swojej kuchni mam taki jasny z ociekaczem:
Obrazek

Wiekszego nie chcialam bo przecież mam zmywarkę.
PawełG
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 09 maja 2017, 10:29

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: PawełG » 23 paź 2018, 12:03

Osobiście lubię kamienne ale to już zależy od Twoich potrzeb i stylu w jakim urządzisz kuchnię. Na tej stronie: http://pieknydomek.pl/ na pewno znajdziesz porady na ten temat.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: monikabert90 » 06 gru 2018, 11:06

Mi bardzo podobają się takie zlewozmywaki kamienne, wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Ogólnie ostatnio zauważyłam, że jest moda na kamień naturalny w mieszkaniach. Znalazłam nawet na stronie https://www.paste-group.pl/marazzi/evolution-marble płytki podłogowe imitujące taki kamień. Jak Wam się podobają? Czy Waszym zdaniem takie płytki będą nadawały się do kuchni? Jak sądzicie?
dybak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2018, 11:43

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: dybak » 11 gru 2018, 11:53

Kamień wygląda bardziej luksusowo a jego ceny ostatnio trochę spadły ale i tak jest drogo.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: Manuela » 21 gru 2018, 08:42

U mnie zawsze był stalowy, nie wiem jak to z kamieniem wygląda i co z jego konserwacją.
szrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2018, 14:51

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: szrek » 16 sty 2019, 14:45

na kamienny bym się raczej nie zdecydowała
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: trik01 » 23 sie 2019, 10:07

Myślę, że to rzecz gustu, co też pasuje. Sama też stoję przed wyborem u siebie. A może marmur albo granit, ktoś ma taki?
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: luśka » 23 sie 2019, 11:59

Jak ktoś już coś przetestuje u siebie, to potem łatwiej u siebie podjąć decyzję. Ja bym stawiała na kamień zdecydowanie, najbardziej granit bo najtrwalszy. Siostra moja to nawet też na taki granitowy blat się zdecydowała od Marmur-Dulemba. Trzeba przyznać, że wykonali kawał dobrej roboty i jak starannie i dokładnie im to wyszło. Jak będę u siebie robić generalny remont kuchni, a mam taki w planach, to już wiem do kogo się zgłoszę. Kamień to kamień, bez dwóch zdań.
aniaswi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2018, 14:38

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: aniaswi » 23 sie 2019, 13:32

Zdecydowanie kamienny. Przez większość czasu używałam stalowego i wydawał się całkiem ok, ale po przejściu na kamienny... nie ma w ogóle co porównywać. Wbrew pozorom kamienny czyści się bardzo łatwo, tylko trzeba pamiętać o jego regularnym spłukiwaniu, bo mogą się robić plamy np. z herbaty czy jakiś kolorowych sosów. No i nie można go obtłuc, bo się kruszy, ale mimo to u mnie zdecydowanie wygrywa. Na stalowym też robiły mi się straszne zacieki, których nie można było niczym domyć, poza tym po lekkim obiciu może się zbierać rdza, co nie jest ani estetyczne ani bezpieczne
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: AinEingarp » 23 sie 2019, 14:22

Zdecydowanie kamienny. Te stalowy nigdy mnie do siebie nie przekonywały.
Alina24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2019, 12:05

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: Alina24 » 30 sty 2020, 15:17

Uwielbiam zlewozmywaki kamienne! Prezentują się niezwykle stylowo i pasują do drewnianych mebli! Wybrałam zlew granitowy do swojej kuchni i nie żałuję! Znalezienie odpowiedniego modelu w dobrej cenie było jednak nie łatwym zadaniem. Moim zdaniem warto szukać w sklepach internetowych: https://www.ceneo.pl/Zlewy_i_komory_gospodarcze i znaleźć najkorzystniejszą cenę zlewu dla siebie!
Kreolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 10 gru 2019, 10:02

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: Kreolka » 12 lut 2020, 10:09

Polecam zajrzeć do oferty firmy www.kuchinox.pl. Mają duży wybór wysokiej jakości sprzętów. Można śmiało wybrać coś dla siebie w przystępnej cenie. Kupiłam u nich zlewozmywak i okap. Oba zakupy udane.
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: polina7 » 01 cze 2020, 16:21

Wszystko zależy od konkretnych potrzeb i oczywiście posiadanego budżetu. Tutaj www.completo.pl/pol_m_Kuchnia_Zlewy-kuc ... e-283.html warto sobie zerknąć. Sklep między innymi oferuje właśnie zlewy stalowe. Mają tam również wiele innych rozwiązań. Poczytajcie sobie o poszczególnych modelach, aby wybrać najlepsze z możliwych rozwiązanie.
EmmiliaF
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 29 paź 2017, 08:59

Re: Zlewozmywak stalowy czy kamienny

Postautor: EmmiliaF » 22 sie 2020, 08:34

Musi wam się spodobać no i też być praktyczny. Oczywiście tu wielkość ma znaczenie, ja wybrałam też taki z dwiema komorami, pomimo zmywarki to się przydaje. Według mnie dobrym wyborem są zlewozmywaki ceramiczne, takie też weźcie pod uwagę. Na stronie https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki ... eramiczne/ powinniście bez problemu coś odpowiedniego do waszej kuchni dopasować.

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość