Oświetlenie do ogrodu

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
igmk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:51

Oświetlenie do ogrodu

Postautor: igmk » 20 lut 2019, 14:35

Planujemy przeprojektować ogród. W nowym będzie kilka źródeł światła, podświetlających rośliny. Pytanie tylko jakie lampy zastosować, aby było dostatecznie bezpiecznie? Możecie polecić coś z tego zakresu?
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: miastowy » 21 lut 2019, 14:43

Lampy które będą cechowały się określonym poziomem szczelności. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas silnych ulew - zwłaszcza tych letnich, gdy nagle na 1 m kw potrafi spaść bardzo duża ilość wody. Aby nie doszło do uszkodzenia, przepięcia bądź zalania, dobrze gdy lampy mają poziom szczelności na poziomie IP65.
W zasadzie jest to obecnie standard. Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj pod linkiem sklep z oświetleniem, na którym istnieje możliwość sprawdzenia ich specyfikacji.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: Mateo 77 » 28 lut 2019, 11:13

Ale przecież dzisiaj można zakupić specjalne dedykowane oświetlenie do ogrodu. Nie trzeba niczego tworzyć na własną rękę. Wystarczy bliżej przyjrzeć się takim rozwiązaniom jak https://www.growtent.pl/-Rodzaje-oswiet ... 41660.html by upewnić się, że to dobra opcja. Sami sprawdźcie.
Awatar użytkownika
Tomix
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 20:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: Tomix » 27 kwie 2019, 17:43

Na fasadzie domu możemy zainstalować kinkiety, a przy stoliku i krzesłach w ogrodzie - ustawić wysoką lampę z rattanowym abażurem. Z kolei ścieżki, chodniki i podjazdy wokół domu oświetlone mogą być minimalistycznymi lampami, które przypominają słupki.

Polecam tez inne lampy ogrodowe z naszego sklepu.

Obrazek
kalinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 19 paź 2018, 22:39

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: kalinka » 01 maja 2019, 11:05

a moze warto zatrudnic profesjonalistów jesli chodzi o projektowanie? wtedy masz pewnosc, ze wszystko bedzie dograne idealnie. U nas zajela sie wszystkim firma Gardenon, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona ich pomyslami i tym co dla nas zaprojektowali :) widac, ze maja ogromne doswiadczenie w tym co robia
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: Vectra34 » 14 maja 2019, 17:40

Teraz jest tyle tego w internecie, w sensie aranżacji, że można sobie poradzić w zupełności bez projektanta. Nawet tutaj znalazłam dużo pomysłów. Wystarczy ruszyć wyobraźnią. Niezły sklep z oświetleniem zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym znalazłam tutaj https://www.strefalamp.pl/ Strefalamp.pl to sklep, który stawia na nowoczesność, co mi się akurat bardzo podoba. Nie lubię stylu retro. Ceny mają przystosowane do średniej grubości portfeli.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: bella3 » 09 cze 2019, 00:02

U siebie mam zamontowane ogrodzenie elewacyjne i ogrodowe, wszystko zamawiane razem z ogrodzeniem Jońca i nie mam dodatkowych świateł w ogrodzie. Nie są potrzebne, bo wstępne na jakieś lampy się szykowaliśmy. Ale my mamy ogród właśnie przy domu i kończy się przy ogrodzeniu. doświetlony bardzo ładnie a ogrodzenie z małym prześwitem to z ulicy nikt nam nie zagląda.
galasad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:12

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: galasad » 23 wrz 2019, 00:25

Пригласите специалиста по парковому освещению, он сможет дать грамотную консультацию и ответит на все ваши вопросы http://www.dizain.sada.com.ua
mayra.langosh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2020, 10:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: mayra.langosh » 04 sty 2020, 10:52

Warto postawić lampy stojące, żeby delikatnie oświetlały ogród, albo też kinkiety na tarasie.
orzech
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:48

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: orzech » 04 sty 2020, 15:12

Myślę, że oświetlenie w ogrodzie może znacznie poprawić efekt wizualny jaki chcemy uzyskać. Ostatnio natknęłam się na ofertę firmy Luxon. Mają duże doświadczenie jeśli chodzi o oświetlenie. Na przykład high bay led wyposażona jest w układ optyczny, dzięki któremu może być stosowana na bardzo dużych wysokościach. Pojawienie się technologii LED było rewolucją, przełomem, ogromnym krokiem milowym w branży oświetleniowej. Nic dziwnego, bo jest bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko cenowo. Moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą.
zofia.juluk1995
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 08 maja 2020, 08:57

Re: Oświetlenie do ogrodu

Postautor: zofia.juluk1995 » 15 maja 2020, 13:49

Najlepszy sklep z oświetleniem online, super produkty.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość