Baterie termostatyczne

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
qashqai
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: chełm

Baterie termostatyczne

Postautor: qashqai » 13 cze 2013, 13:38

Planuję odnowieniem łazienki u babci, chciałbym wymienić baterię do umywalki i wanny. Dom jest dość stary i stare technologie. Chciałbym aby było w miarę nowoczesne i przyzwoite wnętrze. W sieci znalazłem coś takiego jak baterie termostatyczne. Z tego co rozumiem to w tej baterii jest termostat który podgrzewa wodę, czyli może pobierać np. zimną wodę i potem ją za pomocą tego podgrzewać? Tak jak wspomniałem dom jest stary i ciepła woda jest z junkersa czy jakoś tak. Czy to rozwiązanie pozwoli na ominięcie potrzeby odpalania go do podgrzewania wody? Nie wiem czy dobrze kombinuje i dlatego pytam.
dzony87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:28
Lokalizacja: nie wiem

Postautor: dzony87 » 17 cze 2013, 14:54

Źle rozumujesz. Baterie termostatyczne dają możliwość kontrolowania temperatury,tzn. że mieszają wodę zimną i ciepłą. A termostat dobiera odpowiednią ilość wody ciepłej i zimnej by uzyskać temperaturę zadaną.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Baterie termostatyczne

Postautor: Kubalek3 » 12 paź 2017, 12:58

Wybór baterii nie jest prostą sprawą, trzeba wszystko dobrać tak, żeby do siebie pasowało, inaczej woda będzie się lała - ale wcale nie tam gdzie tego chcemy :) Może tutaj przeglądnij baterię: http://hydrotermo.pl/technika-sanitarna/baterie, kupowałem w Hydro Termo do siebie i jestem bardzo zadowolony z wyboru
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Baterie termostatyczne

Postautor: Unika » 27 maja 2021, 16:43

Jeśli chodzi o termostaty to koniecznie zajrzyj tutaj https://amper.pl/termostaty-cyfrowe-i-regulatory . Jestem pewna, że coś odpowiedniego dla siebie wybierzesz. Ja się nie znam tak dobrze na tych urządzeniach ale widziałam jak mój brat tu kupował i bardzo chwalił ofertę tego sklepu.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość