zasady zarządzania pieniędzmi / sposoby na oszczędzanie

Tu można promować swoje strony
KOSSARII
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2021, 10:14

zasady zarządzania pieniędzmi / sposoby na oszczędzanie

Postautor: KOSSARII » 29 wrz 2021, 10:23

Cześć, jestem Grzegorz Rówiński :)

Kilka lat temu nie radziłem sobie kompletnie z finansami, wydawałem każdą wypłatę i nie potrafiłem zapanować nad swoimi wydatkami.

Cały czas myślałem, że zarabiam za mało i myślałem nad zmianą pracy na lepszą, ale zacząłem się zastanawiać dlaczego niektórzy nie mają pieniędzy, mają pełno wydatków i ledwo wiążą koniec z końcem, a inni spełniają swoje marzenia, mają pieniądze na wakacje, przyjemności, mają super samochody i ładne domy…

Postanowiłem sobie, że zrobię wszystko żeby zmienić swoją sytuację i zacząłem zbierać wiedzę w temacie zarządzania pieniędzmi. Przejrzałem setki wywiadów z bogatymi ludźmi, setki publikacji i kilka fajnych książek o pieniądzach i zacząłem rozumieć, że robiłem ogromny błąd, ale nikt mi o tym wcześniej nie mówił…

Skupiałem się na swoich zarobkach, a powinienem skupiać się na wydatkach i na tym na co wydaję już zarobione pieniądze. Więc zacząłem pozbywać się wydatków które były zbędne, niektóre eliminowałem całkowicie, a niektóre tylko ograniczałem.
Poznałem sporo ważnych zasad np. że oszczędności odkładamy na początek miesiąca, a nie na koniec. Trzeba skupiać się na swoich wydatkach, oraz trzeba też pilnować, żeby nie wydawać już odłożonych oszczędności i wiele innych rad, które pomogły mi zapanować nad swoim budżetem.

Także, kiedyś myślałem, że w moim przypadku nie da się odkładać, a teraz dobrze wiem, że to były tylko moje złe przekonania i brak odpowiedniej wiedzy. Teraz jestem szczęśliwy i coraz lepiej panuje nad każdą złotówką. No i regularnie odkładam na swoje marzenia każdego miesiąca :)

Postanowiłem, że skoro mi się udało to mogę też nauczyć tego innych i uratować kiepską sytuację finansową.

Dlatego szukam kilku osób którym mógłbym spróbować pomóc. Jeśli chcesz to napisz do mnie na maila kontakt@grzegorzrowinski .pl i opisz mi z czym sobie nie radzisz i jak wygląda twoja sytuacja. Przeanalizuję to i spróbuję wskazać Ci drogę nad czym powinieneś się skupić i co robić.

Pozdrawiam i miłego dnia :)

PS. Jeśli jesteś zainteresowany panowaniem nad budżetem i zmniejszaniu zbędnych wydatków, żeby móc odkładać więcej każdego miesiąca to tutaj mam coś dla Ciebie: grzegorzrowinski. pl/tripwire


Podziel się też swoimi najważniejszymi zasadami zarządzania budżetem i sposobami na oszczędzanie :)
trik01
Level 1
Level 1
Posty: 342
Rejestracja: 24 mar 2018, 20:25

Re: zasady zarządzania pieniędzmi / sposoby na oszczędzanie

Postautor: trik01 » 18 gru 2021, 20:37

Warto oszczędzać ogólnie mówiąc.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość