Energooszczędny dom

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
ibudhauspl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2020, 16:22

Re: Energooszczędny dom

Postautor: ibudhauspl » 22 lip 2020, 16:26

no właśnie podobno domy prefabrykowane czy pasywne są droższe od tradycyjnych ale mnie na przykład mocno kusi sam fakt, że one powstają znacznie szybciej no i te projekty naprawdę robią wrażenie!
marcinexx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lut 2019, 10:37

Re: Energooszczędny dom

Postautor: marcinexx » 26 sie 2020, 14:17

Budując dom energooszczędny, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ciepłą stolarkę okienną i drzwiową, która musi mieć współczynnik U nie wyższy niż 0,9. Takie sprawdzone okna i drzwi znajdziecie w ofercie firmy MarkBud z Łomianek pod Warszawą https://markbud.pl/. Oferują też okna dedykowane do budownictwa pasywnego. Solidne, energooszczędne okna spłacają się w przyszłości w niższych rachunkach za ogrzewanie, a im są trwalsze, tym dłużej przynoszą korzyści.
Robert7979
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2020, 16:06

Re: Energooszczędny dom

Postautor: Robert7979 » 27 sie 2020, 15:09

W takim domu najlepszym pomysłem było by wprowadzenie HVAC jako kompletnego systemu do ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji
tadeks
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2020, 13:52

Re: Energooszczędny dom

Postautor: tadeks » 30 sie 2020, 22:13

a jak planuje mały dom energooszczędny poniżej 100 metrów kwadratowych to taka rekuperacja też się sprawdzi czy może jakis inny system wentylacyjny będzie odpowiedniejszy? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
alinak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:06

Re: Energooszczędny dom

Postautor: alinak » 04 wrz 2020, 15:37

Energooszczędnych rozwiązań jest wiele, to szeroka definicja. Nam w doborze różnych rozwiązań na etapie budowy doradzała dużo firma wykonawcza - Espiro Property. Mają olbrzymie doświadczenie i wiedzę, w pełni temu zaufaliśmy. A planujemy też montaż różnych rozwiązań, takich jak instalacja PV m.in.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Energooszczędny dom

Postautor: Pestka » 23 wrz 2020, 12:09

Teraz budowa domów energooszczędnych jest bardzo popularna. Nie wiem czy wiecie, że domy kanadyjskie maja bardzo dobre parametry, dzięki czemu koszty eksploatacji są bardzo niskie. Takie domy szkieletowe wykonuje firma Alt Bud http://www.altbud-domy.pl/ . Oni zajmują się budową kompleksowo. Do wykonania domów wykorzystują materiały najlepszych producentów, dzięki czemu domy są nie tylko eleganckie i wytrzymałe ale też energooszczędne. O technologii przeczytacie na ich stronie.
okuneva.leon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2020, 13:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Energooszczędny dom

Postautor: okuneva.leon » 24 wrz 2020, 13:18

Moim zdaniem domy energooszczędne są teraz w modzie.
wiosennaja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 18 sie 2020, 11:18

Re: Energooszczędny dom

Postautor: wiosennaja » 25 wrz 2020, 14:31

Domy energooszczędne sa bardzo modne. Dlatego warto zapoznać się z tą ofertą tu https://inverter.com.pl/ Znajduja się tu różne propozycje odnawialnych źródeł energii. Nie tylko do zastosowani w w domkach jednorodzinnych, ale też np gospodarstwach rolnych. Proponowane produkty pochodzą od sprawdzonych i doświadczonych europejskich producentów. Warto sprawdzić tą propozycję.
florian72
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Energooszczędny dom

Postautor: florian72 » 28 wrz 2020, 17:22

Jakie macie zdanie o panelach fotowoltaicznych? Czy faktycznie jest to opłacalne?
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Energooszczędny dom

Postautor: polina7 » 30 wrz 2020, 23:41

Kupił ktoś może dom na osiedlu Twins Garden https://www.hocanestate.pl/pl/i/twins-g ... ego/wiaty/ ? Mam pytanie dotyczące wiaty garażowej, czy jest ona już w cenie domu czy dodatkowo płatna? Na stronie dewelopera wyczytałam że wiaty będą konstrukcji drewnianej, obite deską sosnową pióro wpust – impregnowane a jak będzie rozwiązana kwestia dachu i bramy wjazdowej? Czy będzie to napęd ręczny i czy będą przewidziane dodatkowe gniazdka elektryczne? Ma ktoś wiedzę na ten temat?
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Energooszczędny dom

Postautor: Fachowiec » 25 lis 2020, 10:13

Tak jest panele fotowoltaiczne, jak najbardziej, też początkowo się nad nimi zastanawiałem, ale teraz już wiem, że to była świetna inwestycja. Z całą pewnością najlepiej skorzystają na tym moje dzieci, a przecież one są najważniejsze. Po przeglądzie ofert na rynku zdecydowałam się na firmę Foto-instal tutaj jest ich storna https://www.foto-instal.com/ To doskonała ekipa monterska oraz świetni przedstawiciele, którzy oferują darmową wycenę, wszystko dokładnie tłumaczą i doradzają co wybrać i dlaczego, pomagają z przygotowaniem dokumentacji do Zakładu Energetycznego oraz do uzyskaniach dotacji. Panele zamontowane w kilka dni, a powierzchnia u nas była dość duża dom i budynek firmowy, jak najbardziej na plus :)
pfannerstill.addie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2020, 17:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Energooszczędny dom

Postautor: pfannerstill.addie » 05 gru 2020, 17:20

Teraz coraz więcej osób wybiera energooszczędne projekty domów, ponieważ jest to wygodniejsze.
Franek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 02 cze 2020, 20:26

Re: Energooszczędny dom

Postautor: Franek » 21 gru 2020, 10:48

Nowe, ekskluzywne osiedle mieszkaniowe w Mikołowie. Na pograniczu z Katowicami.
Atrakcyjna lokalizacja, nowoczesna architektura. Trzykondygnacyjne budynki z windą. Mieszkania na sprzedaż w Mikołowie.
Atrakcyjne ceny, nowoczesny design. Nowe osiedle Na Gniotku. Każdy mieszkaniec będzie miał zapewniony parking naziemny lub podziemny.
fachowiec79
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:33

Re: Energooszczędny dom

Postautor: fachowiec79 » 05 lut 2021, 19:36

Domy pasywne / energooszczędne super sprawa. Sam chciałbym taki mieć, może w niedalekiej przyszłości się uda. Tymczasem jeśli marzysz o własnym domu, pamiętaj, że zawsze powinieneś wykonać jego audyt przed odbiorem. W tym właśnie pomożemy - https://odbiory-mieszkan.eu/
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Energooszczędny dom

Postautor: bella91 » 07 lut 2021, 22:10

Nam wpadła w oko willa Eska z https://www.mgprojekt.com.pl/willa-eska i zastanawiamy się nad zamówieniem projektu. Oczywiście chcemy mieć dom energooszczędny i jak najbardziej ekologiczny. Nasze obecne mieszkanie pójdzie na wynajem. Jakoś nie wyobrażam sobie mieszkania w nim przez kolejne lata.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość