SmartHome inteligentny dom

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
paluszko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:02

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: paluszko » 02 mar 2020, 22:04

ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: ola156247 » 31 mar 2020, 12:28

Podpowiedzcie mi proszę gdzie polecacie zamówić projekt domu z wyceną? Zależy mi na rozwiązaniach smartHOME :)
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: innocent » 30 kwie 2020, 23:51

Jasne, że wcale to nie musi dużo kosztować. Np. firma https://zcz.szczecin.pl/ oferuje inteligentne rozwiązania do domów w całkiem przystępnej cenie. To już nie te czasy, gdzie na technologię stać było tylko najbogatszych, teraz jest w zasięgu ręki każdego
krz_ski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 10:38

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: krz_ski » 04 maja 2020, 10:47

ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: ola156247 » 15 maja 2020, 12:42

A jak zapatrujecie się na urządzenie jakim jest czytnik linii papilarnych do drzwi? :) Szczerze przyznam że jestem zainteresowana takim rozwiązaniem :)
krz_ski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 10:38

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: krz_ski » 18 maja 2020, 08:44

Odnośnie czytnika linii papilarnych jestem sceptyczny. Wolę standardowy zamek z kluczem. Swego czasu orientowałem się w rozwiązaniach inteligentnych, bo sam będę niedługo instalował u siebie system Deimic. Rozmawiałem z wieloma specjalistami i większość odradzała czytnik, to kosztowne rozwiązanie a na ten moment jeszcze nie do końca dopracowane.
Kamil Stec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2020, 08:52

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: Kamil Stec » 18 maja 2020, 08:58

Teraz SmartHome to chyba standard :) ja właśnie jestem w trakcie budowy domu ekologicznego z małopolską firmą - Domy z Natury https://domyznatury.com/. Ogólnie oni mają w swojej ofercie instalacje smartHome, ale co dokładnie w to wchodzi? Jakie instalacje stosowaliście u siebie? Czy coś się nie sprawdziło, albo okazało drogie i nie przyniosło porządanych efektów? Nie chcę porobić masę instalacji, a potem narzekać, że mi się znudziły, albo zapomnieć o nich i nie korzystać. Co Waszym zdaniem jest najistotniejsze? :)
krz_ski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 10:38

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: krz_ski » 18 maja 2020, 13:05

Osobiście jestem zwolennikiem prostoty i upraszczania sobie życia. Dlatego u siebie zdecydowałem się robić dom inteligenty, by obejść czynności, których nie lubię wykonywać. Podoba mi się, że mogę grupować różne funkcje w sceny, na przykład przy wychodzeniu z domu, aktywuję "wyjście z domu" i automatycznie gaszą się wszystkie światła, rolety się zamykają a alarm uzbraja. Do tego zdalne otwieranie bramy garażowej i wjazdowej oraz nawodnienie ogrodu z pomiarem wilgotności gleby.
krz_ski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 10:38

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: krz_ski » 02 cze 2020, 09:27

To ja jeszcze podrzucę wam ciekawostkę, dom inteligentny można wycenić online w kilka minut: https://deimic.pl/gdzie-kupic/formularz ... mu-deimic/
Anulaa21
Level 1
Level 1
Posty: 405
Rejestracja: 02 cze 2020, 13:16

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: Anulaa21 » 29 lip 2020, 12:59

Dzisiaj to zupełnie normalna rzecz. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://zamel.com/ i sprawdzili, w jakim kierunku dzisiaj warto pójść. Takie systemy monitoringu i oświetleniowe powinny się dzisiaj sprawdzić idealnie. My myślimy o tym, by zamontowac je u nas w domu.
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: SmartHome inteligentny dom

Postautor: miastowy » 15 mar 2021, 11:23

Ja stwierdziłem ze z inteligentnego domu potrzebuję sterowania zdalnego bramą, podglądu na kamery, sterowania piecem, klimatyzacją i nawadnianiem a następnie po przeanalizowaniu kosztów kupiłem automat somfy z conexoon, piec Viessmann z modułem wifi i apką, klimatyzacje LG z wifi i system kamer hikvision i nawadnianie rainbird z wifi. I fakt, do każdego sprzętu mam osobną aplikację, ale wszystko śmiga stabilnie juz 4 rok i finalnie kasa
zaoszczędzona. Dodatkowo mam wrażenie ze każda z aplikacji ma duzo więcej możliwości automatyzacji i obsługi niż „włącz, wyłącz i zaprogramuj”

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość